Octavia II 1.9 TDI PD na olej??

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

Pásečky na nádrž co třeba tohle: http://www.rostlinnyolej.cz/cs/ohrev-pa ... pasem.html

nebo: http://autonaolej.cz/obchod/2-rapidoil/ ... e.tpl.html

nebo třeba: http://www.az-pokorny.cz/produkty/cats-vymeniky/ můžeš si v instalaterským obchodě koupit na míru kolik potřebuješ a smotat si tvar co potřebuješ. (pozor malé oblouky zvláště u větších průměrů se nesní ohýbat vícekrát)
nemám žádnou kárku na naftu...
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

Miloš ma na vše jednoduchou a pravdivou odpověď. proto ho máme tak moc rádi :D :D
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

zero1724 píše:Miloš ma na vše jednoduchou a pravdivou odpověď. proto ho máme tak moc rádi :D :D
oni jsou zde i dlouhoosáhlé odpovědi jak už pd olej nesmí natož CR :roll: to už vůbec ne


co já už spravoval střelených hadic u CR do kterých se přilévá olej nebo tankuje plná meřa u unicornu a nikdo nic nepocituje jen jede


naopak hromada se zadřenýma rotačkama na kvalitní naftu se zvětšuje, kapající tandem už se taky objevil, zadřené denso, nebo zrezlé regulátory tlaku u CR které byly pod naftou jeden rok , a to že prej ze soli z hranolek něco vyrezne ¨, zrezne jen snůška teoretických nesmyslů,

kdyby jsi sem přišel před pěti lety s pedečkem na olej tak tě tady ukamenujou a zavolají rychlou z pl kroměříž a co tě zero znám tak bys kamenoval i ty


;) a těch nagoglovaných slohovek proč ne :o
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Miloš má pravdu všichni jenom teoretizují a krytyzují ale zkušenosti nikdo nemá. Vše je jenom o strachu nic víc. A když se to pokazí tak pořád je to jenom auto.
zflek
Nesolidní prodejce
Nesolidní prodejce
Příspěvky: 82
Registrován: 13 srp 2011, 21:05
Bydliště: Semily

Příspěvek od zflek »

tak tak.. kašlete na to.. máte levnej olej? zadarmo vyfrit? lejte... 2.3jtd ducato.. 40 000 na největší sádelný sračky.. pak se ucpaly špičky... daly se nový a zase se jezdí.. no bóže to je keců u toho (hm) (hm) (hm)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

zflek píše:tak tak.. kašlete na to.. máte levnej olej? zadarmo vyfrit? lejte... 2.3jtd ducato.. 40 000 na největší sádelný sračky.. pak se ucpaly špičky... daly se nový a zase se jezdí.. no bóže to je keců u toho (hm) (hm) (hm)

aditivuj je zde vif 2O haléřů na litr, ale pokud se ti ty pičky jen zakarbunujou a začnou hulit tak stačí oškrabat, ono se to prej nesmí musíš kdesi cosi ale oškrabeš nožíkem doleštíš kartáčem jedeš dál ;)
zflek
Nesolidní prodejce
Nesolidní prodejce
Příspěvky: 82
Registrován: 13 srp 2011, 21:05
Bydliště: Semily

Příspěvek od zflek »

noo oni se zasekly že nešli ani po tejdnu v různejch rozpoštědlech ven... (rofl) (rofl) (rofl)
lesek
Přispěvovatel
Příspěvky: 676
Registrován: 01 črc 2007, 21:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od lesek »

na ty vstřiky je prej dobrej ocet, den dopředu polejt spoj a druhej den pak jdou. Jinak když čtu něco o výměně a čištění trysek tak se na nesmíš ani podívat natož je čistit tak nevím jak ten karbon dostat dolu...
Skoda Octavia 1,9TDI, 96kW, ASZ__VW T4 Multivan 2,5TDI, 111kW, AXG__VW Caddy 2,0SDI, 51kW, BDJ__Skoda Fabia II combi 1,9TDI, 77kW, BSW
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

slovacek.milos píše:
zero1724 píše:Miloš ma na vše jednoduchou a pravdivou odpověď. proto ho máme tak moc rádi :D :D
oni jsou zde i dlouhoosáhlé odpovědi jak už pd olej nesmí natož CR :roll: to už vůbec ne


co já už spravoval střelených hadic u CR do kterých se přilévá olej nebo tankuje plná meřa u unicornu a nikdo nic nepocituje jen jede


naopak hromada se zadřenýma rotačkama na kvalitní naftu se zvětšuje, kapající tandem už se taky objevil, zadřené denso, nebo zrezlé regulátory tlaku u CR které byly pod naftou jeden rok , a to že prej ze soli z hranolek něco vyrezne ¨, zrezne jen snůška teoretických nesmyslů,

kdyby jsi sem přišel před pěti lety s pedečkem na olej tak tě tady ukamenujou a zavolají rychlou z pl kroměříž a co tě zero znám tak bys kamenoval i ty


