Citroen Berlingo 2.0l hdi SID801A

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
julo45
Přispěvovatel
Příspěvky: 83
Registrován: 23 úno 2006, 11:09

Citroen Berlingo 2.0l hdi SID801A

Příspěvek od julo45 »

Zdravím Vás. Jedná sa o vozidlo Citroen Berlingo 2.0 Hdi, 2004, RHY, ecu siemens sid801A.
Problém je nasledovný. Vozidlo ráno nenaštartovalo. Diagnostika zahlásila chybu P1641 - riadiaca jednotka motora - porucha funkcie.
Ecu som vybral von, teda odpojil a asi po 2 hodinách znovu pripojil bez pokusu o štart, diagnostika už túto chybu nehlásila ale vyhodilo inú chybu P1197 - vstrekovače - koncový stupeň - vadný. Diagnostikoval som to s KTS. Po vymazaní chyby auto naštartovalo a jazdilo asi jeden týždeň.
Po týždni znovu to isté, ráno bez štartu chyba P1641, po nejakej chvíli P1197 po vymazaní bez problému štart. cca. po 5 km jazdy sa rozsvietila kontrolka motora, auto nezdochlo išlo normálne, po načítaní kts chyba P1197 vstrekovače - koncový stupeň - vadný. Po vymazaní auto jazdí normálne, len neviem do kedy.
Je mi to záhada, nakoľko ecu sa mi nezdá, že by bola vadná.
Nestretol sa z vás niekto s takouto závadou?
Ďakujem za akekoľvek nápady alebo rady.
Uživatelský avatar
Sayllo
Aktivista
Příspěvky: 1486
Registrován: 05 kvě 2012, 19:05
Bydliště: France

Re: Citroen Berlingo 2.0l hdi SID801A

Příspěvek od Sayllo »

julo45 píše:Zdravím Vás. Jedná sa o vozidlo Citroen Berlingo 2.0 Hdi, 2004, RHY, ecu siemens sid801A.
Problém je nasledovný. Vozidlo ráno nenaštartovalo. Diagnostika zahlásila chybu P1641 - riadiaca jednotka motora - porucha funkcie.
Ecu som vybral von, teda odpojil a asi po 2 hodinách znovu pripojil bez pokusu o štart, diagnostika už túto chybu nehlásila ale vyhodilo inú chybu P1197 - vstrekovače - koncový stupeň - vadný. Diagnostikoval som to s KTS. Po vymazaní chyby auto naštartovalo a jazdilo asi jeden týždeň.
Po týždni znovu to isté, ráno bez štartu chyba P1641, po nejakej chvíli P1197 po vymazaní bez problému štart. cca. po 5 km jazdy sa rozsvietila kontrolka motora, auto nezdochlo išlo normálne, po načítaní kts chyba P1197 vstrekovače - koncový stupeň - vadný. Po vymazaní auto jazdí normálne, len neviem do kedy.
Je mi to záhada, nakoľko ecu sa mi nezdá, že by bola vadná.
Nestretol sa z vás niekto s takouto závadou?
Ďakujem za akekoľvek nápady alebo rady.
Zacni ako prve Diagboxom ci PP2000, aj lacny cinsky bude lepsi ako kts.
P-DIAG
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 13 kvě 2012, 12:39
Bydliště: Střední čechy

Re: Citroen Berlingo 2.0l hdi SID801A

Příspěvek od P-DIAG »

Sayllo píše:
julo45 píše:Zdravím Vás. Jedná sa o vozidlo Citroen Berlingo 2.0 Hdi, 2004, RHY, ecu siemens sid801A.
Problém je nasledovný. Vozidlo ráno nenaštartovalo. Diagnostika zahlásila chybu P1641 - riadiaca jednotka motora - porucha funkcie.
Ecu som vybral von, teda odpojil a asi po 2 hodinách znovu pripojil bez pokusu o štart, diagnostika už túto chybu nehlásila ale vyhodilo inú chybu P1197 - vstrekovače - koncový stupeň - vadný. Diagnostikoval som to s KTS. Po vymazaní chyby auto naštartovalo a jazdilo asi jeden týždeň.
Po týždni znovu to isté, ráno bez štartu chyba P1641, po nejakej chvíli P1197 po vymazaní bez problému štart. cca. po 5 km jazdy sa rozsvietila kontrolka motora, auto nezdochlo išlo normálne, po načítaní kts chyba P1197 vstrekovače - koncový stupeň - vadný. Po vymazaní auto jazdí normálne, len neviem do kedy.
Je mi to záhada, nakoľko ecu sa mi nezdá, že by bola vadná.
Nestretol sa z vás niekto s takouto závadou?
Ďakujem za akekoľvek nápady alebo rady.
Zacni ako prve Diagboxom ci PP2000, aj lacny cinsky bude lepsi ako kts.
Blbost ,chyby to načte shodně ,stejně jako měřené hodnoty,zrovna na tomto motoru jsem oboje porovnával.Na vině nemusí být ECU ale klidně i špatné vedení ke vštřikum nebo nějaký vstřik co koncový stupen v jednotce proudově přetěžuje.
Opravy autoelektriky,autoelektroniky,diagnostika,programování jednotek atd...
Marcel Vašák
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 led 2022, 12:05

Re: Citroen Berlingo 2.0l hdi SID801A

Příspěvek od Marcel Vašák »

Už jste to někdo vyřešil mám stejný problém
Odpovědět

Zpět na „Citroën“