Folie na auto - dá se doma?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomy
Aktivista
Příspěvky: 1122
Registrován: 11 kvě 2008, 09:00
Bydliště: Benešovsko

Folie na auto - dá se doma?

Příspěvek od Thomy »

Zdravim, zkoušeli jste si někdo celopolep auta doma v garáži? Nedávno jsme kámošovi dělali kapotu a výsledek nebyl špatnej na první lepení :)

Do 3 tisíc se dá sehnat kvalitní materiál na celý auto.

Jinak co jsem se tak pídil po fórech a internetu, tak sem narazil na nabídku z ČB sleva 50%, ale museli byste vozit vzadu jejich reklamu.. vycházelo to na 6000 +- což je myslim slušná cena :)
Octavia I ASV
Impreza WRX 195kW
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

kvalitní je snad pouze 3M

samodomo uděláš , ale tahat ten levnej čínskej shit se fakt nedá !!
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
Uživatelský avatar
peeeetr
Aktivista
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 zář 2011, 09:40
Bydliště: Severní Čechy

Příspěvek od peeeetr »

Kámo, zapomen na to, ze za 3tis na cely auto se jedna o kvalitni folii. Jednou jsem lepil folii z aukra ktera vychazela na 210kc bm a muzu ti rict ze to byl.porod jak hovado. Narazniky vomdr, kolem mlhovek vojeb, ta folie se proste nepoda tak jak ta lepsi. Zakaznikovi jsem to nalepil ale s domluvou, ze nedavam zaruku na nalepeni. Samozrejme folie po zime praskla. A to dokonce na miste, kde absolutne nemusela drzet tvar a nepruzila. Hele za me bych do toho znova nesel. Kupuju folie z nemecka, ceny nejsou nijak hrozny a vazne se to da lepit. Firma co nabizi celopolep za 6tis je vazne asi nic extra. Za tu cenu nemuzou poridit ani kvalitni material a jeste k tomu prace na minimalne den. Klidne sz
Seat Leon 1.9TDI 100kw - Ukradeno
Audi A4 - FB S764, EGR & KAT OFF, 288 brzdy, jednohmota HDS, FK -40mm, 17" alu, celopolep silver-grey matt
Aktual : Seat Toledo 1.9tdi ASV - zatim jen zakl servis a 17ky :)
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Osobne by som sa stym uz doma nebabral. Vazne to nema vyznam. Ako nehovorim v casoch davno mynulich som si doma tiez lepil na okna folie, ktore sme kupovali v Madarsku na trhu. Ale za rok bolai fialove. Chod za nejakym odbornikom co lepi kvalitne folie a budes spokojny. Mne najviacej vyhovuju folie SunGard.
Uživatelský avatar
peeeetr
Aktivista
Příspěvky: 1289
Registrován: 27 zář 2011, 09:40
Bydliště: Severní Čechy

Příspěvek od peeeetr »

Pokud chces folii z Cr, mohu doporucit firmy napriklad Safex nebo Trieste.
Seat Leon 1.9TDI 100kw - Ukradeno
Audi A4 - FB S764, EGR & KAT OFF, 288 brzdy, jednohmota HDS, FK -40mm, 17" alu, celopolep silver-grey matt
Aktual : Seat Toledo 1.9tdi ASV - zatim jen zakl servis a 17ky :)
Uživatelský avatar
GlassGarant
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2014, 13:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GlassGarant »

Polepení lowcost fólií hezky po domácku je nejlevnější - s tím prostě nemůžou kvalitnější fólie s profi montáží soupeřit. Z vlastních zkušeností s polepy jen v pár bodech, proč se to moc nevyplácí.

