Sdi na RO, Seat arosa

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
onlywinner
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 18 čer 2014, 15:25

Sdi na RO, Seat arosa

Příspěvek od onlywinner »

Ahoj vsem, takze jsem jisty, ze chci jezdit na RO, mam doma 30 litru slunecnicoveho oleje. Auto mam seat arosa, stejny co lupo, 1.7 sdi 44Kw. Dal chci koupit repku.

Mam novy palivak, vzduchovy olej a motorovy.

Takze, na zacatku chci namixovat 10 litru nafty a 20 oleje, ale dal chcu jet na cisty RO. Zadne prestavby provadet nechcu, vse do nadrze.

Otazka: Jak s tym lip zacist?
Chci dokoupit VIF a nejakej Bezaromat (Nevim jestli posledni je nutnej), nebo pridavat do nadrze benzin? A kolik?

Co je lip a v jakem pomeru to mixovat?
Dekuji predem, Evzen
martilulin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 10 dub 2007, 21:06

Příspěvek od martilulin »

Uplne normalne, Pokud to namixujes tak to bude lip startovat, pokud ne tak blbe ale vzdy to nastartuje nakonec. Ted na leto idelani, minule jsem bez prestavby najel na repku a slunecnici 50 tis km a vse v pohode, i ten palivak
BMW 320d E46,2002
Uživatelský avatar
Marek3L
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 22 dub 2015, 22:23
Bydliště: Rozsochatec, okr. Havl. Brod

Příspěvek od Marek3L »

jak to jede na naftu (kolik z toho vydojíš) a jaká je spotřeba mimo město při rychlé jízdě? uvažuju o tomtéž.
Autoelektrikář, diag VAG, Fiat/Alfa/LAncia, opravy alternátorů a startérů. Provedu veškeré opravy včetně převodovky/hydrauliky na VW Lupo 3L 1.2TDI.

AR 156 2,5 V6 (ing.Busso) fsériji
Tipo 1,4 weber
Lupo 3L

776 490 174
martilulin
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 10 dub 2007, 21:06

Příspěvek od martilulin »

Na naftu je to hlucnejsi ale na olej zase line. Spotreba stejnA...Jen starty na olej pomalejsi
BMW 320d E46,2002
Uživatelský avatar
Marek3L
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 22 dub 2015, 22:23
Bydliště: Rozsochatec, okr. Havl. Brod

Příspěvek od Marek3L »

Tak co jezdí to SDI na alternativu? zkušenosti? kolik najeto?
Autoelektrikář, diag VAG, Fiat/Alfa/LAncia, opravy alternátorů a startérů. Provedu veškeré opravy včetně převodovky/hydrauliky na VW Lupo 3L 1.2TDI.

AR 156 2,5 V6 (ing.Busso) fsériji
Tipo 1,4 weber
Lupo 3L

776 490 174
onlywinner
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 18 čer 2014, 15:25

Příspěvek od onlywinner »

tak jsem vykaslal na vsechny obavy a dal jsem repku, cistou, bez benalu a nefty. Me pocity: Nic se nezmenilo, jede perfektne, zadny rozdil neni. O spotrebe zatim nemuzu rict nic, protoze mam vysojou, ve meste 6.6, to ted budu resit, vycistim vsechno, mam jeste vymenit termostat a zkusim nastavim vstrik, a potom uvidim. Ale spotrebu olej moc neovlivni.

Startuje trochu hur, mam otacet az celou vterinu :D

Jedina vec je vune...jezdim jakoby smazim hranolky, ted premyslim umistit gofru pod podlahu, ted se nachazi zrovna po sanich a smrdi to i vevnitr kdyz zapnes ventilace, ale tohle vubec neni problem.

Jel jsem s tim do drazdan, 4 cloveka, tak pri rychlosti 140 mel jsem 5,1 na 100km.

Ted premyslim jak jet na RO v zime)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“