Nejlevnější oleje v hypermarketech - akce

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

hoch TO MAZDA626 napsal :

"no já upřímě lidi co si koupí A6 a jezdí na olej taky moc nechapu...je to dost takovy paradox ale nic proti vám "

V čem spočívá ten paradox ? :( :( :( Vždyď se jedná o racionální, ekonomické uvažování. Tvůj výrok, totiž, že "drahá A6ka nejde k ĺevnému rostlináči" dokazuje, že patříš k obrovské mase tzv. fajnových lidiček - přesně tak to popsal ekonom Thorstein Veblen a říká se tomu tzv. Veblenův efekt, kdy se konzument nerozhoduje čistě racionálně, nýbrž podle svého domnělého sociálního statusu, kupuje výrobky podle ceny (čím vyšší, tím lepší status) a demostruje tak ostatním svojí spotřebu drahých statků (Conspicuous consumption) (rofl) Já si mohu dovolit i tu A6 ku, a ne jednu :-D Přesto ji nemám. Nepohrdám lidmi, co ji mají. A když si ji třeba koupím, klíďo budu jezdit na rostlináč. Proč mám zbytečně utrácet ? Co je na tom k nepochopení ?

Já jedu podle hesla - co tu už někdo tak krásně výstižně napsal - že se mi peníze vhozené byť do nádrže A6ky už nerozmnoží !! Proto je množím jinde !! A naštěstí velmi úspěšně !!! ;)
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
mazda626
Přispěvovatel
Příspěvky: 77
Registrován: 25 bře 2006, 20:20
Bydliště: Praha

pro intelektuála Kubu

Příspěvek od mazda626 »

to si kuli me nemusel hledat citáty v enkcyklopediích:-)Já jsem ten poslední kdo by se mohl řadit mezi fajnové lidičky.
pumix
Přispěvovatel
Příspěvky: 441
Registrován: 26 led 2006, 19:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pumix »

Ani já se starým truhlíkem se nepovažuji za /fajnovku/,Ale doslova mne serou lidi Si vozí prdel v passatu TDI a pro naftu si chodí večer do nejblišího nákladáku,Hrajou si na honoraci,ale na to nemaj....
transit 2.5td.sharan 1.9 pd
Uživatelský avatar
Kuba
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 21:18

Příspěvek od Kuba »

Cituji :

mne serou lidi Si vozí prdel v passatu TDI a pro naftu si chodí večer do nejblišího nákladáku

Jak souvisí krádež nafty se snahou snižovat náklady provozem na alternativní palivo ? Zdá se mi, že vycházíš z mylné premisy a činíš tak následně i chybný závěr..... (wallbash)
VW BORA 1,9 TDI PD, 96 kW
Ropák
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 03 úno 2006, 22:14

Příspěvek od Ropák »

No nevim proč te pořád nervuje někdo, kdo se vozí v pasatu, jestli jsi tim myslel mě tak mám Toyotu Land Cruiser 100 za 2,5mil za hotové proto, že jsem deset let pracoval 18hodin denně a neměl čas skuhrat na nějakém foru, že každý kdo nejezdí v muzeu je zloděj a podvodník, ale zato nemůžeš, doba se prostě změnila rychleji, než tvoje myšlení a dneska už pro lidi, kde jsou si všichni rovni není moc rezervací a proto už se nedivím, že komunisti mají pořád nějaké procenta - asi nejsi sám a jsem moc rád, že vás není víc. Ale zpátky, na olej jsem si jí překopal sám za 8tis a fakt mi ted vůbec nevadí ta úspra na provozu a pro naše ovzduší i za cenu přelévání palet s litrovkama ze supermarketu.
Naposledy upravil(a) Ropák dne 03 dub 2006, 23:53, celkem upraveno 1 x.
mazda626
Přispěvovatel
Příspěvky: 77
Registrován: 25 bře 2006, 20:20
Bydliště: Praha

Příspěvek od mazda626 »

je to přesně tak .A6 si koupí člověk co chce reprezentovat a davat na obdiv že na to prostě má,i když je tu spousta lidi co bude oponovat že to tak není ale je.No a pak skrblik kterymu je uplne u pr.... ze je to nejaky ekologicky jezdit na olej pekne okrada stat .

