Upozornění na firmu PowerTec!!!

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
boss333
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2014, 10:03

Upozornění na firmu PowerTec!!!

Příspěvek od boss333 »

Upozornění na firmu PowerTec (chiptuning.cz) Kladno!!!

Chci upozornit všechny, co by měli zájem o chip v této firmě.

Na jejich webovkách jsem si vybral a pročetl všechny nabízené produkty.

Zalíbilo se mi zejména : cena Chiptuningu, možnost 14 denní lhůty na vrácení peněz, záruka na jednotku, záruka na opravu motoru při poruše způsobené chipem ve výši 5000 Euro!!!

a hlavně dosažená hodnota výkonu motoru, jelikož u konkurence uváděly cca o 10 PS méně při úpravě MAXIMAL POWER.

Rovnou k věci, Pána jsem upozornil, že auto nemá stejný průběh motoru a že kolem 3000 otáček je při plném plynu cítit lehké ubrání výkonu (opravdu ale tak mírné že normálně si toho člověk nevšimne), právě z těchto důvodů jsem chtěl chip, protože jsem vyčetl, že tyto poklesy a různé tzv. díry v plynu chipem zmizí.

Pán řekl, že udělá projížďku a diagnostiku a pokud nezjistí nějakou závadu, která by chipu bránila tak není v ničem problém.

Místo původně 3 hodin, jsem tam čekal 6,5h (zřejmě se jim to nějak nedařilo)

Potom přišel pan majitel (člověk z chováním na úrovni prasete) a první vytáhnul nějaký graf a začal žvanit hned o filtru pevných částic že nemá už takovou propustnost kterou by měl mít a že bla bla, prý mám zřejmě zakarbonované vstřiky a bůh ví co ještě. Na grafu bylo jasně vidět, že ten propad kolem 3000 otáček se naopak ještě zvýšil, takže chip nepomohl.

Potom co mi tedy sdělil že mám vlastně auto na ho… vytáhnul výsledky měření na válcích, kde bylo naměřeno místo jimi slibovaných z 200PS na 245PS pouze 225PS což je jenom o půlku. To bylo vše a až mě chtěl vyprovodit, když jsem se zeptal proč auto nemá ten výkon který měl být,

tak vše začalo!!! Pán změnil výšku a tón hlasu a spustil na mě hodně z ostra že je to palivovým filtrem a že ho to nezajímá, mám koupit aditiva a to pomůže, na otázku proč tedy když věděl že filtr je totálně zanesený prováděl chip, když předtím tvrdil pokud by byla nějaká závada tak chip neproběhne, nedokázal odpovědět a jenom se hádal a kopal kolem sebe! Divné ale je že měření před Chipem ukázalo 145Kw a auto má od výroby 147Kw což by mělo znamenat že autu nic není, když jsem na to poukázal opět neměl co odpovědět a otočil proti mě. Dokonce mi sdělil že ani neví kolik tam mělo být PS, že dělají asi 2000 druhů chipů a nemůže si je všechny pamatovat, cenu si ale pamatoval dobře. Celou dobu se se mnou bavil jak s nějakým poskokem a to chci říct že mám auto r.v. 2012 za skoro 1 000 000kč.

Bohužel jsem nic nemohl prokázat, tak jsem poděkoval za skvěle odvedenou práci a za hlavně vysoce profesionální přístup (ani cikáni na bleším trhu se nechovají k zákazníkům jak tento pan majitel)

Story pokračuje, po cestě domů jsem to hned zkusil, zvýšení výkonu bylo znát (sice mě žralo, že tam není to co mělo být ale co nadělám).

Ještě ten den jedu po dálnici šlápnu na plyn otáčky se zvedli hned zase padli ale auto nic, jako kdyby proklouzla spojka ale v rychlosti 130km/h, znovu šlápnu na plyn a auto nic jelo jako by v nouzáku, zastavím rozjedu se a znovu, auto jelo jak Felicia. Žádná chyba ale nevskočila a auto jelo pořád na ho…

Druhý den jsem jel zpět ( byl jsem rád že jsem dojel, auto pořád vůbec nechtělo táhnout a otáčky si dělaly co se jim zachtělo).

