Fabia RS - Jednou bude hezká! :))

Tato sekce slouží k prezentaci vozů členů tohota fóra.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Fabia RS - Jednou bude hezká! :))

Příspěvek od MartinR3 »

Tak jsem si na Vánoce 2013 pořídil Fabii RS ve špatném stavu, ale za dobré peníze.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
[/b]
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Sehnal se zadní nárazník, poničení prozatím jen rozleštěno, nasadili se zimáky Michelin Alpin 195/45/16 a dalo se jezdit.

Začlo se čištěním a odstraněním EGR ventilu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Stříbrná maska navíc bez loga vRS byla nic moc. Proto jsem ji polepil karbonovou folii a doplnil o znak z dvojkové Octavie RS.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Jelikož auto jezdí celkem rychle po okreskách! :)), tak byla potřeba vyřešit spodní ochranu motoru. Lyže z áčkové Fabie na rally ale byla potřeba upravit na Tdi. Na jedné straně bouchala převodovka, na druhé hadice z turba.


Obrázek
Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Pak začalo být hezky, tak se musely vyřešit kola na léto. Pořídil jsem 17ky z Octavie I RS.


ObrázekObrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Už při pořízení ale bylo jasné, že nebudou stříbrné, ale bíle!! Všechno obrousit ale byla docela fuška! Výsledek však stál hodně za to!!

Pneumatiky jsem koupil BF Googrich (Michelin) g-force 205/40/17


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Zadní díl výfuku vyměněn za trubku s koncovkou! Super zvuk, lepší reakce na plynový pedál a ušetřeno pár kilo, za tu ošklivou věc, která tam byla! :D EGR delete jsem nakonec nepoužil! Kára s tim nějak nesypala a chtěl jsem chcípací klapku!


Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Na to, že tu káru vyrobili jako eReSo, tak to teda moc nebrzdilo! :) Sehnal jsem brzdiče z Octavie I RS červené barvě! Jelikož jsem je instaloval na Škodovku, musel jsem je přece přelakovat na zelenou! :D

Kotouče Zimmermann Sport 312mm

Destičky ATE Ceramic

Při instalaci jsem našel ještě popraskané hadičky, proto také výměna a opět ATE.


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Pobourané dveře bylo potřeba vyměnit, aby to taky nějak vypadalo!


Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Instalace velkýho cooleru by sice byla hrozně fajn, ale musím postupně. Proto při horkách v létě kára moc nejela. Zkusil jsem odstranit mřížku s mlhovkou a kupodivu byl rozdíl znatelný!

Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Dneska jsem vytvářel výfukové příruby, aby mohl být kat šroubovaný a v případě nějakého výletu do zahraničí během pár minut přendaný. Jako jeho náhrada bude prozatím trubka, rezonátor mám připravenej, tak uvidíme, jestli se na něj dostane! :)


Obrázek
Obrázek
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
Uživatelský avatar
PetrSs
Přispěvovatel
Příspěvky: 558
Registrován: 25 srp 2012, 16:57
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od PetrSs »

Pěkný,sem zvědavej jak budeš pokračovat :) půjdeš nahoru i výkonově?
Autoservis + Pneuservis
Golf V GTI edition 30 - big brake kit 370mm audi tt rs,APR stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR
MartinR3
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 kvě 2014, 17:10

Příspěvek od MartinR3 »

Dííík! :) No ještě uvidímě, co tam dodělam za koně! Teďka mam objednanej podvozek HP sporting a snad ještě letos dodělam cooler. Samozřejmě, že mám v hlavě 2260, vstřiky, větší vejfuk, 280 zadní brzdy, lamelová špéra je taky super věc... Je to taková nekonečná kasička... :D
Fabia RS, egr off, straight pipe, 312 zimmermann, 17" kola, cupra uložení, HDS 57, FMIC, TSA220, soft Dieselpower
Ruller
Přispěvovatel
Příspěvky: 224
Registrován: 06 srp 2010, 19:40

Příspěvek od Ruller »

též chválím. mám stejný odstín :-) pěkná práce. Osobně bych lyžinu nedával pokud to nemáš hodně snížený..Mel sem snizeni ze sem nedostal na hever a vzdy OK. Uložení Cupra je pěkná věc.Mám ho taky. Za rok za dva tak ztvrdne až to není pěkný. Už bych dával jedině zesílené. Hodně často odchází spojka (pokud je puvodni), silenbloky v ramenech a zadní nápravě. Hodně zdaru, těším se na další upravy
FRS chip, 312/256,HDS renovak,tlumice Bc racing ,potahy MAD, maxidot PRODANO do SK
F2 tdi
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Chcem sa spytat kde a zakolko si zohnal ten origo plech pod motor pre Fabiu 6Y homologovanu do sk. A8 :?
Odpovědět

Zpět na „Vozy členů fóra“