motorový olej

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

motorový olej

Příspěvek od slovacek.milos »

nechce se mi hledat téma jak kdo na motorový olej jezdí já měl jen špatné skušenosti

ted jsem se dopracoval k mixu benál nafta spíš víc benálu tak jsem to řízl vyjetým motorákem a jsem bez výkonu během sta kiláků

zas oničem motoráku toho nejslušnějšího jsem přidal 2O procent max i mín
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Re: motorový olej

Příspěvek od Stewa »

slovacek.milos píše:nechce se mi hledat téma jak kdo na motorový olej jezdí já měl jen špatné skušenosti

ted jsem se dopracoval k mixu benál nafta spíš víc benálu tak jsem to řízl vyjetým motorákem a jsem bez výkonu během sta kiláků

zas oničem motoráku toho nejslušnějšího jsem přidal 2O procent max i mín
Já tyhle problémy neměl a to bylo bůhví co za sracky. Jestli ti v ty směsi nedělá bordel benal. Dolij naftu nebo slunecnici, to by ti melo pomoct.
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tam šechno bylo směs meřa,

motor přestal táhnout pak už jsem jel jen na volnoběh před filtrem mm filtřík ten jsem profoukl a vytlčil jen olej,

zkusím tahat palivo co poteče, navíc stím autem skoro vůbec nejezdím tak jestli ten olej sedimentoval
1doder1
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 10 bře 2014, 19:21

Příspěvek od 1doder1 »

na motorovy olej robi najvacsi problem filter takze to treba najprv vhodne nariedit vykon ti klesne vzdy v porovnani s inym palivom ale ak mas dobru priechodnost filtrom to auto pojde slabsie ale pojde mam to odskusane na viacerych autach samozrejme nehovorim o CR tam by som to nelial :D
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

1doder1 píše:na motorovy olej robi najvacsi problem filter takze to treba najprv vhodne nariedit vykon ti klesne vzdy v porovnani s inym palivom ale ak mas dobru priechodnost filtrom to auto pojde slabsie ale pojde mam to odskusane na viacerych autach samozrejme nehovorim o CR tam by som to nelial :D
Miloš ho má naředěnej benálem s naftou, vždyť píše že tam má jen cca 20% vyjeťáku, to musí být dostatečně naředěnej.

Spíše jestli byl dostatečně čistej a nezasral ti po těch 100km filtry, ale na ty ses už určitě díval. No ještě by v tom vyjeťáku mohla být voda a bůhví jaké další nehořící sračky. Tady se jen potvrzuje že nejlepší je vyjeťák spálit v kamnech.
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ještě jsem se do toho nepustil

mi to spíš připadá jak kdyby ten olej sedl jak stím moc nejezdím cucl jsem jenom olej nevím

jinak olej jsem dal dobrý měním oleje tak ten byl fakt hezký 5W 3O
Uživatelský avatar
k.amerika
Přispěvovatel
Příspěvky: 239
Registrován: 17 říj 2012, 14:55
Bydliště: Zbraslavice

Příspěvek od k.amerika »

Ikdyž jsem ze začátku filtroval vyjták dobře až na 1mikron, stejně si ještě trocha kaše po čase sedne na dno a hned všechno ucpe.. Musí se s tim jezdit aby se filtr a klidně i koš ucpával postupně :-) Sice už jsem upustil od jízdy na čistej vyjeťák, ale ted mám 100l plastový sud, kde skladuji odstředěný vyjeťák a kohout mám 10cm ode dna a paráda, přilívám třetinu oleje do nafty a vůbec se nic neděje, startuje, výrazně nečoudí, motor tižší a když mám olej zadarmo, tak úspora pěkná bez nutnosti úprav..
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

na tu kaši bych o typl zatím to prdím mám zde několik motorek na oprvu tak mám čím jezdit ;)
sineDko
Přispěvovatel
Příspěvky: 114
Registrován: 02 lis 2013, 11:57

Příspěvek od sineDko »

zo skusenosti viem ze cim cernejsi vyjetak tym lespie to ide. na aute kde som mal dvojnadrz sa to dalo odskusat kedze mala iba 20l. pekny benzinovy olej (5w30) ma ovela nizsi vykon a mozno aj hluk vacsi ako nechutne hnusny naftovy cerny po 30 000km. osobne si myslim ze to posobuju aditiva protihorlave ktore v tom benzinovom aute nevyhoria alebo nestratia ucinnost alebo co sa snimi deje

a ako hovori nadomnou sedimentuje to relativne dost. takze ked sa nejazdi moze to lepidlo co ostane naspodu spravit problemy. treba jazdit aj v zarutach poriadne a tak nech to nemoze sedimentovat
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32834
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="sineDko"]zo skusenosti viem ze cim cernejsi vyjetak tym lespie to ide

to určitě když dávám nějaký moc dobrý olej do kamen stojí to za nic, špatně se spaluje

čím větší sajrajt tak na komíně nevidíš nic a spílíš ho do běla
1doder1
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 10 bře 2014, 19:21

Příspěvek od 1doder1 »

to som chcel napisat treba ten olej vyjazdit..na zaciatku som to lial do peugeota 1,9D tam tak spadol vykon snad aj o polovicu a to pri 50kw je citit :D ale isiel stale a stale a stale ked sa mi to nepacilo natankoval som raz naftu auto ozilo a po vyjazdeni znova olej olej
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“