Honda Civic 1.8 i-vtec (nebo mazda 3 1.6) místo O2 1.9TDI

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
marthass
Přispěvovatel
Příspěvky: 194
Registrován: 11 kvě 2011, 07:06

Honda Civic 1.8 i-vtec (nebo mazda 3 1.6) místo O2 1.9TDI

Příspěvek od marthass »

Takový dotaz...

protože na Octavii 2 v naftě mám najeto 166 tisíc km, tak přemýšlím o výměně za benzín. Totiž asi mě bude čekat podvozek, turbo, dvouhmota, nevím kdy vstřiky, nevím jestli vydrží ojnice atd. atd. Trochu z toho auta už nemám pocit spolehlivosti.
Ovšem dostupnost ND a servisů je docela lákavá.

Tak jsem si říkal, jestli by nějakej benzínovej japonec nebyl spolehlivější. Nemáte zkušenosti? Nebo taky mohou u japonců překvapit nemilé opravy a ceny za práci a ND?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

já mám s japonci jen pozitvní zkušenosti a asi nebudu sám
měli jsme v rodině hondu Civic 1.6ESi 115ps 5D 1998, když se dávala pryč, měla najeto 305tis.km, s autem nikdy nic nebylo, dělaly se na něm 2x rozvody, tlumiče, brzdy, jedno zadní ložisko - toť vše
kdyby takový auto bylo každý, asi ten prodej nových aut půjde do kytek (rofl)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mám stejný názor jako Ty, sice jsem ho nikdy neměl, ale kolikrát jen čumím, jakou životnost ty auta mají..Osobně bych nešel do nějakého nového jap. diesela , je jich málo, je to loterie a vrakoviště nepomůže..Ale jinak klobouk dolů...
nepropadat panice...
Janec
Sběrač informací
Příspěvky: 49
Registrován: 13 čer 2010, 20:21

Příspěvek od Janec »

japonci maj diesly choulostive na ceskou nekvalitni naftu. ale jinak bych se jich nebal. mam dobre zkusenosti s toyotou.
napr vyfuky vydrzi 15let i vice bez problemu.. ktera skoda to ma stejne?:)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ano, ale potřebuješ nějaký díl a jsi v háji. Je jich prostě málo..
nepropadat panice...
Janec
Sběrač informací
Příspěvky: 49
Registrován: 13 čer 2010, 20:21

Příspěvek od Janec »

pokud nejni auto nabourano, nebo ho nemas po nekom kdo se o nej opravdu nestaral a neznicil ho tak neni co shanet.. pripadne origo, nektere ND jsou opravdu nesmyslne drahe ale jine jsou zas levnejsi jako u nemechych aut.. myslim ze ve srovnani origo cen nebude tak zasadni rozdil at je to japonec nebo nemec
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

origo díly ano, ale na japonce některý věci od druhovýrobců vůbec nejsou, na evropský auta naopak mraky
posledně jsme řešili nějaký ložisko na Toyotu a myslím necelých 7tis. , když je člověk zvyklej kupovat takový věci za litr, tak pak kouká (rofl)
Odpovědět

Zpět na „Honda/Acura“