Musso 2.3 TD - jde olej do vyfuku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Sllawek
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 19 zář 2008, 07:49
Bydliště: Šumava

Musso 2.3 TD - jde olej do vyfuku

Příspěvek od Sllawek »

Na Mussu 2.3 td - mercedes motor mi jde olej rovnou z prvního výfukového kanálu do výfuku, vídím to na těsnění dříku ventilu, jen se chci ujistit, než budu sundavat hlavu...
Má s tím někdo zkušenost? Stalo se to někomu?
BMW 324 TD Touring
...
Dlouhý vlasy krátkej rozum:-)))
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Budeš mít špatné těsnění mezi 1 válcem a řetězem, takže si válec nasává olej. Takže hlava dolů..
nepropadat panice...
Sllawek
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 19 zář 2008, 07:49
Bydliště: Šumava

Příspěvek od Sllawek »

Díky:- )
BMW 324 TD Touring
...
Dlouhý vlasy krátkej rozum:-)))
Sllawek
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 19 zář 2008, 07:49
Bydliště: Šumava

Příspěvek od Sllawek »

Ještě se zeptám, zvládnu to i bez přípravků? Je to hodně komlikovaný?
BMW 324 TD Touring
...
Dlouhý vlasy krátkej rozum:-)))
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, tam žádný nepotřebuješ, jen na vytažení těch kolíků/čepů/ si musíš udělat dlouhý m6 šroub s trubičkou a matkami, někdy tam drží dost. Jinak kolo je značeno a vačka taky a řemenice má stupnici s Hů..A náklady jsou jen to těsnění..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

no nevím nevím jde to pěkně kurevsky, s každou pičovinkou budeš bojovat,
pokud koupíš obyčejné těsnění tak ti foukne, nakonec budeš potřebovat i spešl ořech na povolení komůrek jinak se nedá přebrousit hlava
přeju ti pevné nervy a hooodně trpělivosti ;)
Sllawek
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 19 zář 2008, 07:49
Bydliště: Šumava

Příspěvek od Sllawek »

Díky, zkusím a uvidím:- )))
BMW 324 TD Touring
...
Dlouhý vlasy krátkej rozum:-)))
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, jak píše Miloš, tam je nejhorší ten problém s těmi předkomůrkami..Dal jsem to expertovi, aby je vyndal,/který měl klíč/, dojebal to, moc se mi to nelíbilo, motor fungoval, ale neměl jsem dobrý pocit..Ted už nějakou dobu zde mám 3-4 motory MB 200D ze starých medáků. Potřeboval jsem jinou hlavu na motor, který jsem opravil /vložky do bloku, staré písty atd./ , ale bohužel novější hlava má jiné překomůrky, tak jsem z naivity si nechal udělat klíč , ale s ničím jsem na té litinové hlavě ani nehnul, tak jsem musel jít opačnou cestou, navrtal jsem písty, aby se tam novější/větší/ komůrky vešly..Je to k posrání, kdybych to býval věděl, tak jsem tam nechodil... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

u mercedesu se nepamatji velký problém

ale u toho musa to byl fakt voser, nic nešlo normálně, těsnění stálo asi čtverku, a celkově jsem se dostali do ceny 13,5 majitel tlemil oči tak jsem se ho ptal jestli je v obraze že se ptal v brně a chtěli předběžně 6O

mám z toho i někde video jak tonda povoluje pár šroubku kurva celý den

stím klíčem na komůrky jsem měl kliku že uživatel beli zrovna dělal medvídka a ten ořech si koupil, někdo mě děsil že povolím tak tři a dvě zničím tk jsem je přihřál švajcem a šli
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, autogen pomůže,ale je to rasovina. Já Musso nikdy nedělal i když jej má soused, vymluvil jsem se. Měl jsem zato, že to je kopie mercedesu a vše je stejné...To má jiné těsnění pod hlavou než medvěd?
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše:Jo, autogen pomůže,ale je to rasovina. Já Musso nikdy nedělal i když jej má soused, vymluvil jsem se. Měl jsem zato, že to je kopie mercedesu a vše je stejné...To má jiné těsnění pod hlavou než medvěd?
stejné ale hlava se brosila O,25, zaškrabávače na blok jsem tehdy neměl tak jsem koupil VR za čtverku a to bylo ještě nastříkané jak fasáda nějakým silikonem jakože dotěsnovač, na té hlavě bylo ještě různých blbostí o se muselo demontovat, to už nevím musel bych najít to video,muso jezdí dál x let ten borec ke mě nejezdí piluje v lese a co muže si spraví sám,
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Miloši pouč mě, co to je VR za čtverku s fasádou? :)
Já kdysi dělal uvařenou multicar 25, kdy mi známý řekl, za každou cenu to uveď do chodu, končím a předávám "firmu" a multicára musí chvilku jet, aby mi ji uznali, že jsem ji vrátil v chodu..Tak jsem sehnal nejaké lepidlo/odolnost teploty špičková/ , namazal prohnutý blok/již předtím těsnění podmazal nějaký naivka červeným silikonem/, dal těsnění a hlavu utáhl, nechal do rána/předem utřel, to co vylezlo/ a světe div se, motor běžel i topil, ale kam až to dojelo, nevím.Ale odpis prošel v pohodě... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="jericho-3"]Miloši pouč mě, co to je VR za čtverku s fasádou? :)
VICTOR REINZ a vypadalo to jak když vemeš body pistoli a stříkneš po obou stranách nikdy jsem před tím nic podobného neviděl no a stálo toskoro 4,OOO korun,

typl bych že to bylo v roce 2OO8 a zajištoval to automoto balada tomu jsem říkal že hlava byla dost křivá a blok bude taky že chci něco lepšího
od roku 2OO9 jsem v kelly a nikdy jsem nic podobného neviděl
no a motor muso ani jiný mercedes jsem od té doby

v paprčách neměl :)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

:o to jsou mi věci..
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „SsangYong“