jak poznat špatný vnitřní kloub poloosy?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

suprtomo
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 25 led 2017, 20:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od suprtomo »

m.a.r.e.k: Povedlo se ti to vyřešit? :)
Citroen Xsara kombi 2.0 HDi, 2000, 66kw, najeto 274tis
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

oživím tady téma... při jízdě rovně mi klepe od spolujezde jako kdybych jel po tý vibrační krajnici nemá na to vliv akcelerace nebo zařazená rychlost a dělá to jen při jízdě rovně stačí kousek zatočit a je klid... může to být kloub poloosy? je to na seat toledo 2 AHF
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
senioring1
Přispěvovatel
Příspěvky: 986
Registrován: 15 črc 2010, 16:45

Příspěvek od senioring1 »

Grunt píše:oživím tady téma... při jízdě rovně mi klepe od spolujezde jako kdybych jel po tý vibrační krajnici nemá na to vliv akcelerace nebo zařazená rychlost a dělá to jen při jízdě rovně stačí kousek zatočit a je klid... může to být kloub poloosy? je to na seat toledo 2 AHF
ložisko ?
A3/TDI AGR 66kw/r 1998/EGR OFF .Návšteva servisu je posledný zúfalý pokus o spojazdnenie auta.
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

To se mi nezdálo právě vzhledem k tomu jak se to projevuje no radši si ho rovnou koupím při nejhoršim mi zůstane do foroty...
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
arlie
Přispěvovatel
Příspěvky: 703
Registrován: 01 led 2011, 21:08
Bydliště: Hnátnice

Příspěvek od arlie »

Také bych tipoval ložisko. Jakmile zatočíš, tak se ložisko odlehčí nebo naopak více zatíží a může to vymezit vůli.
Audi A6 Avant 3.0 tdi ASB
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

byla to poloosa konkrétně vnější kloub vymletý
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já nedávno měnil pravý kloub s tím, že když známý naloží kámoše a jedou do práce, tak v pravé zatáčce to prý mlátí a celé auto se klepe..Jezdili jsme spolu, já tomu dával kládu a pořád nic..Ale chtěl to, tak jsem jej vyměnil, ještě původní pásky i manžety z továrny, moc to najeto nemá , bylo mi to líto, já na něm nic nezjistil..Nic známý neříká, ale podle mne mu nic nebylo...Náprava a podvozek "bez vady" , samozřejmě je to subjektivní... :)
nepropadat panice...
Dodisek
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27 lis 2021, 17:38

Re: jak poznat špatný vnitřní kloub poloosy?

Příspěvek od Dodisek »

Zdravím, podobný problém, zatocim při jízdě do prava, vibrace a bouchaní od levého kola, zatocim do leva a ticho po pěšině, pri jízdě rovně třeba 80-90 km se klepe cele auto
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“