Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Příspěvek od joe »

skús pozrieť vlnovce a zberné potrubie.
jak to chytí čerstvý vzduch, tak lambda okamžite zblne.

a je ešte jedna možnosť, ak to má LPG klasický podtlak a nie sekvenc, tak sa montovali do sania pretlakové ventily kvôli spätnému šľahu. môžu púšťať.
Mad_Boxs
Přispěvovatel
Příspěvky: 186
Registrován: 25 čer 2007, 18:28

Příspěvek od Mad_Boxs »

Kluci dík za rady, výfuk se kontroloval a LPG je sekvenční, fakt už snad jenom ta řj.
OI 81kW AHF kombi 2000 - 510 000km - jen jednou vyměněná spojka - oil od výměny do výměny mezi ryskama
proby
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25 pro 2014, 10:34

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od proby »

Zdravím. Ten istý motor, a podobný problém. Auto v ťahu vynecháva či na LPG alebo na benzín. Na voľnobeh to už nezdochýňa iba za jazdy vynechava hlavne medzi 2000 a3000rpm. Vymenené sviečky, rozdeľovač a káble 2x, zapaľovaca cievka snímač v sacom potrubí, snímač klepania, klapka, lambda a snímač teploty podľa diagnostiky fungujú správne, vlhkosť v konektore lambda odstránená, zvody skontrolované.
Chyba v pamäti žiadna. Po výmene týchto vecí na voľnobeh už nezdochýňa.
Čo pozrieť ďalej?
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od valekf »

Vicko jak nalivas olej je rovnou odvetrani, podivej se jestli tam nejsou sracky - vylozene horcice, umi se tam srazet voda a pak to poustet pred klapku, dalsi vec je regulator tlaku paliva - kouknout jestli neni spinavy sitko atd... hadice kontrola tesnosti hlavne harmonika za filtrem
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od jericho-3 »

Klapka se to snaží vyrovnat a proto se třepe. Buď je někde zlomený drát od ŘJ nebo snímače,nebo prasklý svod a lambda lže.Asi ti nezbyde sundat to sání , zda to nepřisává, jak se tady píše.. A svíčky jsou jedna jako druhá nebo je jedna obalena sajrajtem?.Já bych to nevzdával ,můžete koupit ještě horší šlupku. Jestli se nepletu tak AEE měla i stará Seat Cordoba .. Jak tady psali o tlaku paliva , možná by stálo zato, vsadit si do přepadu paliva do nádrže průsvitnou hadičku, tu dát před okno za stěrače a sledovat, zda se nepřetrhává souvislý zpětný proud paliva. Odhalí to vadně čerpadlo. Jednou jsem také něco podobného řešil a dělal to "košík" v nádrži.Tyhle věšáky jsou právě to zpestření práce v dílně. A mimochodem, věšel jsem se na jednobodu na Golfu a ona to dělala spín.skřínka....Vždy to najednou chcíplo..Nastartoval jsem a jel dál..A ještě takovou perličku, přivezli mi Talbota, že to jede třeba 50 km a pak to chcípne. Prošlo to pár servisy a nakonec jsem zjistil, že borec si vzal štromy do nového rádia z přívodu k zapalovacímu modulu. Nebylo to vidět, ale borec jel , zapnul radio a auto zakuckalo a chcíplo. Nedošla mu souvislost.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od slovacek.milos »

proby píše: 23 led 2023, 13:54 Zdravím. Ten istý motor, a podobný problém. Auto v ťahu vynecháva či na LPG alebo na benzín. Na voľnobeh to už nezdochýňa iba za jazdy vynechava hlavne medzi 2000 a3000rpm.
sklepni odtrh na svickach 0.5mm
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od roman1648 »

No, já bych prvně změřil tlaky, jednu takovou babičku jsem taky dělal, na všech válcích jsem naměřil tak necelých 5bar,prostě vyběhaný, divím se že to vůbec jelo
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od Jarda S. »

no a co pak řekneš zákazníkům ? " Je to v pr... zahodte to, nebo uděláme GO za cenu jakou má to auto" (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
tiguan2
Přispěvovatel
Příspěvky: 729
Registrován: 21 lis 2011, 20:04
Bydliště: ZR-Vysočina

