Rover 75 - Rezonance po výměně dvouhmoty za jednohmotu

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
maartyy
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 04 úno 2013, 18:01

Rover 75 - Rezonance po výměně dvouhmoty za jednohmotu

Příspěvek od maartyy »

Zdravím. Jedná se o Rover 75 2.0CDT .Co jsem zaznamenal, tak je docela slušné rezonování a dunění od motoru okolo 1600-2000 ot. na 5. stupeň. Po 2000 ot. se auto sklidní a motor šlape zase potichu. Na čtvrtém stupni je to posunuto o cca 500 otáček výš a neni to tak znatelné. Mechanik mi tvrdí že to je jednohmotou. Jiný mechanik mi tvrdil že to je rozhodně špatně dotažené nebo špatně vystředěné a že co měnil dvou za jedno na autech tak to nikdy nedělalo. Napadly mě nějaké silentbloky na motoru/převodovce?

Má s tím někdo zkušenost nebo by aspoň dobře poradil? Díky
dodi911
Aktivista
Příspěvky: 2073
Registrován: 16 zář 2007, 18:38

Příspěvek od dodi911 »

Neviem ako u rovera, ale ja co som videl prerabky, tak rezonovali viac ako pri funkcnej dvojhmote. Ten zotrvak tam predsa nemontuju zo srandy, je tam v podstate pre pohlcovanie razov od motora. Vystredovat tam mozes akurat spojku, lebo zotrvak je na srubach. Perinka volna byt moze samozrejme, alebo vytrhnuta a potom otrasi citis viac.
Kakamil 4x4
Přispěvovatel
Příspěvky: 121
Registrován: 13 zář 2010, 21:30
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Kakamil 4x4 »

Dej zpět dvouhmotu a budeš mít klid!!
VW Sharan 1.9TDI 4motion (AUY 85kW) is dead :(, now Seat Alhambra 1.9TDI 4motion a Nissan Primera 2.0TD :)
Honda NT 650V Deauville
Uživatelský avatar
Dawson X
Přispěvovatel
Příspěvky: 65
Registrován: 27 led 2006, 12:17
Bydliště: Černý Důl

Příspěvek od Dawson X »

Kakamil 4x4 píše:Dej zpět dvouhmotu a budeš mít klid!!
Přesně, dej zpět odpružený setrvačník a pevnou lamelu a budeš mít ticho.

Problém spočívá ve spojkové lamele, která je osazena pružinami. Ty rachtají protože nedokážou vibrace z motoru pojmout.
Pokud dál budeš jezdit na pevným setrvačníku, počítej do budoucna s opravou převodovky.
Co nekouří není diesel
Odpovědět

Zpět na „Land Rover/Rover“