motor TDi do Transportera 1,9TD??

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Nikotýn
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09 črc 2007, 19:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

motor TDi do Transportera 1,9TD??

Příspěvek od Nikotýn »

Měl bych dotaz, včera na D1 mě zcela opustil motor 1,9TD v Transporteru r.v.95, pravda měl za sebou pěkných 325t. km, tak už má nárok že. Akorát sem slyšel, že tam pasuje 66kW TDi i na převodovku, ale zkušenost je u mne nulová. Z pochopitelných důvodu bych ho tam dal radši než buď dělal generálku či kupoval starší stejnej nejedoucí. Může mě někdo poradit pliiz?? Případně pokuď už někdo měnil nejlépe, ňáka rada?

Typ motoru je ABL TD KAT, výkon 50/3700, objem 1896
Uživatelský avatar
AlesShi
Přispěvovatel
Příspěvky: 586
Registrován: 17 úno 2006, 18:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od AlesShi »

jj, pasujou jak ulity, 1z zcela urcite

bud si postav mechanicky TDI, musis upravit cerpadlo, nebo soupnout i jednotku z tdi
Nikotýn
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09 črc 2007, 19:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikotýn »

jestli muzu neb se v tom absolutne nevyznam co to je za motor ten 1z?? Abych nekoupil nakou blbost, apropo nevíte kde by se dal sehnat za ňákej rozumnej peníz??

Slyšel jsem že mechanický čerpadlo staví místní přispěvatel Andree, ale nemůžu nic najít je tu??
Uživatelský avatar
AlesShi
Přispěvovatel
Příspěvky: 586
Registrován: 17 úno 2006, 18:51
Bydliště: Praha

Příspěvek od AlesShi »

jj, Andre, taky mi to predelaval, ladil a doufam jeste ladit bude. Nejlip ho najdes v bazaru hned nahore u prodeje turb, je tam i kontakt.

1z je nejstarsi tdi s prej spatnejma pistama
od td k nerozeznani, temer, vsechny diry krasne padnou, ale to nejspis i u ostatnich
ale to nevim, mel jsem v rukach jenom 1z

jde o to jak na to spechas, ja to porizoval a daval dokupy dva mesice, cekal jsem na dobry koupe (crazy)
da se poridit levne, ale taky ne
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

nemusí to bejt jen 1z, ale daj se tam nacpat i ostatní tdi jen 1z a afn jdou o malinko lépe, najdi si tu pár lidí co to v transporteru maj a obrat se na ne urcitě ti pomůžou
Nikotýn
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09 črc 2007, 19:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

děkuji

Příspěvek od Nikotýn »

děkuji mockrát za rady a porady. Sem zatim vyčetl, že 1z má problémy s pístama, ahu má 66kW a afn má 81kW, tak už vím co schánět aspoň :)
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

hm do dodávky by 1z bylo ve větší zátěži a asi by víc jak 85 kw nedalo (bezpečně) nejlepší bude asi to afn,ale na druhou stranu budeš potřebovat jednohmotovej setrvák a těch je tak málo (dávali se totiž na 1z sériově a pak už jen málo), že bys asi snáž a levnějc sehnal jiné písty do 1z
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

jo a ještě,když to je z podélného motoru tak je ten setrvák též jiný
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

tomáš karbus píše:hm do dodávky by 1z bylo ve větší zátěži a asi by víc jak 85 kw nedalo (bezpečně) nejlepší bude asi to afn,ale na druhou stranu budeš potřebovat jednohmotovej setrvák a těch je tak málo (dávali se totiž na 1z sériově a pak už jen málo), že bys asi snáž a levnějc sehnal jiné písty do 1z
Nerad bych kecal ale myslím že setrvák muže zustat z T4 19TD. Měnil jsem ho za dvouhmotnostní,byl z vrakoviště s popisem T4 a lamelou 228mm.
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

AFN, AHU, 1Z.....Staré Tdi pokud vím mají všechny jednohmotu.
Nikotýn
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09 črc 2007, 19:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikotýn »

lidičky díky moc, až k tomu dojde tak všechno popíšu a nafotím a šoupnu to sem pokuď bude zájem samosebou
Lubosko105
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 21 čer 2007, 09:02
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom

Příspěvek od Lubosko105 »

:-) mam podobny problem ako ty Nikotinko.... mam T4 Multivan 1.9TD rv93 a motor, podla servisaka, ma nalitane 500tis.... :-(
ja co som zistoval tak tam vraj celkom pasne 1Z,AHU,AFN a samozrejme aj AAB(2.4D, tie prevodovky su uplne rovnake. a dokonca(podla servisaka) je to motor s priamim vstrekovanim ale bohuzial bez turba). skus sa obratrit na Jendu, on mal tusim AFM motor v T4 ale uz auto predal. ked nieco zistis tak daj vediet lebo ma to velmi zaujima... inac@ chlapik tu od nas mi slubil AFN aj s riadiacou jednotkou za 20tis/SKK ale v inzeratoch som nasiel od 25-35tis/SKK
tomáš karbus
Aktivista
Příspěvky: 1521
Registrován: 09 říj 2006, 22:00
Bydliště: Pozdeň

Příspěvek od tomáš karbus »

ne tak to vůbec není jen 1z mají všechny jednohmotu, u afn se dávalo obojí a víc dvouhmota, ale taky jsem jednou koukal na vrakovišti na spojku s nápisem transporter td a zdála se mi velká (228mm)
Nikotýn
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 09 črc 2007, 19:57
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nikotýn »

Lubosko105 píše::-) mam podobny problem ako ty Nikotinko.... mam T4 Multivan 1.9TD rv93 a motor, podla servisaka, ma nalitane 500tis.... :-(
ja co som zistoval tak tam vraj celkom pasne 1Z,AHU,AFN a samozrejme aj AAB(2.4D, tie prevodovky su uplne rovnake. a dokonca(podla servisaka) je to motor s priamim vstrekovanim ale bohuzial bez turba). skus sa obratrit na Jendu, on mal tusim AFM motor v T4 ale uz auto predal. ked nieco zistis tak daj vediet lebo ma to velmi zaujima... inac@ chlapik tu od nas mi slubil AFN aj s riadiacou jednotkou za 20tis/SKK ale v inzeratoch som nasiel od 25-35tis/SKK


ty jo za 20SK i s ridici jednotkou je super cena, to se musi nechat teda :) v sobotu jdem na to juknout jestli to je jen tesneni ci komplet, bohuzel to vypada na 99% na motor, tak tam prijde TDi pokud sezenu vsechno. Samosebou dam hnedle vedet, kdybys nasel jeste jeden AFN tak dej vedet pliiz
Lukas.J.J
Přispěvovatel
Příspěvky: 120
Registrován: 09 kvě 2007, 16:01
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Lukas.J.J »

Já bych věděl o motoru z Audi 80 1Z, prodávající za něj chce 12tis. Kč. Mně by se asi z toho šiklo čerpadlo, kdyby si to někdo předělával na mTDI bez elektroniky...
Fočus 1,6TDCI
T4 MTDI
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“