Fabia RS - žlutá včelka

Tato sekce slouží k prezentaci vozů členů tohota fóra.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

Prosim te a to byla jen oprava ty hlucnejsi petky, nebo delal kompletni GO, myslim komplet novy synchrony, brzdicky a tak :?
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Ta oprava jednou čeká dle toho co mi říkal snad všechny 6q.

Oprava zahrnuje vyfrézování obalu převodovky tak, aby se tam daly nalistovat nový ložiska s nějakým domečkem, tak aby se už nikdy nemohly vymlet.

Takže vyfrézování obalu, nalisování nových ložisek, vyčištění převodovky a kontrolu všech rychlostí, synchronů atd. + tam ještě naleje olej.

Za 8500,- bez oleje.

http://www.prevodovky-sixta.cz/
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Tak dneska přišly kola, tak jsem nahodil zimní setup.

Gumové koberečky a 15" zimáky BF Goodrich.

Obrázek

Obrázek
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
eazy20
Aktivista
Příspěvky: 2377
Registrován: 03 zář 2007, 19:07

Příspěvek od eazy20 »

lifty píše:9400,- s olejem..
takze si platil 9400Kc s olejom,a DPH? na stranke ma pisane 8500Kc bez oleja,ale aj bez DPH..ako je teda cena? Alebo ked urobi bez faktury,tak uctuje samotnych 8500kc?
Golf mk2 1,8T 20V 210kw
Seat Leon Top Sport TDI edicia Supercopa v original stave
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Jak se říká vše se dá udělat, víc to rozebírat nebudu, ale snad chápeš 8)
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

No tak přezutí zimáku mě stojí zase pár nervů, koupil jsem sadu z netu. Přehodil a od 40km/h vibroval volant...

Zajel jsem do pneuservisu, aby kola převážili a zjistili, že dvě kola jsou nakoplý (jedno i viditelně)

Obrázek


Tak jsem jel do jinýho pneuservisu, kde měli i jiný plecháče, tak mi je přehodili, vyvážili, dali na auto, ale furt cejtim ve volantu lehký vibrace.

Tak nevim jestli mi dali zase nějaký nakoplý srá*e, nebo je špatně něco jinýho. Je fakt, že na letňákách jsem nic takovýho extra nepociťoval, možná jen lehce, tak nevim jestli se to zvýraznilo s těmahle vysokejma gumama..
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Tak jsem si dneska udělal radost a teď už jen dlouhé čekání na jaro (noteeth)

Obrázek


Obrázek
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Chalani mám jednu otázku.

Plánuju FMIC, ale nevím jakej. Našel jsem tenhle kit od HPP http://www.highperformanceparts.cz/inte ... -egr.32325

Chci se zeptat vás zkušených, jestli je lepší koupit takhle celej kit, nebo výjde líp koupit samotnej IC (a jestli jo, tak jakej) a k němu si udělat vedení, nakoupit hadice, spony, náhradu EGR atd.

Díkec :)
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
PetrSs
Přispěvovatel
Příspěvky: 558
Registrován: 25 srp 2012, 16:57
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od PetrSs »

Jde o to kolik u toho chceš strávit času...tohle je super kit i za šlusný peníze,když koupíš jednostranný cooler a k tomu trubky a hadice bude na cca 9-10t...mě vyšel cooler s vedením a dělal sem si to sám na 7t,ale byl to obyč oboustranej.Takže záleží jestli máš čím to svařit a počítat že u toho nějakou tu hodinu strávíš
Autoservis + Pneuservis
Golf V GTI edition 30 - big brake kit 370mm audi tt rs,APR stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

No svářet neumím, resp. nemám svářečku, ale mám si jí kde půjčit a a mám i někoho kdo by mě to naučil. resp. svařil. S tím, že se s tím budu pár hodin dělat mi nevadí, rád se zavřu do garáže a budu pasovat a pasovat. Spíš co všechno je k tomu potřeba, jakej nejlíp koupit IC (do budoucna pokud bude jiný turbo, tak VB, víc je pro mě asi zbytečný :) ), jakej průměr vedení, co použít za materiál na to vedení (počítám, že nerez, nebo jestli něco jiného) a jakou tloušťku toho materiálu + na co je potřeba tato věc co tam mají na fotce, dle toho co tam píšou se to jmenuje MAP kit od Forge, ale spíš k čemu to slouží (neukamenujte mě, fakt nevim co to je ani k čemu to slouží a jestli to tam musí bejt :-D ) díky! :)

Obrázek
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
PetrSs
Přispěvovatel
Příspěvky: 558
Registrován: 25 srp 2012, 16:57
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od PetrSs »

To je snímač tlaku v sání musíš to tam taky někam dopasovat pokud to budeš dělat z nerezu :) já měl průměr 60/60,ale tobě bude stačit 55/55 určitě na VB jinak cooler samozřejmě není nad IC seat ibiza cupra,ale tam je cena jinde..jinak ten co jsi posílal by určitě neměl problémy s uchlazením VB ;) materiál určitě nerez.
Autoservis + Pneuservis
Golf V GTI edition 30 - big brake kit 370mm audi tt rs,APR stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Takže třeba tenhle IC http://www.highperformanceparts.cz/inte ... -63mm.6409 , ale počítám, že budu muset sehnat nějakou redukci z toho výstupu 63mm na 55mm.

Tohle je jeden z nejlevnějších IC jednostranných. Pak jsem koukal, že ty klasický jsou ještě levnější, ale zase se bojim toho dopasovávání, když zase ten výstup bude na druhý straně tak kudy to tam vést... :( Nemáš někde fotky třeba tvého jak ho máš dělaný? :) Klidně do SZ, já jen abych nasbíral co nejvíc inspirace :)
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
tantor-bn
Přispěvovatel
Příspěvky: 684
Registrován: 08 dub 2012, 10:59

Příspěvek od tantor-bn »

petrss - seatsport ic praska aj pri seriovom tlaku... ten by som nekupoval

milaaan.rajce.idnes.cz/cuppricka/
Cupra TDI
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Díky za fotky okoukám to a když jsme ještě u toho, co myslíte o EGR? Přemejšlím jestli koupit ten EGR-pipe kit, nebo tam nechat ten bajonet.
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Uživatelský avatar
PetrSs
Přispěvovatel
Příspěvky: 558
Registrován: 25 srp 2012, 16:57
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od PetrSs »

Ten co jsi poslal stojí půlku toho co ten komplet set kterej ti poslouží úplně stejně :) takže si myslím,že odpověd je jasná trubky pár kolínek a seš určitě na 10 a nepočítám práci...radši jsi do toho setu na VB poslouží krásně
Autoservis + Pneuservis
Golf V GTI edition 30 - big brake kit 370mm audi tt rs,APR stage II+
Softwarové úpravy vozů od firmy APR
Odpovědět

Zpět na „Vozy členů fóra“