vyjetak a jeho rozklad na bionaftu hydroxidem?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

vyjetak a jeho rozklad na bionaftu hydroxidem?

Příspěvek od ezop »

Nevím zda si ze mě nedělal kamoš čurinu ale řikal že čuměl na telku a že tamani do vyjetaku nalívaji naky hydroxid a ma z toho vzniknout bionafta. Bordel sedne dolu a bio zustane nahoře.A ten bordel prej ještě prodavaji jako připravek do kosmetiky.Slyšel už nekdo něco o tom?
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

;) dělal si z tebe prdel, a nebo spíš nedával pozor a hov... tomu rozumí. Vysrážet bordel jde, tak trošku si s tím hraju, ale bio - myšleno zřejmě ester z toho asi hned tak nebude. Spíš mělo jít o nějaký rozklad na alternativní palivo. I když čím více na východ tím více netušených možností.... :D
nemám žádnou kárku na naftu...
ezop
Přispěvovatel
Příspěvky: 825
Registrován: 05 zář 2012, 20:00

Příspěvek od ezop »

no kdo ví :) na netu jsem zatím nic nenašel.6e to ukazovali u nakeho rakosnika co měl doma par 1000l beček a vyraběl to tam.
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

Jen hydroxidem se mi nezdá - MO mají alkalickou zásobu - degradují kyselinami, etanolát sodný jsem pro klid duše zkoušel a nestalo se vůbec nic. :D Samozřejmě jsem to v papiňáku na 300 st. a 5atm nepražil. To už je jiná technologie... ;)

(wallbash) kdyby to bylo tak snadné tak už čína skupuje WMO z celého světa a jeho cena leze do závratných výšek...
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Re: vyjetak a jeho rozklad na bionaftu hydroxidem?

Příspěvek od Stewa »

ezop píše:Nevím zda si ze mě nedělal kamoš čurinu ale řikal že čuměl na telku a že tamani do vyjetaku nalívaji naky hydroxid a ma z toho vzniknout bionafta. Bordel sedne dolu a bio zustane nahoře.A ten bordel prej ještě prodavaji jako připravek do kosmetiky.Slyšel už nekdo něco o tom?
Tenhle popis sedí spíše na výfrit než na vyjetý olej. Po jeho esterifikaci vzniká odpadní produkt glycerín, který se v kosmetice může po přečištění používat. Možná i bez čištění si s ním můžeš alespoň umýt umaštěné ruce od práce ;-)
Mercedes-Benz W210 300D
waleed444
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 27 úno 2015, 05:35

Příspěvek od waleed444 »

Nevím zda si ze mě nedělal kamoš čurinu ale řikal že čuměl na telku a že tamani do vyjetaku nalívaji naky hydroxid a ma z toho vzniknout bionafta. Bordel sedne dolu a bio zustane nahoře.A ten bordel prej ještě prodavaji jako připravek do kosmetiky.Slyšel už nekdo něco o tom?
_________________
We are the leading the world in providing best Testking act practice test and Testking ptcb practice test prep solutions. Our incredible offers for nova and examsheets gedare accessible at Florida National University is very rare in IT world.
Naposledy upravil(a) waleed444 dne 10 bře 2015, 13:43, celkem upraveno 1 x.
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Nevěřil bych všemu a už vůbec ne tomu že něco takovýho vynazli ťamani. :D
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“