uz me z toho mrd.... vodni pumpy

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Jo to fakt nebylo špatný auto. jak říkáš, jen na naftu . To posloužilo , anis o něm věděl.. XUD
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tomas6 píše:Tak 309 grd 1993 to ti bylo auto. Vnitřek mikroplyš bronzové skla,jediné co tomu chybělo byla klima. Když to otec v 2001 koupil a poprvé mi to půjčil abych mohl za holkou,hned jsem u jejich rodičů byl o dva šáry výš. Nalil jsem konvu nafty a jezdil pomale celý měsíc. A jak to sakra topilo. Po dvou km i v mínus 20 teplo...
Zlatá slova, dodnes se na mě známý směje, když přijede ke tchánovi, má to auto, co ho znám A JINÉ NECHCE..proč asi? Mě to "štve", protože má barvu mého P 309, kterého mi kdysi ukradli, těsně po novém, krásném laku... :(
nepropadat panice...
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

jo to taky znám, měl jsem 205 vevnitř neskutečně místa a spotřeba o kterej si můžou dnešní auta nechat jen zdát 3.5 litru s klidnou nohou (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Jarda S. píše:jo to taky znám, měl jsem 205 vevnitř neskutečně místa a spotřeba o kterej si můžou dnešní auta nechat jen zdát 3.5 litru s klidnou nohou (noteeth)
No nepopiratelně máš pravdu, ale ona je ta 200pátá je dost lehká, kdyby měla 1200kg tak taky neřere 3
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

je fakt že s tou naftou měla 980kg (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Jinak je samozřejmě pravda, že XUD by se dal klasifikovat jako král dieselu, s turbem to bylo horší, jelo to fajn ale praskali hlavy, to tu každej ví.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Jo no. Jak přišly 306 a 406 už se z těch francouzů staly mrdky. Kámoš měl 405 1.9 d a s těžkým srdcem ho dával do šrotu. Jenže to auto mělo 22 let a kdyby neparkoval celý život nad kanálem asi by jezdilo dál. Už na něm bylo víc laminátu jak plechu ale motor jel jak pila. A spotřeba jedna báseň. Jediné co se.dalo vytknout byla ta zadní náprava, ale po repasi se daly mazničky a vždycky při oleji se tam pumpla A00 a byl klid. A na předu ramena byly naprd. Ale jinak bomba. Co já se s ní najezdil za holkama. Normálně na mne dýchla nostalgie jak jste to tu vzpomněli. Aji sem uvažoval že bych si zas jednu koupil ale není čas ani kam ji schovat a udělat.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Já si pořídil 205 1.8D rok 86 a jsem nadšený :) Nikdy bych nevěřil jak to s takovým motorem může letět.
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

stejná zkušennost P205 1.7D 44kw to jezdilo snad za 3,5 a když bylo potřeba jelo jak střela
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já u toho obdivoval kladky na rozvodech, které měly velmi malá ložiska a přitom byly nezničitelné...Auta měla velký náběh km a měnil se jen řemen...Poté byla inovace na větší ložiska , jako dnes a už to nebylo takové, např. i vodní pumpa se měnila až když to mělo tak 300000km a i když ji honil rozvoďák, tak když začala uchcávat, ubylo trochu vody , tak se kouklo k řemenici a bylo jasno, v pohodě se vyměnila..Nepamatuji na slabost tohoto motoru mimo uštvání u TD, kdy prdla hlava..Když se motor potkal, prdla vačka, hlava se ani nesundavala / i když jsem to nejdříve dělal, pro jistotu/, daly se nové překlady a vačka a jelo se dál...Žádná dvojhmota, žádný idiotský vypínací váleček uvnitř korpusu spojky..Vana sundat byla pohádka, pořádný litinový blok a členitá tuhá hliníková hlava , a ne hlavička jako u Golfa ,kde byl diesel předělaný z benzinu ..Zjednodušeně řečeno, ten kdo tohle měl delší dobu, ten už si nikdy nezvykne na novodobé klumpry , které jsou spojeny se servisem pupeční šnůrou...
P.S. mám souseda, který dělá v A a chce auta jen s tímhle motorem, tak tam skupuje voňavky s čerpadlem Bosch, které mají tak 200000km a opraví spíš to ostatní, motor je v kondici..A když jej vyhodí z STK, koupí jiné, se zachovalejší kastlí a na ty auta mu stačí jen drobné, které ušetří na svačině...Není to hold hlupák... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tak dost bylo chvalozpěvu hoši...to nebude dlouho trvat a na ty starý káry napálí takový poplatky že to vymizí raz dva...
Auta to byly super ale pokrok nezastavis :roll:
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Tak třeba dnes jsem zaslechl v rádiu jak v Praze prej 5procent všech aut vypouští nejvíce bordelu a je potřeba to řešit, myslím, že euro zony jsou na cestě chlapci, takže sem už s XUD určitě néééé :(
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

A ty opravdu potřebuješ autem do centra?
P + R u metra ti nestačí?
GIV Variant TDi ???kW
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

fekálek píše:jak v Praze prej 5procent všech aut vypouští nejvíce bordelu
Že by v Praze jezdilo tak málo FSI/TFSI/TSI a dalších benzínovejch přímovstřiků ... :)
burton.b22

Příspěvek od burton.b22 »

Mám veteránskou testaci takže nějaké zony mě vůbec netrápí. Já si tam upravil čerpadlo dal jsem rozdělovací hlavu z TD a váčku. Startuje to na drb a jede opravdu krásně i v otáčkách. Mám ještě jednoho kompletního na ND tak doufám že mi to vydrží až do smrti. Lepší už je jenom mercedes.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“