Můj oblíbenec vylezl a zpustil jsem pro změnu já, ať si vezme tu jeho kalkulačku a okamžitě tam zpět nahraje původní hodnoty jednotky. Jeli jsme to projet a když sám viděl co to auto dělá tak místo toho aby uznal že to tim chipem rozesr.. tak pomě štěkal že to je ten jeho oblíbený filtr pevných částic a že už neví jestli mluví maďarsky ale že to chipem není. Na otázku proč to tedy nedělalo i předtím než to chipnul řekl že se se mnou nebude bavit ( celou dobu se se mnou opět bavil zvýšeným hlasem jak ze sluhou).

Když jsem se zmínil o té jejich záruce na motor a na vrácení peněz, kterou uvádějí na webu, tak řekl že vrátí hodnoty zpět a více ho nezajímá potom to už není jeho starost, žádná oprava motoru ani vrácení peněz!

Znovu jsem se posadil do jejich čekárny (ve které snad nikdo nikdy neuklízel) a celou dobu jsem poslouchal jenom mlácení dveřmi od mého auta, asi si potřeboval něco dokázat.

Po dvou hodinách přišel že to je hotové a ať mu podepíšu tento papír (bylo tam, že tímto je se mnou vyrovnán a auto je v pořádku a už po nich nemůžu nic chtít). To vše bez toho abych si auto znovu projel, zda tedy je v pořádku, řekl jsem, že toto nepodepíšu a chci auto vyzkoušet, znovu řekl že ho to nezajímá a nic projíždět nebude, po dalších minutách dohadování tedy řekl že pojede, ale řídí on že se nenechá někde zmrzačit.

Samozřejmě auto jelo opět normálně, když jsem mu tedy řekl, že chci vrátit peníze, že to je jasně prokazatelné že chip stál za hov.. tak opět jeho milým tónem mlel o filtru pevných částic a peníze nebudou!

Nadále pokračovala ostrá hádka, kdy tedy nakonec řekl, že mi vrátí peníze, ale ne částku 4543kč + 1000kč za měření na válcích a jenom 3000kč protože to je cena chipu a 1543kč je diagnostika a válce byl brán jako nadstandard. Znovu byly dohady, řekl jsem ať si cenu za válce nechá (nepočítám že jsem projel min. 700kč) ale chci částku 4543kč, jelikož už tam přicházeli další zákazníci tak pronesl že tedy změkne a že mi těch 4543kč vyplatí, dal mi ale podepsat již zmiňovaný papír o tom že nemůžu již nárokovat reklamaci a že je se mnou vyrovnán.

Neříkám, že takhle dopadne každý, určitě je spoustu spokojených zákazníků, ale pokud dopadnete jako já, tak musíte být opravdu připraveni na něco nevídaného, žádná záruka a pokud se nebudete hádat opravdu do krve, tak vám nebude chtít vrátit ani peníze. Kdyby měl někdo pochybnosti o tom co tu píšu, tak klidně můžu hodit na youtube nahrávku našeho rozhovoru J

Nakonec jsem rád že to dopadlo takhle i když mě to stálo 1700kč a dva dny dovolené, protože nevím co bych dělal kdyby na tom motoru opravdu něco bylo.
Uživatelský avatar
live69
Aktivista
Příspěvky: 2437
Registrován: 11 říj 2008, 11:01
Bydliště: Tábor

Příspěvek od live69 »

Jo když si dobře vybereš ..........
OI TDI PD 4x4 COMBI, 312/260, TT, VB,PP 1043,FMIC,HDS,FMH ,HP-sporting,17 SPIDER,D5WSC-TP5, 193/421 PRODÁNO :-)
T5 TRANSPORTER 1,9PD,
CBR 1000RR
ZAJÍMÁM SE O BUDOUCNOST, PROTOŽE V NÍ HODLÁM STRÁVIT ZBYTEK ŽIVOTA.
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

live69 píše:Jo když si dobře vybereš ..........
Jenže to není pro každýho tak snadný, jako pro tebe. Sou lidi, kteří prostě hodí do googlu chiptunung, omrknou webový stránky a pokud píšou to, co chtěj lidi slyšet, tak jedou. Ještě k tomu za ty peníze...

Jen pro upřesnění o jaký vůz a motorizaci se jedná?
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
Martin.R
Aktivista
Příspěvky: 2228
Registrován: 22 srp 2007, 11:07
Odpovědi: 1
Bydliště: Kousek od Vlašimi

Příspěvek od Martin.R »

Reference dobrá, snad to nekomu pomůže, ale nějak pořád nedokážu pochopit proč lidi co si koupí auto za mega do nej nechavaj nalejt kde co nekde skoro na parkovisti u Tesca. Na tomhle foru je informací nepřeberný množství a stejne se najdou jedinci který ušetřej nějakou tisicovku a pak tu čtem toto.
Elektronika auta a technika........
776 829390
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10028
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

No po pravdě - já vůbec nechápu, proč se motory upravují. Ale to je můj problém a můj názor.....

