odstředivka na vyjetak

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

odstředivka na vyjetak

Příspěvek od ezop »

Tak sem se pustil do vyroby odstředivky.z dilu co se doma valely neco přes kamoše... zatim je ve vyrobě :) dneska jsem řešil rotor.Musel jsem nakreslit nake miry aby mi to kuciii zrobily.Teda zatim s tim vykresem se popta jestli mi to udělaji.Postupně jak se bude skladat tak budu dodavat foto.Ale ted to hlavni.Potřebuji trošku do budoucna naky předehrev.Jestli nekdo doma mate nake to perpetummobile s nakym předehřevem byl bych rad za nakou radu.Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Rotor vypadá slušně, jsem opravdu zvědavý jak se ti zadaří, alespoň jsi mě nakopl, abych taky konečně dodělal tu svoji odstředivku :-)
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

rotor hotovy kurna kluci pi.ovali než to utočily.Stravili nad tim 13hodin :D Ještě dodělat ložiska at to drži a par blbosti a bude test.
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Držim palce. Mě se to napoprvé tak rozhlučelo a rozkmitalo že jsem ani nevěděl jestli to vypnout nebo utíkat. Poslední pokus mi to už odstřeďovalo, vibrace v normě, ale stejně se mi po chvíly rozsypal stůl na kterém jsem to měl přimontovaný, taď mám svařený přípravek, už to jen uchytit na gumy do betonu a snad to už bude ono :-) Mám tam cca 6000ot, to už je s kapalinou uvnitř cvrkot.. Na kolik otáček to plánuješ ty?
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

mužu si otačky měnit od 6000-22000 :) Ma to plinule roztačeni takže luxus pomalu se to rozjiždi :) uvidime no jdu nato.
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

Obrázek
Obrázek no tak ted mě zabrzdili kluci bo maji dovolenku tyden takže to zatim nemam vyzkoušene
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

pekny buben, tak jsem si to vzdy predstavoval, pekny prumer, pokud to ustoji otacky 10 tis a vic, tak odstredis cokoliv... a misto cerneho potece cisty olej (crazy)
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

No tě pic, o tomhle si můžu nechat zdát :-) Dobrá práce.. Až se rozhoupu taky sem hodim fotky, ale budou pro ostudu :-)
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

Obrázek
ObrázekObrázekObrázek tak ještě domeček na dvě vysokootačkove ložiska at se ten buben ma oco opřít :) No snad to bude fungovat :) Kdyby to olej odstředilo do čista tak bych si z toho asi cvrnknul. :D Doma už mam 800l vyjetaku tak to by se jezdilo.Zatim jen na vifri.Jinak dik za pochvalu ale ja na tom skoro nic nedělal :) Jen nakreslil plany na vyrobu.Ten rotor jsem si měl nechat udělat menši no je dost velkej.270pruměr stačil by bohatě 200na ty velke otačky by to bylo akurat.
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Tu frezku jsem kdysi mel, delal jsem z ni kopirku na frezovani dreva, nebyla spatna, uchyceni 12 mm, plynuly rozjezd, na to, ze stala par korun, nebyla nejhorsi. Akorat je blbe, ze tyhle masiny nemaji rady dlouhy provoz, chce zo vyzkouset jestli se nebude prehrivat.
Je to super, mozna je to lepsi varianta jak kupovat motor za 2000,- od Siemens a k tomu menic za 5000,-. A s menicem ten motor stejne pretoci clovek max na 100 Hz. Pak je to risk, coz odpovida cca 6000 min-1.
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

jjj tak jak řikaš uvidime jak to pošlape a jestli se bude přehřivat.KJdyby vydržela vystředit 10l deně tak je to v klidku, bude se muset exprimentovat a zkoušet.Ale to bude nejdřive za 14dni... pak dam vědět
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

ezop píše:jjj tak jak řikaš uvidime jak to pošlape a jestli se bude přehřivat.KJdyby vydržela vystředit 10l deně tak je to v klidku, bude se muset exprimentovat a zkoušet.Ale to bude nejdřive za 14dni... pak dam vědět
co desete denně, aspoň stovku (crazy) :punk:
jm
Přispěvovatel
Příspěvky: 76
Registrován: 24 lis 2009, 13:54

Příspěvek od jm »

čau kluci
tady máte 80litrů za hodinu
http://zvirata.bazos.cz/inzerat/2468953 ... ko-12l.php
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

zajmaveeeee ale chtěl bych to vidět z vrchu jak to vypada
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

odstredivky na mleko jsem osobne davno zavrhl, pracuje na trochu jinem principu, jsou tam dva vystupy z toho bubinku, aby na jednu stranu sla jedna slozka ana druhou mleko odstredene. Navic ty bubny maji maly prumer.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“