passat tdi špatně chytá

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

passat tdi špatně chytá

Příspěvek od zero1724 »

Ahoj, když passat dlouho stojí, kupříkladu do druhého dne, i v teplech a velkejch hicech špatně chytá a dlouho točí, až třeba na druhé a třetí nastartování chytne a zamnou bílomodrá oblaka dýmu jak ze staré avie, to mi dost štve, v paliváku mi shora chybí cca 2cm, vyměnil jsem všechny přepady i koncový přepad, skoro všechny hadičky a všechno těsní, na naftu je to bez problému, čím to může být,ventil na paliváku? jiná auta na olej nemaj problém, jezdim vyčištěnej vyfrit. Díky za odpověď. Tom
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
mayecek5395
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 27 dub 2014, 19:50
Bydliště: Ružomberok

Příspěvek od mayecek5395 »

pridávaš aditíva? Ja teraz aditívum nemám a štartuje to po mesiaci horšie, keď je teplé. Za studena lepšie, no nie na brnk, ako niekedy. Skús aditivovať a viac krát nažhaviť ..
Opel Vectra B 1.7td ISUZU 60kw (olejový žrútik)
mayecek5395
Sběrač informací
Příspěvky: 48
Registrován: 27 dub 2014, 19:50
Bydliště: Ružomberok

Příspěvek od mayecek5395 »

Druhá vec, možno kravina, no skúsim to hodiť sem, že keď napr auto stojí 2-3 dni, tak ten olej, čo ti ostane na tryskách, možno "uschne" a tým pádom pri prvom štartovaní je problém, kým ich prepláchne a potom v pohode. Neviem, možno kravina, možno príčina :)
Opel Vectra B 1.7td ISUZU 60kw (olejový žrútik)
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

nene, děje se to jen po dlouhém stání, cca půl dne, někdy stačí i pár hodin, špatně startuje jen studené, jak už se to nastartuje a ohřeje, tak nekouří, a startuje na brnk...žhavim vícekrát, ale nad 9 st. celsia auto nežhaví, a když napotřetí nastartuju, tak zamnou oblaka nespálené nafty, než se to ohřeje a propláchne. za jízdy nekouří, jen při roztočení turba občas foukne černě, ale to je normální, předvstřik má super hodnoty, motor neklepe, krásný chod, výkon O.K. Logoval jsem to, množství vstřikované nafty taky ok. na naftu to nedělá, takže to spojuju s tim, že olej je moc hustej a těžkej a padá to...

Aditiv dávám mraky, dávám bezaromát i vif, oboje hojné možností, před cca 2 Tkm jsem čistil vstřiky VIFem a ani trochu špíny, chod i kouřivost stejná, auto jede jinak moc hezky.
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“