Asi revoluce v chiptuningu !

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
gerii
Přispěvovatel
Příspěvky: 247
Registrován: 04 úno 2009, 21:45

Příspěvek od gerii »

na tom video jsem poznal dva slováky které osobně dobře znám tas se schvalně zeptám...
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Me hlavne prekvapuje, ze v tom nejak neni zaniteresovany Stingray :D
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
BH motor
Aktivista
Příspěvky: 2368
Registrován: 28 led 2007, 18:17
Bydliště: turany

Příspěvek od BH motor »

Forest píše:Me hlavne prekvapuje, ze v tom nejak neni zaniteresovany Stingray :D
ty si uz ale uplne mimo sa mi zda... co si si snupol dneska za material... (LOL) (LOL)
MAHA 4x4 LPS 3000
AUDI RS4 2,7 biturbo
SQ7
jedno prekvapko čoskoro
dali
Přispěvovatel
Příspěvky: 168
Registrován: 06 říj 2007, 16:11

Příspěvek od dali »

mir77 píše: Údajně existoval někdo, kdo měl podobný systém vstřikování vody tenkrát na embíčku, na tisícovce. Lítalo to jako z praku, ale motor pak vyrez :D
Na samotným vstřikování vody (klasicky do sání) neni nic světobornýho, to se dá koupit za pár tisíc. V benzínovým autě to mám a největší efekt to má stejně s čistým metanolem, bez vody. V tomhle motoru to bude trošku o něčem jiným.
Volvo V70 2,5D
Uživatelský avatar
netopier
Aktivista
Příspěvky: 3328
Registrován: 29 říj 2006, 22:37
Bydliště: ZVOLEN,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netopier »

podla mna to ide na orgon (LOL)
Seat Cordoba 1.9 TDI,VKLR, Dbilas, HFLO-X, 12mm, 4bar MAP, FMIC,keramika
O III 2.0 TDI
PORSCHE 968 Targa
PORSCHE 944 TURBO S
Š1000MB 1967
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

BH motor píše:ty si uz ale uplne mimo sa mi zda... co si si snupol dneska za material... (LOL) (LOL)
endorfin + dopamin mozna trochu adrenalinu ... nic, co by si telo nevylucovalo samo (jen je treba k tomu dat dostatecny podnety)

Ale vis jak, vzdyt Stingray spolupracuje s NASA (crazy)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
dali
Přispěvovatel
Příspěvky: 168
Registrován: 06 říj 2007, 16:11

Příspěvek od dali »

Kdyby to náhodou byla pravda, tak jsem celkem nasranej, protože to náš společnej koníček zbourá jak domeček z karet. A co teprv ti co se úpravama a zvyšováním výkonu živí :(
I kdyby to pravda byla, tak bude trvat než to budou moct pustit do výroby... sehnat hardware kterej takovej příděl bude dlouhodobě snášet asi taky nebude až taková sranda.
Volvo V70 2,5D
Uživatelský avatar
Jayson
Aktivista
Příspěvky: 1694
Registrován: 14 zář 2008, 16:01

Příspěvek od Jayson »

Nic neni tak horký jak to vypadá :D
dali
Přispěvovatel
Příspěvky: 168
Registrován: 06 říj 2007, 16:11

Příspěvek od dali »

Mimochodem, vlády aby se z toho taky v prdeli viděly, musely by vymyslet jak zdanit vodu která je obrala o spotřební daň z pohonných hmot :D Viděl bych to na povinnej vodoměr na každý auto ;) .
Volvo V70 2,5D
jizzle
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2011, 14:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od jizzle »

dali píše:BTW, ta druhá řada vstřikovačů na sacích hrdlech je u TFSI normální? Podle mě ne (hm)
Je možný že by původní vstřikovače používali k přímýmu vstřikování vody (samozřejmě nějak upravený tak aby vodu snesly) a benzín (E85, těžko říct co, prostě palivo) tam prali nepřímým vstřikováním pomocí těch vstřikovačů na sacích hrdlech? To by mohlo dávat hlavu, ne? ;)
Já myslím, že jseš ze všech nejblíž pravdě, akorát místo vstřikování vody půjde o "vstřikování" silně stlačenýho vzduchu.

