Vercajk YATO-zkušenosti

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Už to nieje čo to bývalo na všetkom sa šetrí. Já mam doma staru golu TONA made in czechoslovakia po otcovi a tá je nezničitelná. Nedávno som kupoval orech TONA-EXPERT či ako sa to teraz volá a potreboval som ubrať trocha z orecha tak som to zaniesol sustružníkovy starý chlap a pyta sa ma čo je to za blato? a jak to mel uple v sustruhu tak z toho orecha bral obyčajným pilníkom.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, tak to je, já si vždycky vyvrtával malé oříšky na odvzdušnování a byl to nekonečný problém, tuhle jsem začal vrtat a projel jsem jako máslem...Ale je pravda, že jsem koupil na burze oříšek , nějakou čínu a byla to super kvalita. Jinak Tona již neexistuje, byla prodána kdoví kam a její následníci s jejím jménem jsou jen bídné repliky... :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
RudisTDic
Aktivista
Příspěvky: 3287
Registrován: 02 dub 2009, 20:13
Bydliště: Jiříkov

Příspěvek od RudisTDic »

jericho-3 píše:Jo, tak to je, já si vždycky vyvrtával malé oříšky na odvzdušnování a byl to nekonečný problém, tuhle jsem začal vrtat a projel jsem jako máslem...Ale je pravda, že jsem koupil na burze oříšek , nějakou čínu a byla to super kvalita. Jinak Tona již neexistuje, byla prodána kdoví kam a její následníci s jejím jménem jsou jen bídné repliky... :(
Přesně toto mi řekl pán v prodejně nářadí,že tona se prodala někam do číny,nebo do podobný řitě a kvalita nejistá..

Nejlepší je fakt vercajk ADW made in LIDL,stojí to prd a něco to vydrží :D
Octavia II RS
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

co mam gola sadu tak visent , tusim sem ji kupoval v bauhausu a i racna vydrzi hrube zachazeni :D
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
cato-cz
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 lis 2013, 16:36
Bydliště: Č. Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cato-cz »

Taky přidám trochu do mlýna. Mám servis a jsem celkem na vercajk. Kupoval jsem značky jako proxon gola a podobně. Pak jsem se nechal od Keláků ukecat na to abych zkusil golu od Starline. Koupil jsem na dílnu jeden vybavený vozík ( nyní jsou již na dílně dva. Musím ač nerad říct že to nářadí kupodivu drží přinejmenším stejně nebo líp jako Gola.
Gola všeobecně stojí za mhovno. Za poslední dva roky co jsem koupil vždy průser. Momentový klíč po prvním použití šel na uznanou reklamaci, trhák rupnul po půl roce používání. Rozhodně za mne Golu nebrat.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

u nás Tona drží a to na nákladních autech, kde na očkoplochý klíče do 36mm a 1/2" trháky s ořechem do 36mm nasazujeme i metrový trubky,protože kdo by chodil otevírat krabici s 3/4 sadou.. Před 5 lety začaly praskat nejpoužívanější ořechy czechoslovakia 19,22,24,27 a tím čím se nahradily, tak drží taky. Čtyři roky mi drží i dvanáctihran ořech 19mm ketrým povoluju a utahuju rozvodový kolečka při rozvodech..
Co od Tony stálo i za komárů za nic jsou ráčny, to je tak na rok, pak je po ní.
A ty čínský 40 zubový ráčny drží, protože takovej humpolák snad není možný zničit.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
chipmann
Aktivista
Příspěvky: 1110
Registrován: 01 říj 2008, 07:56
Bydliště: Ustecký kraj

Příspěvek od chipmann »

Taky musim pochvalit vercajk z lidlu clovek to kupoval,s tim ze toe blato a jen na chvilku a kupodivu se mi obe sady neskutecne osvedcily a,to je vubec nesetrim co se tyka tony tak,tu zkoupily udajne italove vyrobu zastavily .A davaji je,na svoje italske,vyrobky proto ta mrzka kvalita
OII RS 2.0TFSI chip,podvozek eibach, výfuk Miltek, bloff forge Motorsport, kola Thomason atd Kompletní diagnostika VAG 12.12.3
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1095
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Příspěvek od pepe276 »

Mám pár věcí YATO a TOYA, případně VOREL a spokojenost. Nejdřív jsem se toho bál, že je to polské, ale Poláci mě mile překvapili a drží to. I ten Lidl je OK :)
K těm Italům: Známý prodává baterky a říkal mi, že jsou to jen kurvy vychcaný, když před pár lety koupili AKUMU v České Lípě, tak mašiny odvezli do Itálie, pár set lidí tu propustili a fabriku zlikvidovali. V Itálii novou fabriku postavili, nabrali ten samý počet lidí a dostali na to od EU tučnou dotaci za vytvoření nových pracovních míst a vyrábí vesele dál baterky pod značkou Akuma. Takže Akumu už nekupuju z principu, protože takový vychcaný přičmoudlý hajzly podporovat nehodlám :-( Ono je to asi stejné, nebo podobné všude možně, jen o tom člověk neví...
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
WHITE-CZ
Přispěvovatel
Příspěvky: 365
Registrován: 07 zář 2012, 15:52
Bydliště: Hodonínsko

Příspěvek od WHITE-CZ »

Před týdnem jsem koupil sadu MAGG v Obi tak snad vydrží podle toho co píšete.
BMW X5 E53 3.0D 135KW
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Sorry, že to oživím ale nemáte někdo zkušenost s touhle sadou?

YT-38841

https://www.eva.cz/zbozi/79925/klice-na ... qZEALw_wcB

Líbí se mi, že je tam tak nějak všechno na běžný opravy.. Nebo jestli stačí vzít sadu 94 ks a zbytek dokupovat.

Díky
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3491
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Mám velice podobnou. Za cca 7 let používání jsem nedávno prasknul (ne ukroutil) 30tku torx do 3/8 goly. Jinak vše drží.
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

za mně Ok. ono na občasné použití stačí i gola sada, tuším 94 z lidlu
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Jo to jo, ale tak tady v tý sadě je všechno víceméně. 94ks stojí 1500, nějaký stranový klíče se sem tam taky hodí, takže bych to koupil takhle všechno v jednom a hotovo..
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Mám od yato sadu na povolováni volnoběžek na altíky a zatím je to o.k.
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Woko_O píše:Jo to jo, ale tak tady v tý sadě je všechno víceméně. 94ks stojí 1500, nějaký stranový klíče se sem tam taky hodí, takže bych to koupil takhle všechno v jednom a hotovo..
sadu stranových klíčů maji v lidl shopu za 200,- když je nenastavuješ dalším klíčem a podobný bejkoviny tak jsou v pohodě
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“