ODIS rada?

diskutujte o diagnostických prostředcích pro různé značky vozidel

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
killboot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2008, 12:03

ODIS rada?

Příspěvek od killboot »

Zdravim lidi. Mám dotaz ohledně ODISu. Při výměně spojky jsem chtěl provést základní nastavení u dvojspojky (DSG). Ale v řízených funkcích tato možnost není. A při vlastní diagnostice tam asi nejsou data.. máte někdo tip? Mám Odis 6.2 a data 2020/12. Jedná se o Octavii 3 1.6

Nějáký rady? Nebo něco dělám blbě? Díky moc
Obrázek
Obrázek
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

Zajed si do škodovky, nebo si sežen funkční diagnostiku. Zaměření, nastavení spojek se dělá za jízdy a není to zrovna jednoduché udělat to za provozu na silnici. Při provozu se zaměřují samy....jsou adaptabilní...A nedělá se to v Odisu přes vlastní diagnostiku! Musíš do řízených fukcí...
To je situace!
killboot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2008, 12:03

Příspěvek od killboot »

no ve vlastní diagnostice to nejde a v řízených funkcích tato nabídka není. Tak nevim jestli tam chybí data nebo jestli to odis neumí.
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

V těch datech se vyznat je docela kumšt... Já se stejnou verzí(aspoň dle čísla, otázka je, jestli máme i stejnej Postsetup a projekty...) dělal adaptaci DSG na jedný Audině člověku, kterej už pár DSG opravil/repasoval, ale svůj Odis měl starší verzi, která to nenabízela... Taková zajímavost je, že mě to nejdřív do řízených funkcí nechtělo pustit, ale když jsem Odis pustil znova, už to šlo... (crazy)
pašíkombi AFN B597
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

Daj si to niekde spravit ;)
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
killboot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2008, 12:03

Příspěvek od killboot »

o to nejde..muzu to udělat VAGem ale proč to neumí odis? to je otázka
FandaTDI
Aktivista
Příspěvky: 1380
Registrován: 29 kvě 2007, 19:54
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od FandaTDI »

Taky jsem zastánce VCDS, většinou jsem třeba s překódováním, apod. hotovej dřív než se Odis vůbec spustí, ale některý rutiny jsou s VCDS téměř nadlidskej úkon i s přesnejma instrukcema, protože jde často o přesný časování těch sekvencí, apod. ... Zrovna u toho DSG se něco s VCDS dá, ale komplet adaptaci vč. toho prořazování bez sešlápnutí brzdy, ap. jsem s VCDS ještě nedal...
pašíkombi AFN B597
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

Tvá verze to nemá...Tet je platná verze 7.1
Zajed si do škodovky...Ušetříš si trápení a jim to jen zaplatíš. Nebo si najdi někoho s funkčním ODISem.
To je situace!
ROMIK
Aktivista
Příspěvky: 1061
Registrován: 23 led 2006, 19:05

Příspěvek od ROMIK »

killboot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2008, 12:03

Příspěvek od killboot »

No mam 6.2 + data 2000/12 a k tomu odis-e 12.2 (to jsem zkoušel pac nevim k cemu to Ecko slouží) a pak mam druhej notas s win 10 a tam mam odis 7.1 ale s tim jsem to jeste nedelal protože sem ho tam nahral večer. A k tomu mi na 10tky nejde pridat odis-e... Vzdy hodi chybu javy, přitom na stolnim pc to jde úplně normálně... [/code]
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Příspěvek od joe »

Tým, že servisy sú na online, tak ten Postsetup sa mení každú chvíľu.
Niečo tam tí krivorukí Indovia z T-Systems v Dílí dojebú, a tak o pár dní vyjde nová verzia, kde to zase opravujú. A tak dokolečka.

Keď ešte vychádzali aktualizácie na DVD, tak si dávali kurva pozor, že čo vypustia, lebo oprava znamenala vylisovať opravné CD. Teraz na to zvysoka kašlú, však ak to nepôjde, zavesíme na online opravu. A nie je to len ODIS, je to tak so všetkým, aj v Mercedesi by mohli rozprávať... Addony sa inštalujú aj trikrát za deň. Programujú to decká, čo čerstvo vyšli zo školy, nemajú ani potuchy, ako veci fungujú a skladajú si to v jave ako kocky z lega, až kým im vežička nepadne na papuľu.

Už sa sťažujem ako jericho :D, ale žiaľ, taká je dnes realita.

Postsetup pre 6.2.0 z novembra 2020 má 17.8 GB, z decembra 2020 už iba 16.4 GB. A nie, nenašli medzitým zázračný komprimačný algoritmus.
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

Za předpokladu, že nemáš na převodovce žádnou chybu, tak se Ti nastaví při provozu sama...A nemusíš nic řešit...Chce to několik desítek Km.
To je situace!
killboot
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 21 čer 2008, 12:03

Příspěvek od killboot »

Jde o spojku.. Ne prevodovku :D
Odpovědět

Zpět na „Autodiagnostika - Software - Elektro svět“