vstřik. čerpadlo Lucas a rostlinný olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
krtek204
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2007, 21:05

vstřik. čerpadlo Lucas a rostlinný olej

Příspěvek od krtek204 »

Mám Peugeota 306 r.v. 96 s čerpadlem Lucas a chtěl bych to přestavět na olej. Někde jsem četl že vstřikovací čerpadla Lucas jsou velmi citlivá na rozdíl třeba od Bosche. Doma jsem vyhrabal staré funkční čerpadlo Bosch z Passata. Mám se babrat s přehazováním ( jde to vůbec?) nebo stačí když si pohlídám aby se do čerpadla nedostal olej studený s vysokou viskozitou a bude to v pohodě? Máte s tím někdo zkušenosti? Nebo bude kvůli snížení viskozity nutné trvale ředit olej naftou?
piratbaba
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2007, 09:45

Příspěvek od piratbaba »

cau mam lucase na peugeot 205 redim cca v zime 1:1v lete 2 az 3:1a bez problemu leju poze olej z marketu a celkem v pohode najeto
11 000 bez problemu . jednou tak za 3 az 4 nadrze vyjedu az skoro na rezervu a udelam proplach naftou .
Uživatelský avatar
ozi
Přispěvovatel
Příspěvky: 141
Registrován: 26 úno 2007, 08:30
Bydliště: Topolcany, Nitra, Slovenska Republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ozi »

nazdar, urob si normalne prestavbu a dodrzuj vsetky zasady, hlavne dokladne preplachovanie pred dlhsim odstavenim, ja mam tiez Lucas, a je to bez problemov

take ako pisal kolega vyssie na to sa vykasli, riedit olej naftou je blbost, bez prestavby donicis motor
Clio 1991 1.9 D Lucas CAV od 15.4.2007 2x Peveko, oventrop Afriso Flow Control, vymenniky Alu 24 a 30 dosiek, nafta v nerez 25 l, manualne ovladanie spinacov ventilov
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

dokud jezdi tak bych to neresil jak se zadre sezen bosch z jiny 306 urcite se tam davali
Sharan 1.9 TDI 96 kw GOAL
OVCE 2.0 TDI 103 kw BKD
krtek204
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 19 úno 2007, 21:05

Příspěvek od krtek204 »

Takze se tam davaly i Bosche...to jsem nevedel...myslel jsem ze kdyz je to Francouz, tak tam proste bude jenom francouzské čerpadlo
Uživatelský avatar
Fazer
Přispěvovatel
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2007, 12:25
Bydliště: Vážany nad Litavou

Příspěvek od Fazer »

Pokud jezdíš,tak to neřeš.Já mám taky Lukase a má najeto na směs 50/50 75 tis.km a pořád funguje jako za mlada.Až klekne tak ho vyměním.
Škoda Oktavia 1,9TDI 81 kw ASV
waqw
Přispěvovatel
Příspěvky: 90
Registrován: 24 led 2006, 13:35
Bydliště: OV

Příspěvek od waqw »

Fazer: a máš předehřev nebo nějaké úpravy nebo to tam liješ jenom tak?
Uživatelský avatar
Fazer
Přispěvovatel
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2007, 12:25
Bydliště: Vážany nad Litavou

Příspěvek od Fazer »

Mám kupovaný předehřev od firmy europecon.Zpátečku mám šluslou.Ještě přidávám do paliva trošku motorového oleje,jelikož kdo maže,ten jede.
Škoda Oktavia 1,9TDI 81 kw ASV
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“