Nemám to ale ze své hlavy a těmto věcem prd rozumím, tak mě neberte za slovo. Jen jsem si přečetl článek v prvním odkaze, kterej sem hodil Dolar100: http://www.theautochannel.com/news/2006 ... 17416.html

Volněji přeložen jeden z odstavců:
Solaroliho patentovaný systém vytváří adiabatický systém - principy podobné tomu, jak funguje lednička nebo klimatizace. Vezme horký stlačený vzduch a prudce jej vypustí, takže vzduch zchládne. Je to přirovnatelné ke stlačenému vzduchu ve spreji na čištění počítáčů a klávesnic.

Tím by se asi vysvětloval i ten studenej chod? Někdo z místních jaderno-kvantových astrofyziků by k tomu snad měl co říct a trochu to rozvést. :D

Další z velmi mála článků, co jsem o tomto tématu našel: http://www.bizjournals.com/jacksonville ... l?page=all

Dokonce to už prej nějakou dobu jezdí např. v Porsche 911 krasobruslaře Elvise Stojka, která má skoro 800hp. I když ne, že by toho asi nešlo dosáhnout "normálním způsobem" :)
Ibiza mk3 230hp 440nm
Uživatelský avatar
dolar100
Aktivista
Příspěvky: 1147
Registrován: 09 říj 2008, 13:33
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dolar100 »

gerii píše:na tom video jsem poznal dva slováky které osobně dobře znám tas se schvalně zeptám...
aj ja ich poznam vsetkych len nie som s nimi v kontakte, tak som zvedavy co a ci sa nieco dozvies ;)
Mercdes C cdi
Uživatelský avatar
TDIfun
Aktivista
Příspěvky: 1995
Registrován: 06 říj 2008, 20:15
Bydliště: Valcova STATICKA zatezova zkusebna Cesky Tesin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TDIfun »

dolar100 píše:
gerii píše:na tom video jsem poznal dva slováky které osobně dobře znám tas se schvalně zeptám...
aj ja ich poznam vsetkych len nie som s nimi v kontakte, tak som zvedavy co a ci sa nieco dozvies ;)
A Vlada Lukacovice znas??
340HP 1.9TDI ASZ
238HP 1.9TDI ASZ
255HP 1.9TDI AVF
250HP 1.9TDI AGR
251HP 1.9TDI AGR
M = ( Pnorm[kW] * 9.549 ) / n[min-1]
http://www.youtube.com/watch?v=N9hi4nNhAvg
Uživatelský avatar
dolar100
Aktivista
Příspěvky: 1147
Registrován: 09 říj 2008, 13:33
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dolar100 »

TDIfun píše:
dolar100 píše:
gerii píše:na tom video jsem poznal dva slováky které osobně dobře znám tas se schvalně zeptám...
aj ja ich poznam vsetkych len nie som s nimi v kontakte, tak som zvedavy co a ci sa nieco dozvies ;)
A Vlada Lukacovice znas??
Dobre poznam Dicka, Sedlaka a jeho syna z motokar a este som tam zahliadol dvoch chlapcov co upravuju auta vedla MM Racingu ale tych nepoznam po mene.
Mercdes C cdi
Uživatelský avatar
netopier
Aktivista
Příspěvky: 3328
Registrován: 29 říj 2006, 22:37
Bydliště: ZVOLEN,SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od netopier »

dolar100 píše:
TDIfun píše:
dolar100 píše: aj ja ich poznam vsetkych len nie som s nimi v kontakte, tak som zvedavy co a ci sa nieco dozvies ;)
A Vlada Lukacovice znas??
Dobre poznam Dicka, Sedlaka a jeho syna z motokar a este som tam zahliadol dvoch chlapcov co upravuju auta vedla MM Racingu ale tych nepoznam po mene.
Rado Cikor....
Seat Cordoba 1.9 TDI,VKLR, Dbilas, HFLO-X, 12mm, 4bar MAP, FMIC,keramika
O III 2.0 TDI
PORSCHE 968 Targa
PORSCHE 944 TURBO S
Š1000MB 1967
Uživatelský avatar
dolar100
Aktivista
Příspěvky: 1147
Registrován: 09 říj 2008, 13:33
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od dolar100 »

netopier píše:
dolar100 píše:
TDIfun píše:A Vlada Lukacovice znas??
Dobre poznam Dicka, Sedlaka a jeho syna z motokar a este som tam zahliadol dvoch chlapcov co upravuju auta vedla MM Racingu ale tych nepoznam po mene.
Rado Cikor....
Maxmotorsport ci?
Mercdes C cdi
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“