Prepravce/kuryr - jake pouzivate

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

@jericho-3: Nikoliv, jedna se o spolecnost, ktera byla zalozena v roce 1991 a vzdy se snazila poskytovat kvalitni sluzby, drzet terminy, dohody, ujednani.

Nejspis by bylo vhodne to asi rozpytvat. Jednalo se o to, ze jeden z "povedenych" rizenych subdodavatelu nebyl schopen dodrzet termin a bohuzel (ackoliv byl tento vybran objednatelem), objednatele nezajima neschopnost tohoto dodavatele, protoze objednatel ma uzavrenou smlouvu jen s generalnim dodavatelem a tim jsme my (a proto mame "krasnych" 5 % z ceny subdodavek za koordinacni cinnost).

Nuze, zbozi (zarizovaci prvky) vybrane objednatelem a zapracovane generalnim projektantem nebylo dostupne a dorazilo z Italie dva dny pred predanim dila. Vzhledem k tomu, ze bylo az na Morave, poptali jsme ruzne firmy a jiz prvni PPL nam prislibila, ze doda nasledujici den do 15. hodiny. S timto jsme objednali jejich sluzbu ... a jak to dopadlo jiz vite.

Mimochodem, za kazdou polozku v soupisu vad a nedodelku jsme sankciovani dle SoD.
Mongo píše:Forest.... Asi nemáš čo iné na práci ked tu dokazes vypisovať eseje.... Ta kancelarska robota nebude až tak na zhone nie ? Trošku kludu a rozvahy nezaškodí.... Aj ja sa viem nasrat za sekundu ale za minutu som ok a idem ďalej...
Mongo, az budes psat rychle, nebude Ti cinit problem psat eseje. Vyzkousej toto: http://10fastfingers.com/typing-test/czech ;)
Klid a rozvahu si muze dovolit kazdy, kdo je svym panem ... a svym panem je kazdy, kdo ma v dnesni dobe dostatek prace pripadne nizke naroky a ocekavani od sebe sameho - to neni nas pripad.

@subz3ro_tdi: Zajimavy napad, jen chybi detaily ... nize uvedene povazujes za standard nebo luxus? Paklize luxus, popis mi prosim, jak by mel v Tvych ocich vypadat standard a jak v tom pripade sluzba nabizena "pod urovni standardu" ... predem dekuji 8)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
subz3ro_tdi
Aktivista
Příspěvky: 3307
Registrován: 18 zář 2007, 08:17
Bydliště: Žilina

Příspěvek od subz3ro_tdi »

Forest píše:@subz3ro_tdi: Zajimavy napad, jen chybi detaily ... nize uvedene povazujes za standard nebo luxus? Paklize luxus, popis mi prosim, jak by mel v Tvych ocich vypadat standard a jak v tom pripade sluzba nabizena "pod urovni standardu" ... predem dekuji 8)
Sorry ale fakt nemam chut tu vymyslat detaily... bola to len kratka uvaha na temu ako uspokojit rozne poziadavky zakaznika. Z tvojho pohladu je sluzba pre tvoje potreby nedostacujuca, dalsich XY ludi s nou nema problem a su ochotni tolerovat vytazenost prepravcov a z toho plynuce negativa (nejasny termin dodania v ramci dna, podrazdeni vodici, atd.)
Neviem vycislit kolko % ceny smerom hore by znamenalo vzdy usmiaty vodic a dodanie takpovediac na poziadanie... kazdopadne z tvojho vyjadrenia mi pride ze by si nebol ochotny si nejako vyraznejsie priplatit (??)
Octavia Combi 1.9TDI
Audi A2 1.4TDI
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Ne, ja bych za stavajici penize chtel jen to, co jsem napsal. A jestli bude usmevavy nebo ne je mi jedno, hlavne, kdyz zasilak dorazi neposkozena a vcas, v pripade dohody kdyz ji dodrzi - nic vic, nic min.

Jak jsem psal, nemam problem se prizpusobit (posunout obed, zustat v praci dele apod.) ... ale dohoda musi byt dodrzena oboustranne.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Matias
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 07 říj 2008, 10:02
Bydliště:

Příspěvek od Matias »

Tak koukám že nám to trošku usnulo. :-)
Přidám zkušenost se společností GLS Czech.
8.1.2013 mi byla odeslána zásilka z Anglie 14.1.2013 byla doručena cizí osobě, která ji měla u sebe až do včerejška tj. 22.1.2013. Trvalo mi dvě hodiny telefonování, než jsem se dostal k tomu kde je balíček.
Pozdržení dodání má pro mě za následek snížení zisku v daném měsíci. Jednalo se o doplňek k HW.
Uháněl jsem dodavatele kde to je.
On mi poslal v pondělí večer scan podacího lístku a printscreen že to bylo doručeno.
Napřed jsem volal na cpost, tam mi pani řekla, že v případě, že se jedná o zásilku doporučenou, tak to přepravuje GLS.
Pak jsem si na GLS stránkách našel jestli opravdu bylo dopravováno touto společností. A bylo.
Tak jsem volal na helpline GLS. Pán mi řekl že to bylo předáno. Já říkám a komu když o tom nic nevím a je to týden.
Tak se pokoušel dovolat onomu dotyčnému. Ten spal, obvykle jezdí noční spoje mezi městy.
Tak za pár hodin mi pán volal kam to dal. Tak jsem si vyžádal jméno řidiče a psal jsem stížnost.
Mezi tím jsem volal známé na cpost, sousedům jestli neznají to jméno.
Pak jsem si zavolal do firmy kam to dal jestli mají mojí zásilku. A pani v pohodě že ano a že je originál zabalená. Já na to, ale máte jí týden. Tak jsem tam chvátal že ji vynadám jestli jí to přijde normální a ještě když naše firmy jsou od sebe cca 20metrů. Já jim tam taky nosím sem tam poštu co nechá u mě pošťačka.
Ale bohužel pani už měla po šichtě.
Nepochopitelně to dal do ulice s jiným názvem a ještě mám na ceduli telefon. Takže tam ani nebyl.
Byl jsem tak nasranej, že kdybych ho měl včera tady, tak mu dám pěstí.
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