;) a těch nagoglovaných slohovek proč ne :o
Nevim proč bych měl kamenovat Milo, ja jsem před 10 lety o oleji jako palivu věděl jen jako o cosi vtipu, že to testovali v top gearu do starýho piana, navíc proti oleji nic špatnýho...jezdim na to 3 rokem a zatim spokojenost... jediné opravy jsou spuchřelé zatvrdlé haadice a sáknul mi na fordu koncovej přepad. Jinak do PD jsem to lil, učim se, zkoušim, zatim nemám tolik odjeto a kdybych to palivo neměl rád, tak sem nechodim a nepíšu:)
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

máš jedno já jen že před pár lety zde byly takové internetové teorie co se smí a nesmí a čas je prolomil

já to nemyslím nějak zle někoho napadat, o leji vím víc jak dvacet let ještě z časopisu svět motorů kdy redakce udělala test dlouhodobý a nechala sundat i hlavu, měřit emise a tak, domácí výrobu meřa tomu bude pomalu taky dvacet let co o tom vím,

za svůj život jsem vyjezdil neskutečné sajrajty nemám strach a umím si poradit ;)
slopal
Sběrač informací
Příspěvky: 44
Registrován: 11 říj 2012, 10:42
Bydliště: bv

Příspěvek od slopal »

Jezdím na čisté B100 vic jak rok a bez jakehokoliv problemu!!! Na naftu to byl jeden problém za druhým -vstřikovače,turbo,čerpadlo v nádrži zadrbané jak kdybych jezdil na vyjetý olej atd. At si každý udělá obrázek jaký chce co tam ti zmrdi lejí za hajzl.Ale jedno je jisté mám najeto víc jak 50tis na B100 bez jakéhokoliv problému a za tu dobu už i něco ušetřeno.Mám passata 2.0 tdi PD r.v. 2006. Zajimavé je že mám rakouskou servisku a tam mám jako palivo napsané nafta a B100 a u nás to nejde.At si každý udělá obrázek sám :?
Naposledy upravil(a) slopal dne 11 říj 2012, 12:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

slopal píše:Jezdím na čisté B100 vic jak rok a bez jakehokoliv problemu!!! Na naftu to byl jeden problém za druhým -vstřikovače,turbo,čerpadlo v nádrži zadrbané jak kdybych jezdil na vyjetý olej atd. At si každý udělá obrázek jaký chce co tam ti zmrdi lejí za hajzl.Ale jedno je jisté mám najeto víc jak 50tis na B100 bez jakéhokoliv problému a za tu dobu už i něco ušetřeno.Mám passata 2.0 tdi PD r.v. 2006. Zajimavé je že mám rakouskou servisku a tam mám jako palivo napsané nafta a B100 a u nás to jede.At si každý udělá obrázek sám :?
řeknu ti že se mi poslední dobou víckrát stalo že jsem měnil naftový filtr v pravdelném režimu a nebyl jak naftový filtr ale černý jak olejový, taky se mi stalo že se zadřela soustava CR nalili jsme druhou naftu s olejem a soustavu rozchodili

o zadrbaném koši a sajrajtu v nádrži u vcelku nových aut bych ti mohl psát romány,
;)
slopal
Sběrač informací
Příspěvky: 44
Registrován: 11 říj 2012, 10:42
Bydliště: bv

Příspěvek od slopal »

To o něčem vypovídá že?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32868
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

slopal píše:To o něčem vypovídá že?
lepší už to nebude, mi to vyhovuje, opravovat se dá do nekonečna ;)


dobrý for kdy kamoš loupil naftu a nechal ji v petkách na poli, no než jsme ji našli :o tak působením slunce byla černá, stím tak natírat rakve ;)
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2474
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

závěr je asi takový, že ty naše "srajdy" co tam lejem, jsou daleko lepší, než česká nafta... zkrátka, základ je dobrá filtrace...:)
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“