Jen pekne tady ty snobaci co v restitucích zdědili radoby svuj majetek,at pekne plati dan z nafty aby byli lepsi silnice pro nas chudy :)
pumix
Přispěvovatel
Příspěvky: 441
Registrován: 26 led 2006, 19:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pumix »

Potrefená husa se vždycky ozve ,Sere mi to z toho důvodu ,že ten náklaďák je můj...
transit 2.5td.sharan 1.9 pd
alda164
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 16 úno 2006, 11:25

Příspěvek od alda164 »

Od pondeli Lidl 3l za 49.90
alda164
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 16 úno 2006, 11:25

Příspěvek od alda164 »

pumix píše:Potrefená husa se vždycky ozve ,Sere mi to z toho důvodu ,že ten náklaďák je můj...
No je vice nez jiste, ze mezi rostlinacama zlodej nafty nebude :)
Uživatelský avatar
Tomas-Oaza
Přispěvovatel
Příspěvky: 420
Registrován: 24 led 2006, 12:28
Bydliště: Nikol-City

Příspěvek od Tomas-Oaza »

alda164 píše:Od pondeli Lidl 3l za 49.90
uz jsem ho vcera bral (LOL)
Lancia Kappa 2,4 TDS
Renault Master
Iveco daily 2,3
alda164
Přispěvovatel
Příspěvky: 161
Registrován: 16 úno 2006, 11:25

Příspěvek od alda164 »

mazda626 píše:no já upřímě lidi co si koupí A6 a jezdí na olej taky moc nechapu...je to dost takovy paradox :? ale nic proti vám :)
Pozor na to, A6 se da koupit za nejakych 100 litru, zacala se delat myslim kolem roku 1994
Uživatelský avatar
Sokolda
Přispěvovatel
Příspěvky: 279
Registrován: 23 led 2006, 00:12
Bydliště: Příbram

Příspěvek od Sokolda »

Tomas-Oaza píše:
alda164 píše:Od pondeli Lidl 3l za 49.90
uz jsem ho vcera bral (LOL)
JJ,taky jsem si dneska vzal 20x na pokladně koukala jak pako,maj ceduli že na nákup max.10ks,vzal jsem 20 a ani nepípla :D
Seat CordobaTDI / AFN - 176 HP
Seat Alhambra TDI / AFN - 171 HP
Škoda Fabia SDI / ASY - Nemá HP
Ford C-Max 1,6 Tdci - 80kW
pumix
Přispěvovatel
Příspěvky: 441
Registrován: 26 led 2006, 19:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od pumix »

alda164 píše:
pumix píše:Potrefená husa se vždycky ozve ,Sere mi to z toho důvodu ,že ten náklaďák je můj...
No je vice nez jiste, ze mezi rostlinacama zlodej nafty nebude :)
No tak dobrá ,jestli jsem se někoho dotkl ,tak sorry... Ale možná by ten olej zloděje odradil... :) Kde seženu 200-400 l ?
transit 2.5td.sharan 1.9 pd
tucnak007
Přispěvovatel
Příspěvky: 84
Registrován: 26 led 2006, 21:10

Příspěvek od tucnak007 »

Nechapu jak nekdo muze rict,ze ten kdo jezdi na olej okrada stat.Je to otazka politiku jak si to zaridi napriklad v nemecku jim EU proplaci uslej zisk z dane co je uvalena na naftu a dalsi ulevy na danich silnicnich atd,za to ze pouzivaji palivo z obnovitelnejch zdroju.Podle EU ČR musi do urciteho roku mit energie z obnovitelnejch zdroju,je to asi 8procent.Po nesplneni pozadavku bude ČR plati pukyty EU v řadu nekolik miliard rocně.A kdo to bude asi platit?Kdo platí chyby politiku?A co se tyce toho ze neprispivam na silnice a dalnice tak stejne ty vybrane miliardy vsechny urcite nejdou na ty to ucely.Ale docela by me zajimalo jak tu nekdo pise ze rozmnozuje penize jinak a ma na nejednu A6 tak jak to dela?Jinak mam dobrej pocit z toho ze tem nahore neprispivam na jejich tucne platy,za nic.
bobyd
Přispěvovatel
Příspěvky: 650
Registrován: 25 úno 2006, 18:20

Příspěvek od bobyd »

No ja bych se moc neomlouval klidne i nakou tu dan zaplatil jenze problem je v tom ze jakmile to uznaj jako palivo tak bum a nebude to olej za 18 ale za 30 v tom vidim proble furt zemedelci krici ze nemaj paci ze jsou levny dovozy atd jenze treba americani maj na bezinu a nafte dan asi 5% mi jelikoz ji netezime nebo alespon ne dostatek tak chapu ze je tam dan vyssi ale pro domaci produkt by mohla byt dan treba ttake 5% a nevidel bych v tom zadny problem NO ZAVEREM TO SHRNU TAK ZE NEZ TO DOJDE TEM NAHORE TAK UPLYNE 10 LET a ja budu radeji jezdit dal na olej z hypermarketu JO A PANOVE PROTO NEMA CENU se tady dohadovat kdo je a proc socka nebo neni ;)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“