čo si myslíte o tomto kódovaní?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karl
Aktivista
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 led 2006, 16:56
Bydliště: Trenčín

čo si myslíte o tomto kódovaní?

Příspěvek od Karl »

Jedná sa o Passata 1.9 TDI PD 2001 mám problém s tým, že mi nejde nastaviť korekcia aktuálnej spotreby paliva proste kanál tri je zablokovaný sa mi zdá, že tie prvé dve čísla sú zle zrátané 05125

{Kombiinstrument}

Steuergerät Codierung

STG 17 (Kombiinstrument) auswählen
STG Codierung -> Funktion 07

??xxx: Extra-Optionen und Mehrausstattungen

+00 - keine extra Optionen
+01 - Bremsbelagverschleißanzeige aktiv
+02 - Sicherheitsgurtwarnanzeige aktiv
+04 - Wischwasserstandswarnanzeige aktiv
+16 - Navigation aktiv

Ergibt dann für Navigation, Wischwasserstandsanzeige und Sicherheitsgurtwarnanzeige 02+04+16=22

xx?xx: Länderauswahl

1 - Europa (EU)
2 - USA (US)
3 - Kanada (CDN)
4 - Großbritannien (GB)
5 - Japan (JP)
6 - Saudi Arabien (SA)
7 - Australien (AUS)

xxx?x: Motorvariante/Serviceintervall (bis 09/2000)

4 - 4-Zylinder
5 - 5-Zylinder
6 - 6-Zylinder

xxx?x: Serviceintervall (ab 09/2000)

0 - Festes Intervall ohne Geber für Ölstand/-Temperatur (QG0)
1 - Flexibles Intervall mit Geber für Ölstand/-Temperatur (QG1)
2 - Festes Intervall mit Geber für Ölstand/-Temperatur (QG2)
3 - Fahrzeuge ohne Serviceintervallanzeige (USA,Kanada)

xxxx?: Motorvariante (bis 07/1999)

0 - Diesel (TDI)
2 - Benziner

xxxx?: Motorvariante (ab 08/1999)

3 - 4134 - 6-Zylinder Leichtpanzer
5 - 4182 - alle Motorvarianten
6 - 4128 - 8-Zylinder W8

čo si o tom myslíte proste mi to ukazuje spotrebu o 0,7 až 1l viac ako je skutočná. Nemalo by tam byť namiesto 05125 ale 07125? Za rady vopred dík. Lebo podla mňa by to malo byť 0+1+2+4=7
Naposledy upravil(a) Karl dne 26 led 2006, 18:00, celkem upraveno 1 x.
Ešte, že existujú benzíny ináč by boli mechanici bez roboty :) preto mám 911 Turbo :) :DD
Uživatelský avatar
martex
Přispěvovatel
Příspěvky: 387
Registrován: 23 led 2006, 19:02
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od martex »

no nevím , ale myslím si že to první dvojčíslí je součet pro kontrolu hladiny ostřikovače 04 a druhý bude kontrola brzdových destiček 01 součet je 05 .
(kodovaní přístr.desky) podle toho co jsi tady vyjel
MARTEX ALH upgrade ASV + special switcher ECU 115/157PS - zlatá kára
BXE paštika
powered by CHF
Uživatelský avatar
maros4341
Aktivista
Příspěvky: 1082
Registrován: 23 led 2006, 14:25
Bydliště: Michalovce SK

Příspěvek od maros4341 »

pokial viem, tak u aut po 5/99 uz nie je mozne prisposobit spotrebu v kanale 3 . Ako si zistil ze ti mera pocitac zle?
maros
Rozumieme Vášmu autu
+421903905655
Uživatelský avatar
Karl
Aktivista
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 led 2006, 16:56
Bydliště: Trenčín

Příspěvek od Karl »

Tak ale prečo vo VIS je písané, že by to malo ísť. A to s tou spotrebou to skutočne ukazuje o liter viac. S tým kódovaním si myslím to isté ako Martex len prečo je kanál tri zablokovaný? Ale vysakúšam tam hodiť aj tie pásy teda nemiesto 05 dám 07teda pokial som si dobre preložil, že Sicherheitsgurtwarnanzeige sú pásy.
Ešte, že existujú benzíny ináč by boli mechanici bez roboty :) preto mám 911 Turbo :) :DD
dimec

Příspěvek od dimec »

Karl píše:Tak ale prečo vo VIS je písané, že by to malo ísť. A to s tou spotrebou to skutočne ukazuje o liter viac. S tým kódovaním si myslím to isté ako Martex len prečo je kanál tri zablokovaný? Ale vysakúšam tam hodiť aj tie pásy teda nemiesto 05 dám 07teda pokial som si dobre preložil, že Sicherheitsgurtwarnanzeige sú pásy.
mam neco podobne mne zase ukazuje pocitac polovicni hodnoty spotreby neco kolem 2.8l-2.4l nafty a nemam tam ani informaci o dejezdu.Po nastartovani mi to zacne klesat a zustane to tak.Vservisu si nevi rady a nadrz atd kontrolovali a rikali mi at se obratim na nekoho gdo se umi pohybovat dobre v diagnostice a v kodovani ze oni jsou v tom omezeni od fabriky tak nevim maj tam VAS.Zkusim se napojit pres Vag a mrknout se co s tim pujde udelat mam octavii tdi 81kw r.v.2000
Uživatelský avatar
martex
Přispěvovatel
Příspěvky: 387
Registrován: 23 led 2006, 19:02
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od martex »

v každým případě to první dvojčíslí zobrazuje pouze aktivaci jednotlivých snímačů podle výbavy. takže pokud máš ve výbavě snímač opotřebení destiček tak se tam dá 01 pokud k tomu máš ještě pásy tak k tomu přičteš 02 což je 03. pokud auto nemá danou výbavu tak nemá smysl tam aktivovat danou funkci akorát by to hlásilo poruchu. já jsem si například musel změnit v kodování číslo na 4-té pozici což je nastavení serv.intervalu z Long Life na pevnou dobu ačkoliv mám snímač ,ale dávám tam klasickej olej. ( z 1 na 0). myslím si že tohle kodování o kterým se bavíme nemá nic společného s nastavením spotřeby. korekce spotřeby se dělá asi jinak , ale to bohužel nevím.
Zkus klubáka MILAN_K ten je v tom pevnej v kramflecích.
MARTEX ALH upgrade ASV + special switcher ECU 115/157PS - zlatá kára
BXE paštika
powered by CHF
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“