Mazda 6 žhavící svíčky - kontrolka motoru - diag

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
luke....
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 17 čer 2009, 09:47
Bydliště: Třebíč

Mazda 6 žhavící svíčky - kontrolka motoru - diag

Příspěvek od luke.... »

Ahoj, dotaz.

Měl sem KO žhaviče na mazdě 6 r.v.2003 2,0di 100kw - ukázala diagnostika. Tak sem milé žhaviče vyndal a vyměnil za nové. A nic se nezměnilo - kontrolka check engine na mě svítí furt :-) ještě sem nebyl na diag, tak nevím, jestli tam furt nevysí ta chyba žhavičů... Nějaké rady by byly???

A abych nezakládal další topic. Jakou použít diagnostiku na mazdy? Stačí základní funkce - výpis a výmaz chyb (kdyby i těch sporadických, tak by bylo super), nějaké auktuální hodnoty, akční členy atd... Vím, že si můžu koupit diag za xxx tisíc a tvářit se u toho jak profík, ale myslím si, že domů do garáže by mi stačila nějaká sranda diag, která by hlavně fungovala :-) zkoušel sem kámošovo elm327 a ani ťuk na mazdičku... VW si načetla a dokonce i něco ukázala, to stejné s mým Ford Focus, ale na mazdu je toto asi krátké :-) nemá někdo nějaké zkušenosti???

Díky za odpovědi
VW Passat B4, 66kW...Mazda 6 2.0DiTD 100kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já jen čumím že u mazdy 6 diag pozná že máš špatný žhavič
luke....
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 17 čer 2009, 09:47
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od luke.... »

slovacek.milos píše:já jen čumím že u mazdy 6 diag pozná že máš špatný žhavič
nenenene špatně provedená diagnostika :-) samozřejmě že to nepozná...diag nám vypsala že doba žhavení přesáhla stanovený čas. Takže sem si cvičně vyměnil žhaviče, což na druhou stranu ničemu nevadí, protože jeden byl asi zřejmě stejně před smrtí, ale vypadá to, že bude KO ještě relé žhavení. Takže se vymění toto relé a uvidíme, ale doufám, že potom už to bude OK
VW Passat B4, 66kW...Mazda 6 2.0DiTD 100kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

to smázni a zjisti zda se závada objeví to je taková závada jak žádná relé žhavení na to nemá vliv pokyn de z řj motoru
luke....
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 17 čer 2009, 09:47
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od luke.... »

slovacek.milos píše:to smázni a zjisti zda se závada objeví to je taková závada jak žádná relé žhavení na to nemá vliv pokyn de z řj motoru
no právě, smázl sem a vyskočila znovu...když mám teplej motor a startuju, tak je to OK, ale když startuju po delší době, tak špatný...svítí na mě žlutej vrtulník... :-/ všechny 4 žhaviče nový, tak co by to ještě mohlo bejt???
VW Passat B4, 66kW...Mazda 6 2.0DiTD 100kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

co teploty v řj odpovídají skutečnosti?
Odpovědět

Zpět na „Mazda“