BIO Nafta

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Krki
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 24 říj 2012, 19:24
Bydliště: Brno

BIO Nafta

Příspěvek od Krki »

ČS Lipovec dneska aktuálně cena na totemu 26,30 CZK, na kartičku 24,80 CZK.
Takhle by to mohlo zůstat už na pořád. Už aji nafta je celkem dobrá, na totemu 31,90 CZK, a na kartičku 29,90 CZK, to už se taky dá. Nejlepší je, že jsem jel na Rozvadov, a na dálnici je všude kolem 38 CZK za litr, a sem tam sem viděl i 39,90 CZK/ litr.. no mít 1O korun na každým litru, to musí být super. Když to ale prodají, tak proč ne, ať si kluci vydělají.
Krki
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 24 říj 2012, 19:24
Bydliště: Brno

Příspěvek od Krki »

Takhle sem to nechtěl vypadá to jako reklama, chtěl jsem pouze do starého tématu za kolik je jde BIO nafta napsat, kde můžete levně natankovat, a omylem sem založil nové téma
truck
Přispěvovatel
Příspěvky: 222
Registrován: 01 kvě 2006, 20:06

Bionafta

Příspěvek od truck »

Krki píše:Takhle sem to nechtěl vypadá to jako reklama, chtěl jsem pouze do starého tématu za kolik je jde BIO nafta napsat, kde můžete levně natankovat, a omylem sem založil nové téma
Bionafta, bionafta a tím myslíš co? :o Opravdu bionaftu tedy na bázi rostlinného oleje :x nebo směsnou tedy 70/30. :) To druhé to by byla pěkná cena :D a to první je teď na hovno. Minulý týden mě na dvou autech přestalo jít nezávislé topení, :x jen to kuckalo a jedno nechtělo ani pořádně jet. :x Tankovali na TANK ONO. Byla to sračka, :x po natakování nafty na jiné čerpačce vše šlape ok, hlavně teď topení. (noteeth)
Krki
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 24 říj 2012, 19:24
Bydliště: Brno

Příspěvek od Krki »

je to 100 % FAME ( nebo jak se to píše), prostě směsná to není.
Nezávislý topení máme jak v náklaďácich tak já v osobáku, a máme na to udělany extra malý nádrže, kam nalíváme jenom čistou naftu. Bufíci 100% Bionaftu neradi, SMN 30 zkousnou, ale taky nic moc. Je s tím pak akorát zbytečný trápení navíc.
truck
Přispěvovatel
Příspěvky: 222
Registrován: 01 kvě 2006, 20:06

Příspěvek od truck »

Krki píše:je to 100 % FAME ( nebo jak se to píše), prostě směsná to není.
Nezávislý topení máme jak v náklaďácich tak já v osobáku, a máme na to udělany extra malý nádrže, kam nalíváme jenom čistou naftu. Bufíci 100% Bionaftu neradi, SMN 30 zkousnou, ale taky nic moc. Je s tím pak akorát zbytečný trápení navíc.
Teď tankujem směsnou výhradně na EUROILU je to z Čepra a záruka kvality. Jinak Severní Čechy cenově teď bez konkurence. LUKOIL V Ústí nad Labem nafta 32,40 kč a votom to je.
Uživatelský avatar
michele
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2014, 08:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od michele »

Tak at vam to jezdi dobre na tu řepu kluci.Posilam foto bio nafty a obyc.nafty pri testu z lednice. :scooter: foto sem si vypujcil od kamarada.Obrázek
Obrázek
Fiat Croma 2.4 Multijet/200 20V aut. Must 2006
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

pokud pouze lednicka, tak ta sracka navrchu nic moc... vyrobena tak z palmaku :D
Krki
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 24 říj 2012, 19:24
Bydliště: Brno

Příspěvek od Krki »

dp - 15°C to jezdí všecko na to jako drak. Za tu cenu..a navíc, míň než -15°C je u nás tak 7 dnů v roce, takže, je to v pohodě
Uživatelský avatar
michele
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 16 říj 2014, 08:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od michele »