Každopádně tohle je dobrá reklama. Je třeba poděkovat všem, kteří se o taková svá "dobrodružství" podělí s ostatními, je to varování.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

No, ono to do sebe opravdu pěkně zapadá:

1. příspěvek
nick: boss333
z textu: "Celou dobu se se mnou bavil jak s nějakým poskokem a to chci říct že mám auto r.v. 2012 za skoro 1 000 000kč. "

Myslím si, že pro lehký nástřel psychologického profilu osobnosti pisatele to stačí... 8)
GIV Variant TDi ???kW
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

opice a banány ? (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Pája 19 píše:Jen pro upřesnění o jaký vůz a motorizaci se jedná?
Dle jiného tématu: Mondeo MK4 2.2 TDCI 147Kw

... to je to auto r.v. 2012 za skoro mega? (hm)... asi "řepná kampaň" krát dvě, ne?
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
HNLW453
Přispěvovatel
Příspěvky: 534
Registrován: 15 srp 2012, 15:47
Bydliště: Prdel

Příspěvek od HNLW453 »

mě se spíš líbí, že téměř všichni chiptuneři jsou neochotný sprostý hovada který za svůj čip ničím neručí. (rofl)
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

HNLW453 píše:mě se spíš líbí, že téměř všichni chiptuneři jsou neochotný sprostý hovada který za svůj čip ničím neručí. (rofl)
Se inspirovali Microsoftem a dalšími sw firmami (noteeth)
GIV Variant TDi ???kW
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Slavkov píše: Dle jiného tématu: Mondeo MK4 2.2 TDCI 147Kw

... to je to auto r.v. 2012 za skoro mega? (hm)... asi "řepná kampaň" krát dvě, ne?
pokud chce mít nějakou výbavu tak bych se ceně moc nedivil
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
boss333
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 07 dub 2014, 10:03

Příspěvek od boss333 »

Tím že auto sálo 1 000 000 v pořizovací ceně jsem nechtěl ukazovat na nic osobního. Nemám potřebu se nijak vytahovat, jenom sem chtěl ukázat na jednání majitele a na to že jsem tam nebyl nějakým 15 let starým šrotem (tím opět nic nenaznačuji a nechci nijak pomluvit lidi co takovým autem jezdí).

;)
A jak někdo psal, ano v plné výbavě ve sport paketu je cena témeř 1 000 000.
Ale z tohoto důvodu jsem na toto fórum moji slohovou :D práci nevkládal.
Jenom chci upozornit každého kdo by tam chtěl jed na úpravu.
Uživatelský avatar
este
Aktivista
Příspěvky: 4920
Registrován: 19 zář 2007, 15:34
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od este »

boss333 píše:Tím že auto sálo 1 000 000 v pořizovací ceně jsem nechtěl ukazovat na nic osobního. Nemám potřebu se nijak vytahovat, jenom sem chtěl ukázat na jednání majitele a na to že jsem tam nebyl nějakým 15 let starým šrotem (tím opět nic nenaznačuji a nechci nijak pomluvit lidi co takovým autem jezdí).

;)
A jak někdo psal, ano v plné výbavě ve sport paketu je cena témeř 1 000 000.
Ale z tohoto důvodu jsem na toto fórum moji slohovou :D práci nevkládal.
Jenom chci upozornit každého kdo by tam chtěl jed na úpravu.
jed na úpravu mě fakt rozesmálo :D
VW T5 GP 103 KW long
Uživatelský avatar
syncon
Aktivista
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 kvě 2006, 09:20
Bydliště: střední čechy :)

Příspěvek od syncon »

vodo kdo da za kram jako je mondeo mega (LOL)
Hoblik
Přispěvovatel
Příspěvky: 121
Registrován: 18 zář 2006, 19:39

Příspěvek od Hoblik »

Po dlouhe dobe sem se tak nepobavil , ocividne cyp na cypa narazil a vznikla z toho zajimava scenka (LOL)

Neverim ze nekdo kdo dal za auto svuj cely milion , cely ho vydelal bude tak blby a necha si do nej za ctverku udelat soft :-) a jeste uveri nejakym zarukam:)
CDVA combi :-)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“