vyroba nafty ze starych pneumatik a benzinu z petlahvi.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

k.amerika píše:To by mě také zajímalo, jestli jde ''předestilovat'' vyjetý motorový olej. Google mi toho příliš neřekl.. Kolonu na pálenku jsem měl za dopoledne hotovou :-) Ale olej musí mít uplně jiné vlastnosti než kvas, nebo voda :-)

;) zkus do gůgla napsat něco jako wmo distillation a pak už si poradíš...

Ale také to není řešení, je to o tom samém jebání a topením pod kotlem... tudy cesta nevede... nakonec zjistíš, že čas a náklady tě vyjdou dráž, než jít někam na fušku, nebo i do práce a jít si natankovat. Tohle musíš brát jen jako silně dotované hobby. Já už dneska přemýšlím i jaký vyfrit a od koho si vezmu. Z některých hospod je to taková sračka, že i za odvoz je drahý.... :(
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

double
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

stejne kdyz se nad tim zamyslim, tak jak muzes rozlozit motorovy olej na dalsi frakce, kdyz zakladovy olej ze kterych je MO vyroben je samostatna frakce pri frakcni destilaci ropy? :o Maximalne by sel regenerovat na cisty zakladovy olej, ale nic vic + oddeleni nafty pripadne benzinu, ktery pronika do MO behem provozu motoru. (crazy) (noteeth)
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

radluk píše:stejne kdyz se nad tim zamyslim, tak jak muzes rozlozit motorovy olej na dalsi frakce, kdyz zakladovy olej ze kterych je MO vyroben je samostatna frakce pri frakcni destilaci ropy? :o Maximalne by sel regenerovat na cisty zakladovy olej, ale nic vic + oddeleni nafty pripadne benzinu, ktery pronika do MO behem provozu motoru. (crazy) (noteeth)
K tomu nemáš nikdy jen jeden olej, ale mix syntetiky, polosyntetiky, do toho třeba i minerál, něco z benzínových motorů, další naftu, v něterém oleju můžeš mít zbytky palliva, které se ti tam dostanou přes těsnění ve sstarých šunkách, můžou být do oleje přidány nějaké další podpůrné látky alá teflon, nebo pronikat chladící kapalina.. no nevím, asi bych to :rip:
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

moc bych s nazvy syntetiky, polosyntetiky a mineralu neoperoval (noteeth) http://www.oleje.cz/clanek/Kdyz-se-rekn ... dove-oleje
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

:rip: tam zachvilku půjdou všechny tyhle aktivity... si svojeho 15 let starého komůrkáče chráním jak oko v hlavě a ani s ním od prosince do konce února nejezdím, abych si ho neposolil.... (rofl) ale stejně nevydrží na věky. A když se nad tím zamyslím stejně ani možná nemá smysl ho provozovat na rostlinu, kdybych si koupil něco novějšího co tolik nežere, vyjde to myslím na stejno.... :(
stejně je na tom kára co mám na plyn, žere na peníze tolik, kolik by žralo nějaké městské auto na benzín. ;) taky ještě pamatuje plyn za 5kaček z flašky...
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

Vite co je na tom nejlepsi? Ze ani domaci vyrobci paliv jej nevyrobi levneji jak rafinerka na naftu, benzin, tim mam na mysli nez doputuje v cisterne do nejblizsiho skladu PHM (wallbash). I ten vyfrit je drazsi jak vyrobni naklady na litr nafty nebo benzinu (noteeth)
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

no něco na tom bude.Je třeba se zabývat volnou energii z vody.(budoucnost paliva a energie) Ted jsem se dostal na velmi zajmave stranky kde se volna energie řeší všeobecně.Dočetl jsem se že borci maji kary nebo pokusne motory kde borci jezdi na 80%vody a 20% benzinu.Nebo naci borci že dokažou udělat energii z litru vody větší než naka atomova elektrarna.Včera byla naka konference sem zvědav jak to dopadlo
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

ja myslim ze ten vyjetak s benzinom ked tam budeme dalej liat to bude najlacnejsie a najpohodlnejsie (LOL)
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(LOL) jo s tím vyjetým jsme na tom podobně... po složitém laborování jsem přišel na to, jak ho gravitačně celkem solidně přefiltrovat, ale při představě, že to co mám teď zasrané od vyfritu budu pak mít zasrané od vyjetiny...
nemám žádnou kárku na naftu...
sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

noze podel sa ako to filtrujes gravitacne :)
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

;) sorry ale za tím stojí příliš práce než abych to jen tak vyžvanil. (rofl) patentovat se to asi nedá že???
nemám žádnou kárku na naftu...
sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

setko sa da patentovat (noteeth)
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

ale no taaak pochlub se.???Nebo aspon ukaž jak ti to odstraní karbon z vyjetaku... :) Foto před a foto po.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“