Jak se dostane MEŘO na 30,90,- za l?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

truck
Přispěvovatel
Příspěvky: 222
Registrován: 01 kvě 2006, 20:06

Příspěvek od truck »

radluk píše:
Petr H. píše:;)

Jinak podle toho co jsem se před nějakým časem zajímal tak litr slunečnice stočená ve flašce s etiketou (jakou budeš chtít) zabalená na paletě cena - rampa dodavatele (v zahraničí) cena pro kdejakého joudu 1USD za lahev (tenkrát asi 17.50 Kč). Tak kolik pak něco takového může stát v železniční cisterně v nepotravinářské kvalitě? Jen blázen by si koupil řepku za 24,4 Kč na výrobu měřa.
To by me zajimalo, kde sezenes olej treba za 15,- v cisterne. Naopak kdyz jsem jen tak pokukoval po inzercich polaku, kteri dokazi vyprodukovat kdejaky smejd, tak i blba slunecnice a soja vychazela kolem 25-30 kacek pri odberu kamionu 30tis. litru.
Neverim, proste neverim ze se dostanes i ve velkem s olejem nekde v Evrope na tak nizkou cenu jak pises.
Vzdy kdyz tady nekdo machroval, ze mozna bude met olej v cisterne za 20,- tak zachvili psal, ze dodavatel to myslel bez cla, bez dane a bez dopravy. Vzdy to vysumelo, protoze je to nerealne. Mozna tak pred deseti lety bych tomu veril. (wallbash)
Tak tomu teda věř. Autocisterna surové řepky z Polska ( 23 tun ) přes překupníky ještě ze Slovenska a 1kg/22.40kč. Beru teď už třetí.
Ferenzzo
Přispěvovatel
Příspěvky: 656
Registrován: 30 lis 2009, 13:21

Příspěvek od Ferenzzo »

Tak jsem zjišťoval a trží cena řepkového šrotu byla v březnu roku 14 cca 5400,-. Je jasné, že výrobce bionafty jistě bude z tohoto důvodu vybaven (v tomto objemu velmi "laciným") šroťákem a bude ten šrot samozřejmě posílat dál. To cca znamená:

1t řepky -> 8 900 Kč -> 38% výtěžnost ->380 Kg oleje -> 413 lt oleje -> 21,6 Kč/lt -> 620 Kg šrotu -> 3 348 Kč (výnos) -> 8 900 - 3 348 -> 5 552 Kč => ... ?? (noteeth)
VW Caddy life 1,9 TDI ... 77 kW (ve vývinu)
Audi TT 1,8T ...153 kW odbrždeno (prodáno)
Opel Astra 1,7TD ...předěláno na mechaniku...pracant do vinohradu :))
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

truck píše:
radluk píše:
Petr H. píše:;)

Jinak podle toho co jsem se před nějakým časem zajímal tak litr slunečnice stočená ve flašce s etiketou (jakou budeš chtít) zabalená na paletě cena - rampa dodavatele (v zahraničí) cena pro kdejakého joudu 1USD za lahev (tenkrát asi 17.50 Kč). Tak kolik pak něco takového může stát v železniční cisterně v nepotravinářské kvalitě? Jen blázen by si koupil řepku za 24,4 Kč na výrobu měřa.
To by me zajimalo, kde sezenes olej treba za 15,- v cisterne. Naopak kdyz jsem jen tak pokukoval po inzercich polaku, kteri dokazi vyprodukovat kdejaky smejd, tak i blba slunecnice a soja vychazela kolem 25-30 kacek pri odberu kamionu 30tis. litru.
Neverim, proste neverim ze se dostanes i ve velkem s olejem nekde v Evrope na tak nizkou cenu jak pises.
Vzdy kdyz tady nekdo machroval, ze mozna bude met olej v cisterne za 20,- tak zachvili psal, ze dodavatel to myslel bez cla, bez dane a bez dopravy. Vzdy to vysumelo, protoze je to nerealne. Mozna tak pred deseti lety bych tomu veril. (wallbash)
Tak tomu teda věř. Autocisterna surové řepky z Polska ( 23 tun ) přes překupníky ještě ze Slovenska a 1kg/22.40kč. Beru teď už třetí.
Pro jezdily primo na olej gut cena, kdybys chtel delat MERO, cena nic moc. Ale mas spatne dodavatele, kdyz muzes sehnat olej za 17,- :-D
Pak teda nechapu, proc kazdy jezdi na vyfrit za 15,-, honi PET flasky za 26,90,- s omezenim, kdyz prihodi par kacaku, sezene tady par nadsencu a kamion objednaji :? (crazy)
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

;) poinformoval jsem dnes u u bývalého kolchozníka přímo z Ukrajiny. Funguje to na stejném principu jak u nás. Nejvíc se vydělá na tom co zbude po lisování slunečnice. Skoro to znělo, jako že olej je odpad z výroby. Dostal jsem školení krmivářské i výrobní - jak domácí tak průmyslové výroby. Ta cena 10 UAH za litr stočený ve flašce, je skutečně reálná. Takže půjde určitě koupit i výhodněji.
Také sem dostal informaci že všichni sejo řepku jak protržení. (to prý dříve nikdo nepěstoval). Proč jí asi sejou? :D
Jak to jsem dostat, už mi ale neporadil. Problém bude s tamní místní úřednickou mafií, než s tím, že by jsi nebyl schopen si to koupit naložit a odvést. Pravděpodobně nedostaneš bez úplatku oficiální vývozní papíry a na DPH na vývozu můžeš stejně rovnou zapomenout. A pokud to budeš chtít opravdu hodně levně, nedostaneš nikde vůbec žádnej papír. Ten si budeš muset napsat sám. Takovéhle (jinocenové) obchody se tam oficiálně nedělají. Takže pokud si s tím dokáže někdo papírově "poradit", nevidím problém. Ale to už je jiný příběh. Samozřejmě také neřeším vstup do EU. Protože tam bude clo tak někde kolem 3-7 % k tomu DPH a buhví jaká povolení je to v p.... . Možná by bylo řešení to dovést ve slupkách.
Samozřejmě kdybych věděl jak na to, už to tady dávno mám. Tohle už jsem zjišťoval před několika lety. Ale také si pamatuji, že se tady už jednou řešilo, že někdo někde našel inzerát, že někdo doveze kamion naflaškované slunečnice za tuším 22,- Kč a že to bude proclené dodaněné. Což by tak odpovídalo. Takže nějak to zřejmě půjde, když bude mít "ty správné známé". ;)
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

http://www.kbi.zcu.cz/OB/studium/ozp/prez/ozp_42.doc tohle by tě mohlo zajímat pro ověření poznatků.
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(LOL) příští týden Kaufland slunečnice 21,90...., že už by tam někdo pro to dojel ??? Je to celorepubliková akce, tak nechci slyšet, že je to dotované.... ;)
nemám žádnou kárku na naftu...
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“