vyroba nafty ze starych pneumatik a benzinu z petlahvi.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Já bych to ohříval vyjetým olejem :)
sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

zo mozes nanho rovno jazdit bez zbytocnych starosti
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(LOL) no a teď prdelky stranou, už někdo zkoumal ekonomiku téhle srandy ??? nebude nakonec výrobek dražší než nafta od pumpy???
Už jsem to tu párkrát psal...někdo si liboval jak krásně levně jezdí... a když jsem mu vypočítal kolik ho to doopravdy stojí hned toho nechal... (rofl)

Když vezmu že, na 100l skoro nafty budu potřebovat asi tak 150 kg plastového odpadu, pneumatik asi tak 2x tolik, který budu muset nějak někde sehnat a dovést, budu to muset nějak nadrtit, nebo upravit, abych to do kotle dostal a nemusel co chvilku dosypávat - domačkávat, stejně pod tím budu muset neustále topit a hlídat to, to znamená za palivo platit, nebo alespoň štípat polínka, které samy nepřiletí, a jak dlouho bude trvat než mi těch 100l z toho vykape??? Pak z toho budu muset ještě nějak oddělit vodu, kdoví jak upravit, aby to - to ono auto vůbec nějak skouslo, a nakonec zlikvidovat odpad, protože tím zuhelnatělým zbytkem asi topit nepůjde, aby jsi u toho i se sousedama nezhebnul smrady. A to ještě nevím, jestli už ten soused nevolal finančákům a na životní prostředí...

Nemusím být zrovna génius, abych zjistil, že jsem právě prodělal boty i kalhoty...

edit: :D ve zkutečnosti je to ještě horší než jsem si myslel... kdo si chce počíst může zde: http://paliva.vscht.cz/cz/archiv-clanku/detail/16
nemám žádnou kárku na naftu...
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

jako v nečem maš pravdu.Ale furt se to vyplatí.Tak mě ještě napadlo:Mam hodně vyjetaku na ten mam odstředivku ale furt to není ono.Ta když do kotle naliju ten vyjetak a udělam ten samej proces jako by tam byl plast tak by měl byt čistej ne?
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Osobne musim taky souhlasit s Petr.H, je to uz trochu prehnane. Pokud nekomu bude stacit 5 litru paliva za dopoledni topeni pod takovou troubou, budiz, ale travit cely tyden vyrobou 100 paliva :? Drevo neni taky zadarmo, kdyz je zadarmo, tak si ho zas musi clovek jet udelat do lesa, musi mit motorovku a cely vikend volna. Je rozdil spalit jedny kolecka dreva na ohrivani oleje, prani a suseni 150l MERO, ale ne cely tyden topit pod kotlem s pneumatikama a spalit kubik dreva (rofl). (noteeth)
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

radluk píše:Osobne musim taky souhlasit s Petr.H, je to uz trochu prehnane. Pokud nekomu bude stacit 5 litru paliva za dopoledni topeni pod takovou troubou, budiz, ale travit cely tyden vyrobou 100 paliva :? Drevo neni taky zadarmo, kdyz je zadarmo, tak si ho zas musi clovek jet udelat do lesa, musi mit motorovku a cely vikend volna. Je rozdil spalit jedny kolecka dreva na ohrivani oleje, prani a suseni 150l MERO, ale ne cely tyden topit pod kotlem s pneumatikama a spalit kubik dreva (rofl). (noteeth)
Pokud má ezop přístup k vyjeťáku tak ať ho raději spálí v kamnech než aby ho vyjel v nádrži auta :scooter: Udělá tím něco pro sebe a i nám nebude zasírat ovzduší, v tom ho nebrzdi.
No a když dokáže odsávat ten smrad a chemii která vznikne pálením plastů (sám jsem někdy plast pálil a vím jakej to byl smrad a i chyba) - tak proč ne, když má zdroj energie zadarmo. Myslím že na tohle by se vyjeťák hodil víc jak dřevo
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Stewa píše:
radluk píše:Osobne musim taky souhlasit s Petr.H, je to uz trochu prehnane. Pokud nekomu bude stacit 5 litru paliva za dopoledni topeni pod takovou troubou, budiz, ale travit cely tyden vyrobou 100 paliva :? Drevo neni taky zadarmo, kdyz je zadarmo, tak si ho zas musi clovek jet udelat do lesa, musi mit motorovku a cely vikend volna. Je rozdil spalit jedny kolecka dreva na ohrivani oleje, prani a suseni 150l MERO, ale ne cely tyden topit pod kotlem s pneumatikama a spalit kubik dreva (rofl). (noteeth)
Pokud má ezop přístup k vyjeťáku tak ať ho raději spálí v kamnech než aby ho vyjel v nádrži auta :scooter: Udělá tím něco pro sebe a i nám nebude zasírat ovzduší, v tom ho nebrzdi.
No a když dokáže odsávat ten smrad a chemii která vznikne pálením plastů (sám jsem někdy plast pálil a vím jakej to byl smrad a i chyba) - tak proč ne, když má zdroj energie zadarmo. Myslím že na tohle by se vyjeťák hodil víc jak dřevo
Jestli dokaze vymyslet ten system na ohrev motorovym olejem, proc ne. TO nezni spatne, kdyz ma clovek prisun treba kubik motoraku rocne na topeni. Jooo, kdo bydli na dedine, tak hned pozna kdyz tam nejake prase prihodi nejake kelimky od jogurtu, PET lahvinku nebo igelitek.... (noteeth)
sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

