Pozor na zvedáky ! !

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Presne tak no...
kamos si to kdysi opravoval tak ze nekde sehnal normalne kulatinu a kdosi mu to vytocil novy,pak to snad nejak i kalili autogenem nebo co,nevim,je to davno uz
Dneska vyroba takoveho dilu bude stat jak novej hever
Ja bych cinu nekupoval ale solidniho itala sezenes treba za 50-60 a pokud je to na pouzivani hoby po praci,mas to naporad
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ty matky bývávaly mosazné, což mne tehdy zarazilo, mosaz je měkká , a při špatném mazání nevydírá trapéz..
nepropadat panice...
MilanMMM
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 13 bře 2011, 17:17

Jdu se opít

Příspěvek od MilanMMM »

Hoši zkontrolujte si ty zvedáky :D


Obrázek


Obrázek
Škoda Yeti 2.0TDI 125kw
Škoda Fábia 1.9TDi 74kw chip
Volkswagen Vento 1.9TDI 66kW
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tak chlapci a kdyby jste ted šli kupovat jinej hever (o číně se bavit nebudeme tu nechci) co by jste koupili elektrohydrauliku nebo elektromechaniku??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Elektromechaniku. Máme v dílně jak to tak to a na té hydraulice se některé věci dělají dost blbě. Ale tak záleží jaký zvedák taky. Kluci od vedle mají takové dvě plošinky skované v podlaze a tlačí jim to nahoru písty. To není špatný zvedák. Plynulé zvedání i spouštění, na rozdíl od sloupu se západkama. Ale třeba dodávku valník na tom nezvednou.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Hydrauliku jednoznacne. Jedina vyhoda mechaniky je, ked potrebujes zdvihnut, spstit auto o 2cm, tak to hydraulikou nedas, lebo to blokuju zapadky. Ak sa ti nieco posere na mechanike, zabijes opravovu 2 dni o cenách nehovorim, robota pre dvoch. Hydrauliku si opravis aj sam bezdemontazov stlpov,... Stlpi chodia presne, ked sa robi nastavenie a revizia kazdy rok. Mal som mechaniku a uz ju nechcem. Mam hydraulicky.
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Ty tyče ti vytočí i s matkou na soustruhu ale kolik si řeknou ?
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Hydraulika i mechanika ma zapadky ne??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mechanika pojistnou litenou matku pod bronzovou
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Tak ako pise Roman. Na mechanike mas 2 matice, kde ked pretrhne zavit na vodiacej, tak padne na poistnu pod vodiacou. Na hydraulike mas zapadky po stranach na stlpoch, na ktore zasekne ramena a drzi + to isti esete samotna hydraulika.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mechanika je mechanika, moje hydraulika, která toho moc za sebou nemá, při spouštění u jednoho válce sítkem "oddechu" vyplivne vždy olej..U mechaniky tohle člověk nezná, ty matky ho ohrozí až po dlouhé době od nova, a to musí zdviž jet na plné kule...O citlivosti mechaniky oproti hydraulice nemluvě...
nepropadat panice...
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, to je síla, mě taky spadlo auto mojí blbostí, když jsem měl pod převodovkou klacek a spletl jsem si tlačítko..Jedna noha byla u řidiče zkrz okno a auto stálo téměř kolmo..Ale když člověk viděl na videu , jak jsou zdviže vedle sebe nacpány, došlo mu, že i produktivita má své meze.. :)
nepropadat panice...
Roman 101
Aktivista
Příspěvky: 1531
Registrován: 05 pro 2008, 19:13

Příspěvek od Roman 101 »

geo píše:Obrázek
Jak psal ladas šikovnýho soustružníka a rovnou si pod ni udělej ještě ocelovou jako pojistku maj mezi sebou asi dva zavity volný a jak mosazná povolí tak to sedne na ni a ne na zem.Štestí že se nic nestalo je to mžik a rozhodně by jsi neutek.Stalo se mě to taky měl jsem tam ducáto a byl pod ním sedlo to jen o ty dva závity ale byl jsem poďělanej taky.
co je tohle za zvedák není to FOG
repasoval jsi matky ?
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Je to fog nejhorší sráč co jsme měli.Po roce se posral motor novej nebyl vyrobce nekomunikoval tak se nechal přemotat chvíli na to jedna závitnice asi za 15 servalo ji to komplet znovu problém s výrobcem po dvou mesících dodal když odešla další hever šel bokem za Litomyšl a popravdě za 6 let o něm nevíme a servis je zdarma v jejich prodloužený záruce.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“