Fabia řízení koyo teče

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

!!!SLÁVEK!!!
Přispěvovatel
Příspěvky: 163
Registrován: 21 úno 2013, 11:23

Fabia řízení koyo teče

Příspěvek od !!!SLÁVEK!!! »

Zdravím pánové.
Prodal jsem auto a za pár týdnů se mi vrátilo že jí teče z řízení,předtím ani loužička!!Nějaký aktivista stihl vyměnit manžetu ta samozdřejmě byla nafouklá a plná oleje.Kolem křebene je to jen mastné.
Odšroubil jsem tyčku žízení z hřebene, jen s volantem v dorazu (motor nastartován) tudy teče olej
Otázka zní je to špatným používáním nového majitele?(držení volantu dlouho v dozazu)
Děkuji za odpověď.Obrázek
Uživatelský avatar
ThrashTheTrash
Aktivista
Příspěvky: 2381
Registrován: 28 kvě 2007, 20:44

Příspěvek od ThrashTheTrash »

Ta sama strana teče týpkovi na fabii asi rok 2001 benál,ale asi má TRW, teče mu též levá strana. Dal jsem mu nový ze škodovky, všecko v poho, za měsíc ten sám problém, začlo scát zase z levé manžety. Majitelovi sem řekl, že to vymontuju, dáme na reklamačku, ale on prostě nechtěl :D Dolejvá a dolejvá :D

Těžko říct, dělal jsem to opatrně, řizeni origoš, nic se neposralo, sedlo to tam jak mělo podle mě. Podle mě s tím by měl majitel počítat, je jasný, že ti to omlátí o palici, ale tak jak to vyřešit, nevím. Jedině sehnat starší dobrý a dát mu ho tam. Určo někdo poradí.
VW GOLF IV 1.9TDI AGR 4MOTION - Soft HR CARSOFT, WEBASTO THERMO TOP C
Diag HR CARSOFT:DeTeCtor, Comfort VW, Toolbox - SPEED 4, VIN - R, Airbag, FLASH, KEY.
CDP+, WEBASTO THERMO TEST, DIAG EBER
Všechno jen na chuť :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Fabia řízení koyo teče

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="!!!SLÁVEK!!!"] vychči ten olej ven kup v hydralice obyčejný sudový olej za 4O koček OTH, v kelly kup Přísada pro utěsnění posilovače řízení 355 ml 189 koček
Objednací kód: AC G032 a ser na to úspěšnost 1OO procent jakože se miloš jmenuju :)
!!!SLÁVEK!!!
Přispěvovatel
Příspěvky: 163
Registrován: 21 úno 2013, 11:23

Příspěvek od !!!SLÁVEK!!! »

Mě by spíš zajímalo čím to, že se to tak rychle pokazilo v cizích rukách?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

!!!SLÁVEK!!! píše:Mě by spíš zajímalo čím to, že se to tak rychle pokazilo v cizích rukách?
se nic nepokazilo prostě ti servo už pouštělo a na zem nic neteklo a pak co čtu někdo měnil manžetu a podlehl panice,
mi to už teklo tak že byly loužičky pod autem a servo vypínalo protože nebyl olej, sehnal jsem druhí řízení ale to mi visí už čtyři roky v garáži a je klid ;)

ta panika vyplívá z toho že repasní sada stojí 13,OOO a jen to servořázení 4OOO repas + doprava a práce nebo desítku nové
Username1na2
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29 lis 2013, 06:54

Příspěvek od Username1na2 »

ale problém asi bude v těsnění pod karbecem, tam je ještě motor z favorita dej si auto kelly obchod dej do vyhledavače XS 115039691 a pokud je mezi karbecem a sáním toto těsnění tak je to častá závada nemá cenu ho přetěsnovat, musí se dát nové a stojí benál ho sežral Mrknutí
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

velice pochybuji že fabie měla karburátor a motor z favorita řízení odcházej kvůli jiný věci a to je voda...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Ladas píše:velice pochybuji že fabie měla karburátor a motor z favorita řízení odcházej kvůli jiný věci a to je voda...

to patří sem http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=125826
Polik.cz
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 lis 2008, 13:25

Re: Fabia řízení koyo teče

Příspěvek od Polik.cz »

slovacek.milos píše:
!!!SLÁVEK!!! píše: vychči ten olej ven kup v hydralice obyčejný sudový olej za 4O koček OTH, v kelly kup Přísada pro utěsnění posilovače řízení 355 ml 189 koček
Objednací kód: AC G032 a ser na to úspěšnost 1OO procent jakože se miloš jmenuju :)


A můžeš mi prosím i poradit jaký olej si má do toho posilovače také v Kely koupit? Budu to házet jen k sobě do soukromého auta a tak nepotřebuju sud :) Kolik tam je vlastně litrů a musím vůbec vypouštět ten starý? Zatím mi to jen nezabírá v plném rejdu a pod autem jsou hold loužičky od posilovače.
(Fabia combi 2001 TDI)

Jak to vůbec případně komplet vypustím :). Zatím jsem jen oddělával baterku a koukal na nádržku.

Moc díky za radu

Polík
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Fabia řízení koyo teče

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Polik.cz"]ml 189 koček
Objednací kód: AC G032


A můžeš mi prosím i poradit


máš tam objednávací kod malá flaštička si to opiš a dolej hydralickým olejem kup litr menší se neprodává ;)
Polik.cz
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 lis 2008, 13:25

Příspěvek od Polik.cz »

Jo objednací kód na tu ucpávačku jsem našel, ale těch hydraolickejch olejů je tam hafo. Je tedy jedno jaký vezmu nebo má každý jinou viskozitu a tak :)

Stačí tenhle :

Mogul OTHP 3 - 1 litr
Objednací kód: MG 279

a nebo

Castrol CHF1 lt
Objednací kód: CA 192170060

To už je za 500 litr.

Ještě je tu jakási univerzální :)

Univerzální kapalina do posilovače řízení 355 ml
Objednací kód: AC G063
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Polik.cz píše:Jo objednací kód na tu ucpávačku jsem našel, ale těch hydraolickejch olejů je tam hafo. Je tedy jedno jaký vezmu nebo má každý jinou viskozitu a tak :)

Stačí tenhle :

Mogul OTHP 3 - 1 litr
Objednací kód: MG 279

a nebo

Castrol CHF1 lt
Objednací kód: CA 192170060

To už je za 500 litr.

Ještě je tu jakási univerzální :)

Univerzální kapalina do posilovače řízení 355 ml
Objednací kód: AC G063

ano ten oth a tu ucpávačku, vysaj olej ze serva nalej fajrajt a dolej OTH ;)
Polik.cz
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 lis 2008, 13:25

Příspěvek od Polik.cz »

OK, Zkusim ten Mogul, Protože co jsem koukal, tak všichni Otravují ať tam dám olej, který má specifikaci - VW 002 000

Což je v Kelly jenom ten Castrol - Objednací kód: CA 192170060.

Ale když říkáš že stačí obyč, tak snad to bude OK :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

comám odskoušeno jsem ti poradil jinak si udělej jak chceš
Polik.cz
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 lis 2008, 13:25

Příspěvek od Polik.cz »

Zkusim Díky :)
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“