SVařování bez kukly

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Stmívačka je jen pro někoho, zaprvé se s ní nikam nedostaneš, je tak na svařování u ponku a já musím mít co nejtmavější sklo, stmívačka je pro mne k ničemu...Než ztmavne, mám to v očích..A ty záblesky otočení hlavy nezastaví, dělám to jako ty, ale moc platné to není..Ale je fakt, že to vlastně jinak nejde..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

samostmívačka je v pohode ale nesmíš jí mít za 499 z lidlu
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Možná, nevím já jí nekupoval, ale první kterou jsem viděl, si kolega snad za 4000 kč přinesl na dílnu. Dnes stojí asi pár šupů, ale mě to prostě nesedí.., kámoš naopak ji používá a i skla musí mít snad průhledná/často svařuje uplně bez/..Má pro mne schovanou obyč. kuklu, protože jinak nemohu vařit. Ale věřím tomu, že to každý má jinak.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

ja moc v dilne nejak svaret nepotrebuju, jen odcas nejakej drzak nebo vejfuk, ale kdyz si mas vsechno drzet sam atd, tak je samonegr dobrej.
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
fuzzyi
Přispěvovatel
Příspěvky: 746
Registrován: 19 pro 2006, 08:52
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od fuzzyi »

samostmívačku mám a nedám na ni dopustit. Vidět jde přes ni krásně (pokud jsi odlepil krycí fólie i uvnitř). Něco jsi měl špatně.
mám tuhle..

https://www.eva.cz/zbozi/71593/kukla-sa ... um-wh-500/
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, něco takového to je a folie tam není, ale máš pravdu stává se to. Mě to prostě nevyhovuje, nevím proč ta prodleva mě prudí..ale třeba je to narušená psýcha nebo předsudek.. :)
nepropadat panice...
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

jericho-3 píše: Člověka nejvíce poučí návštěva očního lékaře, který např. vytahuje šponu hluboko v oku...
Hezky řečeno. Ono je to jen takový pích a najednou vidíš mono.

Možná se mi budete smát, ale já si beru střelecký brejle i na práci s Deremelem. Ten kotouček je sice malinkej, ale 30 000ot je 30 000. Kdo někdy na střední pitval oko, tak ví, že se opravuje blbě. Mimochodem víte jak se pitvá oko? Uvaříte ho, pak ho řežete na tenký plátky ašup pod mikroskop.
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Dělal jsem s klukem, který si nikdy nic nebral, ani s rozbruskou, ani při letování a člověče div se, nikdy se mu nic nestalo. Přešel pružně na zodpovědnější práci lisovat umělou hmotu a tam už mu nebezpečí nehrozilo. V klidu si užívá důchodu a vidí.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

já ti teda nevím, doma jsme dělali dementní ohýnek a buřty, jedna jiskřička a dva dny jsem probrečel, až jsem nakonec šel pěšky přes celý brno ke svaté anně s jedním okem zavřeným a druhým plným slz. Borec mě vzal, nakapal mi něco do oka, odešel na dvě minuty, pak se vrátil a povídá, tam je fakt nějaká jiskra. No prostě žhvaej popel se vpálil do povrchu oka. No řeknu ti bylo to v mikrometrech, ale co mi to v těch očích dokázalo udělat za paseku. fujtajbl. nikdy víc. Dneska jsem zrovna svařoval roxory tady na malou zídku ze ztracenýcho bednění. Mám normální průhledný brýle ze stavebnin s ochrnou proti UV a jsou celkem velký aby mi zakrývaly i pod a nad očima a ještě přes to kuklu. Né že bych měl takový strach, ale kuklu dáš nahoru a majzneš do toho kladivem jestli to drží a abys odrazil strusku a ona žhavá struska taky není nic příjemnýho. :-) a podívé je mi fajn, nic mě nebolí, nepálí a jdu si hajnout a nikdo mě celou noc nebude házet do očí písek.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19311
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

koukat do sváru je kokotina, dokud je člověk mladej ( a blbej )tak to asi jde ale za pár let to poznáš, k tomu čumění do počítače a televize a za 10 let máš popelníky...
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

roman1648 píše:koukat do sváru je kokotina, dokud je člověk mladej ( a blbej )tak to asi jde ale za pár let to poznáš, k tomu čumění do počítače a televize a za 10 let máš popelníky...
To už mám teď. (wallbash)
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Pamatuji, když jako učedník mi povídá starý spolupracovník..Mladej nečum do tý triodýny, budeš trpět.., já povídám, ale mě to nic nedělá..Počkej ráno, chytráku..To jsem si užil..Velké poučení, že se má člověk v mladém věku zamyslet, co ten starší říká..Proti Co je triodyna atomová bomba..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19311
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo, to je přesný....když jsme dělali dílnu, svařoval jsem Triodinou I-čka na stropu, v krátkým tričku a v kraťasách...krásně opálenej (noteeth) , pak jsem týden trpěl jak Hus (rofl)
elkej
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 02 led 2008, 18:58
Bydliště: Trinec

Příspěvek od elkej »

Chci pořídit samostmivaci kuklu... Nějaký tip na něco funkčního za pár korun na takové to domácí použití (COcko a elektroda)?
Uživatelský avatar
toby66kw
Aktivista
Příspěvky: 2353
Registrován: 16 bře 2008, 10:35
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od toby66kw »

Dr.Spiegel píše:Kluci dík, jsem rád že se tu rozjela pořádná diskuze a hlavně věcná. Pro nevěřící, vážně jsem hodinu čistého času svařoval a koukal do svárů při vaření a oči jsou vážně v pohodě, neřezali, neotekly....dneska se mi ale stalo zase při vaření bez kukly na jednom blbým spoji že to prsklo a je to v oku, takže ta kukla evidentně smysl má. Víc k tomu nemá cenu psát. (wallbash)

EDIT: Z pozink plechu se prý při vaření uvolnujou životu nebezpečný látky tak se má vařit jen v dobře větraném prostoru. To je pravda nebo si někdo vymýšlí kraviny?
Kolik je ti let ,nechápu...
G5 TDI - 66KW - 3X OFF + VB + čip a Plusko jede líp

G5+ko TDI -77KW + 3X OFF + Oleg Hybrid = 142 MAHA kw Mvolessoft
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“