LTO v zimě

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Vircz
Přispěvovatel
Příspěvky: 176
Registrován: 18 zář 2012, 14:18
Bydliště: Vejprty

LTO v zimě

Příspěvek od Vircz »

Zdravim jezdí někdo na LTO i v zimě, případně co do něj dáváte? Teď jsem par dní na něj jezdil golf TDI 66kw, ale dnes už mi přes filtr z ničeho nic začla téct jen pěna. (půl roku starý). Tak jsem ho raději odtáhl do tepla.
tonik25
Sběrač informací
Příspěvky: 43
Registrován: 26 kvě 2012, 08:58

Příspěvek od tonik25 »

já měl LTO přes celou zimu venku v sudu a tekutost byla po celou dobu jako voda :)
Vircz
Přispěvovatel
Příspěvky: 176
Registrován: 18 zář 2012, 14:18
Bydliště: Vejprty

Příspěvek od Vircz »

Já nechal průhledný kanystr venku a mel jsem půl růžový a půl jogurtu :D tak mám dojem, že to co jsem koupil zrovna kvalitní nebude.
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

bez problémů i v -24°C
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Vircz píše:Já nechal průhledný kanystr venku a mel jsem půl růžový a půl jogurtu :D tak mám dojem, že to co jsem koupil zrovna kvalitní nebude.
muze tam byt voda, proto mirne zmrzne, jinak LTO, kvalitni LTO by mel aspon do -20 fungovat, protoze je to palivo na topeni a k cemu palivo ktere hned pod nulou zatuhne (wallbash)
Vircz
Přispěvovatel
Příspěvky: 176
Registrován: 18 zář 2012, 14:18
Bydliště: Vejprty

Příspěvek od Vircz »

Tahle to vypadá...
Obrázek
Uživatelský avatar
imakebiodiesel
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 01 črc 2012, 12:28
Bydliště: lu2 UK

Příspěvek od imakebiodiesel »

hento som mal kedysi davno vo filtri ked som jazdil
na polske lto na starej mazde vrch vyzera ze obsahuje vodu preto pomarancova farba zljat vrch a vysusit a sup do nadrze
viac ako 100000km len na ciste bio
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

no jestli jste nakapli na pancovane LTO !! (crazy)
smudlik843
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 12 dub 2012, 18:06

Příspěvek od smudlik843 »

Zdravím jen jsem se chtěl zeptat známý má možnost jezdit na LTO,ale na netu jsem četl že když se jezdí na LTO tak pak zůstává v nádrži ještě delší dobu stopa po barvivu co je v LTO.Je to pravda?jak dlouho tam to barvivo zůstane i když bude jezdit pak už jen na naftu.?
Vircz
Přispěvovatel
Příspěvky: 176
Registrován: 18 zář 2012, 14:18
Bydliště: Vejprty

Příspěvek od Vircz »

Jezdil po jedny nádrzi na čistou naftu jsou zase hadičky v normální barvě.
smudlik843
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 12 dub 2012, 18:06

Příspěvek od smudlik843 »

aha já jsem pravě na netu četl,že když ho třeba zastaví celní zpráva tak jde zpětně zjistit i po cca 5 nádržích nafty,že v té nádrži bylo LTO.
mmozga
Přispěvovatel
Příspěvky: 299
Registrován: 28 čer 2009, 22:24

Příspěvek od mmozga »

pokud vyjedeš nádrž "do sucha" tak těžko..
Seat Toledo 1.9TDi 81kw ERG off PP764 GT1749VA chip - POWERED BY TDI + extreme music
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(LOL) do sucha nikdy nádrž nevyjedeš to ví i malé děcko. Jinak vážení žádné LTO není do mínusu. Protože se skladuje obvykle v nádržích co jsou ve sklepech domu. (Alespoň v německy hovořících zemích) nebo se dává trubka hoodně vysoko nade dno. A to co je v tom barelu na dně to jsem měl vždy. Bez ohledu jestli jsem to natankoval v zimě nebo v létě. A v zimě jsem pravidelně topil pod filtrem novinama. Ani moc nepomáhalo přidávat benzín. Ty zbytky parafínu z barelu můžeš použít v červenci a ještě to budeš muset naředit. Jinak se to dá zjistit opravdu hodně dlouho.. Musíš vypustit a vypláchnout úplně vše, vyměnit filtry atd... Však si to dogůglujte dá se najít do jaké koncentrace se to dá poznat.
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

Petr H. píše:...Jinak vážení žádné LTO není do mínusu....
Když v -24°C chytne na drc a v pohodě odjedu, tak jsou mi tyhle teorie víš k čemu, váženej ;)
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
mmozga
Přispěvovatel
Příspěvky: 299
Registrován: 28 čer 2009, 22:24

Příspěvek od mmozga »

Petr H. píše:(LOL) do sucha nikdy nádrž nevyjedeš to ví i malé děcko.
vážně?
myslel jsem to spíš tak že pokud jezdím celý rok v čr a jednou za rok se vypravím do zahraničí tak vyjedu do sucha tím způsobem co popisuješ(výprázdnit nádrž třeba motorkem na ostřikovače,prolít vedení čistou naftou a novej palivák(na ten jsem zapoměl (hm) )
kvůli případné kontrole..
Seat Toledo 1.9TDi 81kw ERG off PP764 GT1749VA chip - POWERED BY TDI + extreme music
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“