stela s tym zasiranim ovzdusi by som nesuhlasil. myslim si ze v motore zhori stary olej ovela dokonalejsie ako pri atmosferickom tlaku
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

sineDko píše:stela s tym zasiranim ovzdusi by som nesuhlasil. myslim si ze v motore zhori stary olej ovela dokonalejsie ako pri atmosferickom tlaku
čichnul sis k výfuku auto co jezdí na vyjeťák a ke komínu z kamen na vyjeťák???

Ve kterém z výše dvou jmenovaných si myslíš že se spaluje vyjeťák při vyšší teplotě? A tím pádem dokonaleji.
Mercedes-Benz W210 300D
sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

no ked povies ze je tam taky orzdiel k lepsiemu tak sa nebudem hadat. ja som skorej vychadzal z toho ze v motore to fici pri troska inom tlaku tych 20 atmosfer minimalne ze to bude mat na to nejaky vplyv :)
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

smrdí to řadně to jako jo.Ale když si zvětšiš na čerpadle fora tak se to o dost spraví a nehulí.Nafta bouchne ve valci v podstatně dřiv než vyjetak a timpadem krasně prohoři. Vyjetak bouchne později a neprohoři tak jak ma. Ale s tim vyjetakem jsem se hlavně chtěl zeptat jestli pujde pyrolyzou udělat krasnej čistej olej.Ze misto pneumatik bych tam dal ten olej a třeba nakou tu gumu tam přihodil.Když tu gumu zaliju olejem a ten se bude hořivat tak by měl tu gumu daleko dřiv rozpustit než by tam byla hozena hola.
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

;) takhle to fungovat nebude, kdyby jsi o tom nejdříve něco přečetl, tak by jsi věděl, že olej dřív oddestiluješ, než vůbec k nějaké pyrolýze dojde. Takže než začneš za obrovského smradu "destilovat" tu gumu, už tam beztak žádný olej nebude.

Jinak MO se skládá převážně z uhlovodíků co máš normálně v naftě. Takže destilační křivka moc rozdílná není. Takže tohle by bylo jen přidělávání práce. Zůstaň při té odstředivce. Pokud se ti nechce řešit odstředivku, jde to i gravitačně. Jen si musíš dát tu práci a zjistit jak na to...
;)

Mimochodem nevíte někdo kolik jsou "vůle" v trysce - čerpadle nějakého vysokotlakého vstřikování? Teoreticky by asi vyjeťák měl šlapat i tam.
nemám žádnou kárku na naftu...
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

aha člověk se furt učí a od toho tadyk jste vi (forum) aby ste se podělily o rady atd..a poradily :) s tím co ještě nevím.Pročítam pročitam a furt se dozvídam.Ted jsem najel na zajmave forum UPRAMENE CZ a je tam toho taky dost.Ale zajmala by mě spíš praxe než teorie.A s tím olejem si to zkoušel?Přece když se začne vypařovat tak se dudou zase ty pary sražet nekde ne?Pod vodou bez přistupu kysliku.Nebo co se stane s tím olejem jak se zacne odpařovat?Nevystaži se pak na čistej olej?
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

To by mě také zajímalo, jestli jde ''předestilovat'' vyjetý motorový olej. Google mi toho příliš neřekl.. Kolonu na pálenku jsem měl za dopoledne hotovou :-) Ale olej musí mít uplně jiné vlastnosti než kvas, nebo voda :-)
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

když jdou předestilovat stare pneumatiky ktere obsahuji oleje proč by to nemělo jit z vyjetym olejem že????? :) je třeba to vyzkoušet.Myslim si jen si to myslím že to pujde.Budu to zkoušet ale až tak za 2měsice :D
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“