Ford Transit MK7 - auto nejede

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Ford Transit MK7 - auto nejede

Příspěvek od Woko_O »

Zdarek.

Řeším ted jednu zajímavou pikantnost a docházejí mi nápady. Ford Transit 2.2TDCi 110HP. Dovoz německo od nějaký firmy a najeto něco kolem 230XXX.. Auto jede v pohodě..táhne to, žádný problémy ale jen do 122km/h. Přes to se to nedostane.. Pak stačí ubrat plyn třeba na 110 a zase to do těch 122km/h jede.. Tam se to zastaví. Indikace chyby na budíkách nesvítí. Napích sem to diagnozou od Delphi a zjistilo to jen P068A - ECM výkonové relé bez napájení - výkonnost příliš brzy - přerušovaný a P2265 - obvod snímače v palivu - nesprávný signál - přerušovaný. Pak tam bylo jen něco se sběrnící a s alternátorem.. To si přesně nepamatuju, ale nic závažnýho. Auto na volnoběh trochu houpe a když sem ty chyby smazal, tak to zakuckalo jak kdyby to mělo chcípnout a pak to zas běželo v pohodě. Mám tři věci který by teoreticky mohly dělat bordel. První je baterka - možná už bude slabší a bude se tam něco odehrávat - nevim jestli by to mělo vliv na tu rychlost. Druhá věc je EGR ventil - elektrickej ,třeba bude ucpanej nebo nebude správně chodit. Třetí věc je ucpanej katalyzátor - ale zase si říkám že by to nejelo už od začátku. Všechny trubky se zdaj bejt tam kde maj bejt, nesyčí to.. Nějaký nápady?
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5471
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

neni tam omedzovač rychlosti
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
dodi911
Aktivista
Příspěvky: 2073
Registrován: 16 zář 2007, 18:38

Příspěvek od dodi911 »

Vobec to niesu pikantnost, ale praca na 2 hodinky s meranim pri kave. Baterku vymen ak je slaba , tam ti moze naskakovat chyba na vykonove rele koli napatiu. Monozstvo paliva asi vysvetlovat nemusim. Egr zistis diagnostikou meranymi hodnotami. Po vypnuti motora sa musi spustit samocistiaci proces, take skripanie z mot. casti. Ked neskripe je zamrznuty. Zahuopalo to preto, lebo si mazal dtc pri beziacom motore, cize tvoja chyba. Niekedy to aj skape. Obmedzovac sa nastavit da, cez delphi to neurobis. Pises, ze tam je nieco so sbernicou alternatora, ale nic zaujimave. Zaujimavy pohlad na vec. Uspany kat a vozidlo ide do 120? Radsej kasli na forda a ries nieco ine. Tot vse.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Všechno jsem kontroloval reálným měřením přes diag.. To že smažu chyby při běžícím motoru, tak to houplo to sem možná podělal, nicméně dělá to jenom posranej ford.. (noteeth) . Pikantnost je to proto, že se všechno zdá že funguje dobře, přesto to nejede..
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Fokomem lze omezovač přepsat ted jsem to dělal jel jen do 90
taky dovoz.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Vyndal jsem mapu z jednotky, nahraju tam novej soft a vyzkouším. Vypadá to na omezenej přívod paliva.. Uvidíme co to udělá. Když už u toho budu tak mrknu na ten EGR ventil aspon.. :)
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Příspěvek od anydraj »

Pokud je volnobeh nepravidelny,smaz adaptace cerpadla a udelej novou kalibraci cerpadla a ventilu.Cca 15 min prace.
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

tak pokud máš origo dump ecu,tak to porovnej stím co vytáhneš z auta a hned víš ;)
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

anydraj píše:Pokud je volnobeh nepravidelny,smaz adaptace cerpadla a udelej novou kalibraci cerpadla a ventilu.Cca 15 min prace.
nejsem si jistej jestli to zvládne ta Delphi diagnoza.. Nekoukal jsem co mi to povolí.
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Příspěvek od anydraj »

KTS to umi
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

No uvidíme..každopádně je tam omezovač ale do 157km/h.. Achjo, vždycky takový jebky..
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Tak je tam nastavena maximální rychlost 120km/h s limitem 120km/h. Jde mi změnit jen limit na 90, 100 nebo 120 ale s tou maximální rychlostí jako takovou nehnu.. Delphi mi to nedovolí. Někdo v Praze dnes kdo by měl Ford diagnozu?

EDIT: vyřešeno IDS..
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Ahoj trochu nadviažem na túto starú tému, jedná sa o Transit 2.2 Puma 2012. Volali mi že z ničoho nič dvakráť počas dňa zdochol na voľnobehu, bol som to narýchlo pozrieť, prvé čo ma napadlo tak ventil na čerpadle ale v pamäti je chyba P068A ECM/PCM power relay de-energized too early. Skúsil som to zmazať uvidím či sa objaví znova ak to ešte zdochne. Tlak v raili na voľnobeh mierne kolíše aj to trochu počuť, jeden zo vstrekov má horšiu korekciu ale inak v meraných hodnotách nič podozrivé. Výkon OK. Nalogovať to počas zdochnutia bude asi problém lebo to spraví len raz začas. Mám pocit že tá chyba P068A je tam len ako následok toho že to zdochlo kvôli niečomu inému ale rozmýšľam ako to overiť… Neporadí niekto? dík
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Na Transite sme riešili problém s chybovým kódo P068A kvôli slabej baterke. Po výmene baterky auto už ani neštartovalo, písalo P068A. Musela sa spraviť synchronizácia (ecu - immo). Spraví to aj Focom (klon), ak sa dobre pamätám, procedúra asi 2x 15 min.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Aha, zaujímavé. A vtedy to malo aj nejaký súvis so zdochýnaním na voľnobeh alebo nejaký iný problém? V každom prípade sa ich najskôr opýtam či vôbec v tom niekedy menili baterku. A keby bol náhodou problém s immo tu sa to robí stále cez ten PATS kód alebo už nejako inak? (Focom keď tak mám, prípadne myslím že aj launch by to zvládol)
Odpovědět

Zpět na „Ford“