Felda 1.9TD a la RASTIKOS

Noví uživatelé prostudovat jako první! Vytvořený souhrn témat na často probírané dotazy.
Téma mohou zakládat jen moderátoři - pokud máte nápad, kontaktujte Reeshu, nebo Dukese

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
RASTIKOS
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 04 lis 2006, 15:48
Bydliště: RUZOMBEROK

Příspěvek od RASTIKOS »

mas tam ze bidliste lm ak je to liptovsky mikulas tak si ju uz mozno aj stretol... sak chodi stale v okrese mikulas a je v liptovskych vlachoch (rofl)
FELDA 1.9D. Teraz TD
F1 1.9TDi 101Kw.
bahno
Přispěvovatel
Příspěvky: 69
Registrován: 21 zář 2012, 06:38
Bydliště: LM

Příspěvek od bahno »

Popri Vlachoch chodim kazdy tyzden,len tam z dialnice nedovidim a po 18ke sa mi kamionom nechce trmacat :D .Som z Hradku,tak by som niektory vikend mohol skocit.Popripade na Are,ale je hore bez,tak musim pockat,kym sa otepli ;)
kosvix
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 2013, 09:34

Příspěvek od kosvix »

Dotaz k obrázku 30-proč jsi měl sundanou hlavu? :o
Uživatelský avatar
RASTIKOS
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 04 lis 2006, 15:48
Bydliště: RUZOMBEROK

Příspěvek od RASTIKOS »

nazdar..hlava bola dole lebo mi spod nej este pred tym mokval olej bolo to mastne tak ked som mal dole rozvody vymenil som aj tesnenei pod hlavou......
FELDA 1.9D. Teraz TD
F1 1.9TDi 101Kw.
Mexikan
Sběrač informací
Příspěvky: 35
Registrován: 06 bře 2011, 18:37
Bydliště: Opava

Příspěvek od Mexikan »

Dotaz:
Díly spojky - lamelu a přítlačák - jsi měl origo na Felu 1.9D, nebo jsi měl něco lepšího?

V jednom postu píšeš, že jsi s tím několikrát laboroval - byly nějaké úpravy vůči origu?

Brachovi odešlo čerpadlo, spojka je v koncích, výfuk shnitý a je třeba udělat rozvody = dobrý důvod přibastlit turbo k těm opravám...
Audi A3, ahf, egr off, S764, SW, GGU, AP podvozek, brzdy 288 mm
Uživatelský avatar
RASTIKOS
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 04 lis 2006, 15:48
Bydliště: RUZOMBEROK

Příspěvek od RASTIKOS »

nzadar..
pritlacak zotrvak a lozisko original a lamela preoblozena hds57 od renovaku...
FELDA 1.9D. Teraz TD
F1 1.9TDi 101Kw.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já jsem třeba sehnal turbo z opačně naklopeného motru, kapota nešla zavřít tak jsem ji prořízl a koupil na netu za tři kila deflektor který jsem na kaporu přilepil, nějaké problémy jsem měl s holendrem na filtru a hadici z turba do vany jsem si musel nechat udělat vše jsem koupil v hydraulice, ani jsem nesdělával vanu koleno jsem vrtl přímo a obvařil ;)
se sháněním dílů varnýcch kolen a sprací dva dny, čerpadlo, potřubí turbo, kryvinky z GIII TD

stálo mě to nějak přes litr, turbo a čerpadlo jsem měl zdarma ;)
BaxxterCZ
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2013, 19:43

olej

Příspěvek od BaxxterCZ »

Na odtok oleje je na bloku motoru nachystaný nálitek, do kterého stačí navrtat díru odpovídajícího průměru a udělat zavit pro průtokový šroub. Ale měl bych dotaz k vývodu tlakového oleje nad filtrem... Šroub který tento vývod zaslepuje ma menší průměr i jiné stoupání zavitu než průtokový šroub u trubky která vede olej do turba. Jak mám tento problém vyřešit?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: olej

Příspěvek od slovacek.milos »

BaxxterCZ píše:Na odtok oleje je na bloku motoru nachystaný nálitek, do kterého stačí navrtat díru odpovídajícího průměru a udělat zavit pro průtokový šroub. Ale měl bych dotaz k vývodu tlakového oleje nad filtrem... Šroub který tento vývod zaslepuje ma menší průměr i jiné stoupání zavitu než průtokový šroub u trubky která vede olej do turba. Jak mám tento problém vyřešit?
odvod tlakového oleje je co tím myslíš že tlakový olej převideš k turbu?
BaxxterCZ
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2013, 19:43

Příspěvek od BaxxterCZ »

Nikde jsem nenapsal slovíčko "odvod". Ale zkrátka ta záslepka nad olejovým filtrem má závit menšího průměru a nižšího stoupání než průtokový šroub který mám u trubky z motoru 1.6TD.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

BaxxterCZ píše:Nikde jsem nenapsal slovíčko "odvod". Ale zkrátka ta záslepka nad olejovým filtrem má závit menšího průměru a nižšího stoupání než průtokový šroub který mám u trubky z motoru 1.6TD.
se ptám tě uplně dobře nemohu pochopit, na tom olejovém filtru jsem měl taky problém, v hydraulice neměli takový holendr,

nakonec jsem to vyřešil tak že jsem prohrabal můj bordel načel nějakou redukci kam šel žašroubovat holendr z trubky k turbu,

záslepku jsem jsem provrtal a ceočkem přivařil na tu redukci a vyrobil celkovou redukci

v hydraulice mi ještě vyroblili hadici od turba k vaně s kolenem, do vany vrtnul asi 14 ku díru zasubul koleno ovařil ceočkem a zdar
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tak si prostě zajdi do hydrauliky at ti dají něco kam našroubuješ holendr a navař na záslepku
BaxxterCZ
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2013, 19:43

Příspěvek od BaxxterCZ »

Moje řešení :)Obrázek
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já na tom dělám zítra ráno, držák čerpdla jsem donesl z vrakáče jen napojit čerpadlo a snad mi to pojede :)
BaxxterCZ
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 bře 2013, 19:43

Příspěvek od BaxxterCZ »

Jen mám ještě dotaz pánové.. kam mám vyvést ten přefuk co je na ventilovým víku?...
Odpovědět

Zpět na „FAQ - časté dotazy - řešení, postupy“