co se nám začalo stávat hlavně u PPL:
pošleme balík zákazníkovi. Pokud je to zákazník někde dál od většího města, tak se na to samozřejmě řidič vykašle a čeká i několik dní (s balíkem v autě), až tam tím směrem bude další zásilka, aby tam nemusel jen s jedním balíkem. Ale aby neměl průser na depu, tak potvrdí předání, naškrábe tam nějaký podpis a zásilka se na depu tváří jako doručená...
nebo napíše pokus o doručení neúspěšný, přitom tam je telefon a dotyčný čeká na balík. Taky bych někdy vraždil.... :o
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

MirekX píše:nebo napíše pokus o doručení neúspěšný, přitom tam je telefon a dotyčný čeká na balík. Taky bych někdy vraždil.... :o
Takze nejsme jedini komu se to stava (hm)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Matias
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 07 říj 2008, 10:02
Bydliště:

Příspěvek od Matias »

Tak další špek. A už jsem fakt nasranej. To jsem pani na lince UPS řekl jestli to myslí vážně co mi říká a jestli si ze mě nedělá srandu.
V pondělí 21.1.13 mi dorazil do ČR balík zase z UK. Moje chyba, že jsem měl uvedenou jinou adresu (na kolegu v Jihlavě). Tak jsem včera uvedl změnu. Pani že to nejde, že to musí zasilatel. Tak jsem je kontaktoval. Vše se vyřídilo, já byl v kopii při komunikaci z UPS ČR. Vše bylo od dotyčné potvrzeno.
I ten kolega v Jihlavě volal na depo aby se to poslalo ke mě.
Dneska ráno volám na UPS, ta samá paní mi řekla že mi do 18hodin přijede balík.
Říkám ok, tak to dodělám později.
V cca 17:30 volám na UPS a co mi pani neřekla. Koukám, že balík je poslaný zpět do Norimberku, asi letiště.
Tak jsem opět řek tu již naučenou frázi. Kde mohu přepravu reklamovat a kde si stěžovat.

Tak na online to je už v DE. Se poseru.

V pátek čekám balík od Geisu, tak uvidím jak to bude. :-)
Kdyžtak budu pokračovat v mé eseji. :-)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Kluci nepoznáte nejakeho rozumneho prepravcu v ČR. Potreboval bych dostat narazník a nosník z Písku do Hodonína a z pánem sem sa bavil že aj Toptrans zdvihel ceny a balík može vijít aj na 1700Kč. Alebo nejezdíte tuto trasu?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

MirekX píše:co se nám začalo stávat hlavně u PPL:
pošleme balík zákazníkovi. Pokud je to zákazník někde dál od většího města, tak se na to samozřejmě řidič vykašle a čeká i několik dní (s balíkem v autě), až tam tím směrem bude další zásilka, aby tam nemusel jen s jedním balíkem. Ale aby neměl průser na depu, tak potvrdí předání, naškrábe tam nějaký podpis a zásilka se na depu tváří jako doručená...
nebo napíše pokus o doručení neúspěšný, přitom tam je telefon a dotyčný čeká na balík. Taky bych někdy vraždil.... :o
Já měl vždy s PPL výborné zkušenosti, když mi borec zavolal , tak když jsem nebyl doma, tak to nechal za brankou, pohoda..A najednou žena si objednala sazenice, celý den čeká a čeká, a pořád říká, kde pořád je ..a nic. Tak mu odpoledne volá, co se děje, a on na ní, nebyla jste doma, já vám volal a jezdím každý den přes vás.. Ale to bych to měla na telefonu, ale poslal jí do háje..Já ji říkal, neřeš to, tak mu to nevyšlo přiveze to zítra, když jezdí přes nás.. A nic, tak volá na firmu, ale paní.. mi tady máme záznam, že vám volal..A žena povídá, a proč tedy můj telefon o tom neví a jak dlouho mi tedy volal..? Nezájem, tak jsem nakonec až tak po týdnu proto dojel a část sazenic po smrti..Moje obliba skončila, asi mají nové zaměstnance jiného ražení... :(
nepropadat panice...
JENDA T4
Aktivista
Příspěvky: 2904
Registrován: 30 led 2006, 18:30
Bydliště: praha 9

Příspěvek od JENDA T4 »

nejlevněji asi fofr.cz
NÁKUP A PRODEJ DÍLŮ ŠKODA 775668906,!sz-ne!
Veškeré dotazy pouze na email. Protranscar@email.cz díky
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

díky jendo ;)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“