DAEWOO MATIZ 1.0i problém s brzdami

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
greenca
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2008, 19:58
Bydliště: Bystřicko
Kontaktovat uživatele:

DAEWOO MATIZ 1.0i problém s brzdami

Příspěvek od greenca »

Ahoj, z STK mne vyhodili ,protože jsem měl na provozní brzdě brzdový účinek větší než 30 procent na zadní nápravě. Parkovací brzda o.k.
Brzdy jsem rozdělal , váleček pěkně chodí a neteče vše suché samostavy také v pohodě. Nalil jsem novou kapalinu , vše složil a odvzdušnil, ale bez efektu. I při naplno sešlápnutém pedálu se kolo úplně nezablokuje, ale pouze přibržďuje.
Nemáte někdo podobnou zkušenost co by to mohlo být. Hlavní brzdový válec je o.k.
Předem díky za každou radu.
VW SHARAN 1.9TDI PD 4x4

CHIP, egr OFF
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

ma to zatezak na zadku? jestli ne tak proste komplet zadek novej a je pokoj, stoji to par supu a bude to makat, tohodle prcani jsem si driv uzil dost a je to k hovnu, proste pakny unaveny a hotovson
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
greenca
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2008, 19:58
Bydliště: Bystřicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od greenca »

romanespana píše:ma to zatezak na zadku? jestli ne tak proste komplet zadek novej a je pokoj, stoji to par supu a bude to makat, tohodle prcani jsem si driv uzil dost a je to k hovnu, proste pakny unaveny a hotovson
zátěžák to nemá, pakny zánovní, samostavy, válečky i bubny v pohodě.Problém je v hydraulice,a sice že není na zadním pravém kole dostatečný tlak.Typoval bych to spíše na rozdělovací kostku,ale je to jenom typ.
VW SHARAN 1.9TDI PD 4x4

CHIP, egr OFF
Velous
Sběrač informací
Příspěvky: 28
Registrován: 21 úno 2010, 16:58
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od Velous »

Projeď se s autem a při sešláplém plynu při jízdě auto přibržďuj až to bude trochu smrdět.Brzdy si sednou.Měl jsem to taky tak,také mně vyhodili z STK.Toto dělá kdyz se málo brzdí a sem tam se na to pořádně nešlápne,utvoří se tam prach a pakto blbne,obyčejně to dělá když z Matesem jezdí ženská. :-) Jo a po této procedůře jsem jel na STK a brzdy byly v 5% :-D
Hyundai Tucson 2,0 crdi 103KW
Octavia 1,8T 110 KW
Toyota Yaris 1,0 VVT
Toyota Aygo 1.0
Daewoo Matiz 0,8
Velorex 16/350
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, i když to zní divně v dnešní době plné humanity ...,ale pořádný čoud brzdy občas potřebují. To co se málo používá, většinou ztrácí účinnost..
nepropadat panice...
greenca
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2008, 19:58
Bydliště: Bystřicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od greenca »

Velous píše:Projeď se s autem a při sešláplém plynu při jízdě auto přibržďuj až to bude trochu smrdět.Brzdy si sednou.Měl jsem to taky tak,také mně vyhodili z STK.Toto dělá kdyz se málo brzdí a sem tam se na to pořádně nešlápne,utvoří se tam prach a pakto blbne,obyčejně to dělá když z Matesem jezdí ženská. :-) Jo a po této procedůře jsem jel na STK a brzdy byly v 5% :-D
díky za typ
VW SHARAN 1.9TDI PD 4x4

CHIP, egr OFF
greenca
Přispěvovatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2008, 19:58
Bydliště: Bystřicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od greenca »

Vyměnil jsem kapalinu a jel na stk rozdíl 25 procent,takže to prošlo.
Dál to řešit nebudu.
VW SHARAN 1.9TDI PD 4x4

CHIP, egr OFF
Odpovědět

Zpět na „Daewoo“