Vyšší cena - Pokud někdo nemá s aplikací fólií zkušenosti, může se stát, že zkazí celkem dost polepu, než bude auto vypadat podle jeho představ. Když k tomu připočtu kratší životnost (už jsem viděl pár fólií, které se po zimě začaly odlepovat a praskat) během pár let ty kvalitní fólie s instalací i přeplatíš.
Detaily - Když někdo nalepí desítky, stovky aut, má už v oku detaily, přesné rozměry, prolisy, které se v létě mohou vracet atd. Takže nemáš u jeho práce pocit vyhozených peněz, protože i když vypadá třeba polep jako celek super, ty detaily někdy nedaj spát :).
Odlepení - Doma v garážích hodně lidí používá k mokré montáži vodu se šamponem místo roztoků od výrobců. Při slepování folie je pak čeká překvapení, protože ta jde dolů i s lakem. To samý platí, pokud se lepí při nevhodný teplotě.
Nářadí a vybavení - Zní to dobře, že k instalaci stačí fén a stěrka, ale zase je to o kvalitě a životnosti. Třeba u suchého lepení jsou fólie citlivé na teplotu, která se musí nastavit přesně +- 5 st.C, a to se od oka moc neodhadne.
Lepení fólií na tónování skel zákon nepovoluje, takže tam se při správném postupu montáži u firmy s patřičnou dokumentací nevyhneme.

A ještě k té slevě za reklamu. Moc nebo spíš vůbec by se mi do toho nechtělo. Hlavně když si vezmu, jak velkou reklamu by ta firma na auto asi chtěla.

Pavel
astra-11
Přispěvovatel
Příspěvky: 276
Registrován: 20 led 2012, 20:52
Bydliště: Pha

Příspěvek od astra-11 »

Zdar, nechci zakládat nový vlákno.. umí někdo polep střechy na feldu? případně tip kde to dělají? Praha a rozumné okolí, díky
Cus
Rouballik
Přispěvovatel
Příspěvky: 148
Registrován: 06 kvě 2007, 17:38

Příspěvek od Rouballik »

Obrázek
Obrázek

Já jsem se zhlídnul u kamaráda. Opravdu to chce kvalitní wrap fólie. Každopádně kvalitní fólie jsou už dost levný. 3M není vzor žádné kvality odpovídají folie jsou za polovinu cenu dostupný. Základ je ať to má mikrokanálek.
ZZZzzzzZZZZzzzzzzZZZZZ
Jirikalina
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2021, 21:24
Bydliště: Opava

Re: Folie na auto - dá se doma?

Příspěvek od Jirikalina »

Docela přemýšlím o tom, že bych si nechal dát fólii na auto. Jak potom vypadá lak pod tím, když se fólie sundá?
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4638
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Re: Folie na auto - dá se doma?

Příspěvek od martinsidlo »

Folie na sluníčku zmatovatí. Podívej se na taxiky . Vyhozený peníze.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Jirikalina
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2021, 21:24
Bydliště: Opava

Re: Folie na auto - dá se doma?

Příspěvek od Jirikalina »

Myslíte si, že je to problém všech těch fólií? Třeba se dělají i nějaké lepší které mají lepší odolnost vůči UV záření nemyslíte?
dracekvo
Přispěvovatel
Příspěvky: 127
Registrován: 08 lis 2021, 12:55

Re: Folie na auto - dá se doma?

Příspěvek od dracekvo »

Než se drbat s fólií tak vemu do ruky stříkací pistol a zachvilku není co řešit.
U auta v ceně 10 tisích bych to klidně vzal sprejem nebo štětcem.
Jirikalina
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 05 led 2021, 21:24
Bydliště: Opava

Re: Folie na auto - dá se doma?

Příspěvek od Jirikalina »

Tak u auta za deset možná, já mám ale trochu dražší auto a rozhodně teda nemám doma vybavení na to, abych stříkl auto. To bych ho možná mohl nechat rovnou tak jak je a vypadalo by to líp.
Bucekfilip
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18 pro 2022, 16:29

Re: Folie na auto - dá se doma?

Příspěvek od Bucekfilip »

Je pravda, že fólie dokáže auto dobře chránit a v případě, že lak už není nic moc, tak toho taky dokáže hodně zachárnit. Já jsem si nechal dělat střechu a kapotu auta v Brně u polepim, auto teď vypadaá mnohem líp.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“