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od tiguan2 »

Co bys jim měl řikat. Motor v hajzlu bud jinej nebo GO. a nebo šrotiště. Jejich boj
Bora 1.9 TDI 85KW 6q,čip, AJM--minulost
Rapid 1.6 TDI 85 kw
Audi Q5 125KW 6q manual
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od geo »

Hlavně druhej z vrakáče co nepapá olej a funguje je loterie za kterou nechceš ručit.Majitel mohl alespoň napsat co paměť závat jaké jsou adaptace tlak paliva komprese
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od roman1648 »

Tady ta GO motoru ( byť částečná, blok tahat z auta nebudu ) není drahá, novej píst od Mahle stojí litr, nesmí být samozřejmě válce jak vajo šišatý
Udělat hlavu vodítka gufera,sedla a bude to jezdit jak za mlada, pokud to není nějaká zničená smradlavá zhnilotina, pořád se vyplatí do toho něco dát, poslední AEE co jsem dělal je fakt důchodkyně z roku 96 ale dovezená z talošky bez flíčku rzi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od jericho-3 »

Tlak ano, ale je divný ten průběh, samozřejmě u vymeteného válce, když se najednou ubere plyn , tak ŘJ nestačí vyrovnat jeho "nepálení nebo zahlcení " a motor zhasne. Stačí mít rozsvícená světla , zapnuté topení atd.atd. a alternátor je v zátěži a ten motor zdechne. Řešil jsem to u svého auta po jeho koupi , nepravidelnost dělaly rozdílné tlaky a ještě k tomu předtím nepřesně udělané rozvody, kdy motor šel nahoře jako dělo ,ale okolo volnoběhu a při přechodu sem tam chcípnul, hlavně když jsem přišel tak za půl hodiny tak mi při prvním ubrání plynu zavandroval a někdy zhasl. Po zabroušení ventilů a seřízení rozvodu na origo přípravky je klid. Ty rozvody tady u toho motoru asi nehrozí, jinak bych se zeptal jak to auto brzdí, protože stačí , že je prdlá membrána v posilovači a motor při volnoběhu ten unik podtlaku nemusí ustát a zdechne.. Ono koupit motor na vraku čítá to, že se kupuje zajíc v pytli a je lepší jej hned rozebrat..Proto je lepší raději sundat u tohoto hlavu a zjistit, v jakém stavu motor je. Protože ti pitomci na vraku často klidně prodají hlavu z dobrého motoru a pak jej nechají bez zavřené kapoty na dešti..A motor který je venku 2-3 roky i když je komplet asi nebude to pravé...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2408
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od zizuzidan »

První na co bych se zaměřil je předstih,ten na těchto motorech dokaže divy. Je udělán přes základní nastavení v jednotce?Nebo jen na stroboskop?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od jericho-3 »

Pravdu díš, když nebylo nic tak jsem točil rozdělovačem u koncernových benzinů minulosti až se zvýšily otáčky a poslechově šel motor nejlépe , chcípnul a zkusil nastartovat .Když měl starter trochu prodlevu motor přetočit díky velkému předstihu, tak jsem rozdělovač o kus vrátil a zkusil znova. A pokud to naskočilo na škub, tak jsem to nechal. Samozřejmě tovární přesný postup je jiný, ale pro zkoušku to stačí. Protože se často stávalo, že při montáži řemenu palec ukazoval na čáru pro 1. válec, ale skočilo to o zub, palec byl o kus po a nemělo to potom fora. A motor blbě chytal a vandroval udušený malým předstihem..;)
nepropadat panice...
proby
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 25 pro 2014, 10:34

Re: Motor 1.6 AEE Octavia - už nevím co s tím

Příspěvek od proby »

Kompresia je ok, auto ma málo km,olej neberie. Napríklad prejdem 50km bez problémov a niekedy 2km vynechava. Čiže zlú kompresiu vylučujem. Zapaľovanie je nastavené cez spustenie základného nastavenia a stroboskop na - 6°a škrtiaca je taktiež nastavená po predstihu.
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“