odvzdušnění soustavy

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Hertzberger
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006, 21:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Hertzberger »

Kde ten olej kupuješ? A co to je bravčová masť? :) Takže ventil používáš tak, že chvilu jedeš a jak zahřeješ, vystoupíš přepneš a jedeš dál?
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

olej v slovenských reštauráciach obsahuje vepřovú masť "sádlo "z50% a keď ho už prefiltrujem, tak ho určite nezahodím, tak naň jazdím aj v zime s dieselom
5:1.filtrovanie a odvodnenie ma stojí max 4 Sk/l takže pohoda .Sádlo kupujem po 2sk/kg.V každom prípade však musím zdvihnúť teplotu nad 70 stupňov. julio
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

....
Hertzberger
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006, 21:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Hertzberger »

Tak to jsi profi výrobce paliva :) Jinak ta teplota bude asi nutná. Já jsem jezdil ze sierou úplně bez úpravy a jak venku trochu přituhlo, tak to začalo pěkně zlobit. Vůbec to netáhlo. Startovalo to sice na první šup, ale jak říkám do kopce na dvojku, před tím v klidu na 4. Nepomohlo lít ani čistou naftu. Pomohl až sajrajt, který čistí vstřikovače a pak už to bylo o.k. Teď tam chci montovat předehřev, tak sbírám všemožné rady, protože chci ať to je fakt bezporuchové a ať to hlavně vydrží dovolenku.
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

V lete by som obavy nemal ale pod 10 stupňov rána ma desia. julio
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

dostal som teraz zopár 36 lamelových doskových výmenníkov chcem jeden cez vikend namontovať do carga. Dám vedieť čo to spravilo s teplotami. julio
Hertzberger
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006, 21:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Hertzberger »

Přesně. Bez úpravy už ani ránu. Mohl bys mi tak nějak odhadnout na kolik tě ta úprava co máš momentálně v autě vyšla? A co si myslíš o motoru ze sierry? Měl by být pro tu úpravu v pohodě (druh čerpadla, systém vstřikování....) ???
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

poprosím na ten sajrajt čo čistí vstreky dajaký link. julio
Hertzberger
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006, 21:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Hertzberger »

Kupoval to tatik, myslim, že normálně na benzince. Zeptám se ho a hned jak to budu vědět pošlu ti to na soukromou správu.
Hertzberger
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006, 21:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Hertzberger »

Tak na kolik to tak vyšlo?
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

So sierou na olej jazdil autor www.bioauto.sk už v 94 a tie dnešné vymoženosti sa vtedy veľmi ťažko zháňali.
oventrop 1400 sk,TRojcestné ventily (6ks 164€) použil som samozrejme len 2,doskový výmenník 5000 a bol som ho zobrať v olaer Brno,a nie lacnou záležitosťou sú redukcie,holendre,hadice s lis. koncovkami...... cca3000,teplomer z OMV 400 a samozrejme rôzne T kusy,kolienka,rýchlospojky,vypínač,bimetal-čidlo...... julio
Hertzberger
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006, 21:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Hertzberger »

Tak to jsou teda pálky!! Proč máš dva ventily, když máš ten speciální odvzdušňovák? Výměník taky docela luxusní. Za kolik máš těch 36 kousků co ti dojdou z německa?
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

Už sú doma prišlo ich asi 4O rôzne veľkosti ale tridsať šesť lamelový idem vyskúšať čo spraví s teplotou.Ceny budú max 4000 za najväčší(150x400X
150mm)to je asi 40kW-vý.Ventily mám preventívne 2,prepadový keby sa nám raz prehriala spiatočka nad 75 stupňov. Inak MB 300 td tam nemám žiadne a funguje už rok ale akonáhle sa oteplí dovybavím aj ten.julio
Naposledy upravil(a) julio tabi dne 13 dub 2006, 19:05, celkem upraveno 1 x.
Hertzberger
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006, 21:11
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Hertzberger »

40kW? To je brutální výkon. To ti musí hřát jako blázen. Vždyť ty co prodávají jsou tak kolem 1,5 až 3 kW!!!! A v poměru cena/kW ty tvoje teda dost vedou. Jinak jsem se chtěl zeptat ještě na ty ventily. Když jsem to přepočítal, vychází mi jeden tak na 800kč, to jsou ještě ty ruční?
julio tabi
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 02 úno 2006, 20:57
Bydliště: nitra

Příspěvek od julio tabi »

Nie to sú el org.sirai 2ks z toho boli na 24V.julio
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“