vyroba nafty ze starych pneumatik a benzinu z petlahvi.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

vyroba nafty ze starych pneumatik a benzinu z petlahvi.

Příspěvek od ezop »

Tak jsem koukal na par videi a vypada to velmi jednoduše ale moc chytrej z toho nejsem.Děla to nekdo doma?Mate nake vychytavky?Jak pneumatiky kouskujete?
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Re: vyroba nafty ze starych pneumatik a benzinu z petlahvi.

Příspěvek od Stewa »

ezop píše:Tak jsem koukal na par videi a vypada to velmi jednoduše ale moc chytrej z toho nejsem.Děla to nekdo doma?Mate nake vychytavky?Jak pneumatiky kouskujete?
myslím že pyrolíza není na domácí podmínky.
Mercedes-Benz W210 300D
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

když se koukneš na net tak tam i křovaci vaři odpad plastovej a funguje jim to.Ale chtěl bych se zeptat nekoho kdo to děla.
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(LOL) zas taková prdel to není, zkoušel jsem to v loni v upraveném papiňáčku, ale nepodařilo se mi na plynovém vařiči ten hrnec ohřát (měřeno na povrchu) na víc jak 200 st. Takže jsem oddestiloval akorát vodu a smrad. Předestilovalo se mi akorát trochu rostliňáku v kterým jsem pak na druhý pokus ty plasty smaži,l aby se vůbec nějak roztekly....
Je tedy jisté, že pod zařízením bude potřeba dost intenzivně topit. A pokud tam nebude opravdu nejméně 350 st . tak z toho nebude vůbec nic.
A to už taky bude o nějaké té bezpečnosti práce.... .
nemám žádnou kárku na naftu...
zflek
Nesolidní prodejce
Nesolidní prodejce
Příspěvky: 82
Registrován: 13 srp 2011, 21:05
Bydliště: Semily

Příspěvek od zflek »

ale pokud vím tak tu někdo v inzerci prodával ropnej produkt, kterej byl černej.. měl problémy s výrobní linkou, takže to zkus najít a na něj nasměřovat dotaz ;)
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

když to dokaže tak jednoduše šikmoočko proč by to nešlo???jen chce hlídat teplotu asi
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Takový bordel a jak jim to funguje :D
http://www.youtube.com/watch?v=1Qi54pTAXZ4
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

jojo mají to hošani zmákle bez jakychkoli čidel a budíku.Myslím že to pujde v domácích podmínkách udělat.Jen bych se chtěl dozvědět vice.Třeba jestli při 300stupnich poteče neco jako nafta a při 500 už neco jineho vice do benzínu.
sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

naskytuje sa tu dolezita otazka a to ci sa to oplati. aby nebolo vstupne teplo take drahe ze to nebude mat zmysel. pre nich ked palia co pride pod ruku zadarmo to je jedno
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

vstupní teplo si vemeš ze zbytkoveho plynu co zbyde po reakci.Tzn vznika ti třeba nafta a u toho jsou zbyle plyny ktere svedeš žpět pod kotel.Na videích co tu jsou tak to nemaji,maji ten nejjednodušší zpusob ;)
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(LOL) hulilo se mi z toho stejně, i kapalina měla stejnou barvu, akorát že nehořela....

odvést plyny zpátky pod kotel... nejjednodušší způsob jak snadno a rychle BUM.... (rofl)

Jinak to samozřejmě půjde, ten papiňáček jsem nedal na ohniště, protože je nahoře guma, která by se upekla, a nemel jsem po ruce azbestovou šňůru,nebo něco čím bych to utěsnil.
Jinak se to nezdá, ale je potřeba obrovské množství plastového odpadu. Z plného papiňáku po roztečení bylo půl cenťáku na dně. Z plného kontejneru na plast bude pár litrů nafty... .A rozřezávat pneumatiky.... nevim nevim.. bez drtičky to taky nevidím slavně. Dle mého odhadu to celé umře na nedostatku materiálu pro destilaci... Kotlík z víkem a chladící trubkou zbastlíš za odpoledne, když je z čeho.

;) troška inspirace... http://cs.wikipedia.org/wiki/Kolomazn%C3%A1_pec
nemám žádnou kárku na naftu...
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

s drtičkou by byl problem no to jsem nad tim taky faral.Kluci maji brutalni štěpkocač motor avia bralo jim to snad i kmeny :) ale nevím jestli by to požvikalo gumy.Vypada to fakt jednoduše a toho bum bych se nebal.
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

tak az budes chtit pneumatiky tak plnou dodavku ti dodam :)
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
Uživatelský avatar
HNLW453
Přispěvovatel
Příspěvky: 534
Registrován: 15 srp 2012, 15:47
Bydliště: Prdel

Příspěvek od HNLW453 »

není levnější cng? (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“