No me je to ale uplne jedno jestli v pohode nebo ne.Ja znam spoustu lidi co na bio jezdi a potom ale stoji.Je to kazdeho vec.Ja osobne bych to nikdy do auta nedal ani kdybych mel natankovat za posledni love :D
Fiat Croma 2.4 Multijet/200 20V aut. Must 2006
Uživatelský avatar
happy.driver
Sběrač informací
Příspěvky: 27
Registrován: 02 zář 2011, 06:58
Bydliště: kolínsko

BIO nafta

Příspěvek od happy.driver »

Tankuju jen u km prona bio 100 a uplne bez problémů, mám na ní najeto 100 000 km a v poho. O1 66kw.
O1 1,9tdi 66kw + chip,egr off,kat off
MB Vito - rodiné přibližovadlo
peugeot 406 TD - jizdí na vše mastné
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

michele píše:No me je to ale uplne jedno jestli v pohode nebo ne.Ja znam spoustu lidi co na bio jezdi a potom ale stoji.Je to kazdeho vec.Ja osobne bych to nikdy do auta nedal ani kdybych mel natankovat za posledni love :D
hele, kdyz premyslim o tech fotkach, tak ani na jedne fotce neni na tutovky obycejna motorova nafta. Ten kentus dole je nejaka bionafta pred vrazenim do lednice a to nahore je nejaka sracka doma vyrobena. Jak muzes srovnavat profi MEŘO a NM od cerpacky s nejakym jeho domacim pokusem? :roll:
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

jinak na kvalitni MEŘO s 1,9AEF, cerpadlo Lucas uz treti rok, od jara az nekdy do prosince a startuje i na BIO lip jak kdekomu na naftu, nehuli, nebere olej... A ty bachorky o soplech v nadrzi a podobne, v nadrzi nebyla ani znamka ucpanecho saciho kose, nejakych nanosu, ci podobneho bordelu o kterem pisou vzdy pochybovaci, proste ciste jak od nafty... :D Hadice se nerozpadaji, cerpadlo nekoroduje po mesici pouzivani tohoto paliva, zadne O-krouzky na cerpadle netecou, gufero na hrideli Lucase vymeneno pred tremi roky za material FPM(Viton) a zadny problem... :D
Uživatelský avatar
Petr H.
Přispěvovatel
Příspěvky: 523
Registrován: 26 dub 2007, 18:20

Příspěvek od Petr H. »

(wallbash) si štastný člověk že ti to nic nerozežralo, mě po roce a něco ježdění na měřo + cca30% RO v teplýcch měsících, chcaly snad všechny gumičky co v Lucasu jsou. Předtím cca 3 roky na směs nafty a RO a nic.
A to ani neřeším, že se to nakonec dostalo ke zlatokopovi, co něvěděl co za přetěsnění chtít a ještě to stojí za prd, protože nedořešil hadici k ventilku turba, že přej tam valí nafta a neví co stím tak jí na mojí hloupu radu zacpal šroubem. ( je fakt, že natlakovaná je) Zatim jsem to nějak neřešil, sice to nejede, ale taky nežere. Na ježdění do práce je mi to fuk. Ale jinak OK i za mírného mrazu. Ale loni u nás nebylo víc jak -8 st.
nemám žádnou kárku na naftu...
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

tak je fakt, ze v Lucasovi je jen na tom kazdem ventilu snad kolem 3-4 O-krouzku. S O-krouzky se tam docela solidne vyradili. Ale mely by byt z Vitonu. Ja jsem ted rozebiral Lucasa (BIOnaftozrouta), ktery se choval jako zadreny a po smrti - prestal davat naftu. Rozdelovaci hlava byla Ok. A Gumicky byly vsude jak nove, tos nevim :? Kdysi jsem namontoval Lucasa a nezkontroloval jsem, zda je na hlavni hrideli FKM gufero, do mesice zacalo chcat, samozrejme tam bylo NBR :o Od vymeny za Viton pohodicka.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“