SVařování bez kukly

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

SVařování bez kukly

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Ahoj. Mám takový malý COčko se kterym svařuju věci na autě. Doteďka jsem vařil s kuklou na hlavě, ale protože jsem pořádně neviděl na spoje tak jsem ji vzteky kopnul do pr-..a vařím bez ní. Zatím asi jenom hodinku a oči v pohodě. Co hrozí když budu dlouhodobě vařit bez kukly (odrovnám si oči)? Nestačí na takové to hobby svařování třeba sluneční brýle? Přes ty svařovací kukly není pořádně nic vidět.
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Marek171
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 29 pro 2013, 23:01
Bydliště: SNV

Příspěvek od Marek171 »

Kúp si samostmievacu kuklu a máš po probléme. Tiež som bol hrdina a zváral bez kukly, no pár prebdených nociach pre nevydržatelne rezanie očí a pod. problémy (neprajem ti to zažiť), som si vravel nikdy viac! Oči máš len jedny! Je sice pravda že ja som zváral trafom :D a CO nieje až take silne ale aj tak už nikdy! :D Mam samostmievacu, možem ju mat na hlave v kuse a neriešim. :)
Uživatelský avatar
RudisTDic
Aktivista
Příspěvky: 3287
Registrován: 02 dub 2009, 20:13
Bydliště: Jiříkov

Příspěvek od RudisTDic »

Ja pouzivam bryle na kolo,jsou docela tmavy a oci ok..normalne mi staci bez ochrany par bodu a vecer nespim.. s brylema sem povaril dva koncovy tlumice po obvodu a spal jsem v pohode..
Octavia II RS
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

hlavně mějte hoši mlíko a rohlíky až budete vařit něco většího (noteeth)
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Jeny
Přispěvovatel
Příspěvky: 432
Registrován: 02 lis 2012, 19:13
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Jeny »

Přesně jak píše Laďas. Tyjo takhle blbnout. Bodoval jsem jednou tím stylem, že jsem zavřel oči a naslepo heft a v noci jako bych měl v očích ostrý písek. Dělají se sklíčka i s menší tmavostí.
Leon ASZ, fmic, GTB 1756, 209PS 457Nm mírný kouř, Brembo 323mm a 280mm
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Samostmívací mám.....nebo teda měl sem, než jsem s ní šlehnul vzteky o zem. Pokud nejsou špičkové světelné podmínky tak tam prostě přes to není nic vidět.

Jeny: Do sváru jsem se normálně díval a oči neřežou ani nepálí, třeba záleží na výkonu svářečky...
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Uživatelský avatar
Pelep
Přispěvovatel
Příspěvky: 367
Registrován: 08 črc 2014, 17:07
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Pelep »

Zkus zavřít oči a bejt chvíli slepej. No, a teď si představ, že tomu jdeš hodně rychle naproti. Budeš to takhle občas dělat, párkrát se koukneš víc a ty oči si můžeš odrovnat. Nebo taky ne, ale určitě bych to nepokoušel. Oči jsou prakticky to hlavní, čim komunikuješ s okolním světem a kvůli tomu, že mě kukla sere svařovat bez ní ..... (LOL) Můžeš ve stáří prostě už nevidět, máš to jako s hlukem, kdo dělal celej život v rámusu tak slyšel, ale pak člověk zestárne, normální důchodci blbě slyšej a ty co dělali v rámusu tak třeba prostě už neslyšej. No a nevidět v nějakejch sedmdesáti bych fakt nechtěl, bejt někde v duchoďáku hozenej skoro slepej na posteli... zbytek života :roll: Jsem se nějak rozepsal, zkrátka podle mě je to blbost :-D
BMW E46 328i automat LPG
Passat b5 1.9 TDI-PD 85 kW 4Motion
EX:
BMW 318 TDS, chip, kat i egr pryč, jezdim na friťák nebo vyjetou hydrauliku.
Peugeot 106 1.4 Sport, Felda 1.3, Opel Kadett, Mazda 121
Marek171
Přispěvovatel
Příspěvky: 57
Registrován: 29 pro 2013, 23:01
Bydliště: SNV

Příspěvek od Marek171 »

Ladas píše:hlavně mějte hoši mlíko a rohlíky až budete vařit něco většího (noteeth)
Presne tak :D Tampony namočene mliekom stále na ociach a aj tak som mal sto chutí si tie oci vydlábnuť z jamiek a je*núť ich preč! :D Zažil som to asi 3 krát a raz som bol z toho slepý 2 dni :D A tiež to bolo len tu to bodnem, tu to bodnem a ok :D Ale zvaral som trafom :D :D Aj tak už nikdy viac!
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Re: SVařování bez kukly

Příspěvek od WOB »

Dr.Spiegel píše:Přes ty svařovací kukly není pořádně nic vidět.
* je přes ně krásně vidět, ale musíš chvilku počkat, oči si zvyknou na tmu a pak vidíš i přes nejtmavší skla. Teda pokud nevaříš v noci. Na rozdíl světlo tma si díky našm předkům oči zvykají až 45minut, poté jsi schopen vidět v noci venku bez svitu měsice.

* dají se koupit slabší sklíčka.

* pokud spěcháš jsou dobré samostmívací, ale pokud spěcháš tak stejně ty sváry stojí za prd.
Dr.Spiegel píše:Nestačí na takové to hobby svařování třeba sluneční brýle?
*nemůžou stačit, protože mají slabou nějakou ochranu proti UV záření, ale ty potřebuješ ochranu proti velmi intenzivnímu "bílému" světlu, kterou se domnívám sluneční brýle nejsou vybaveny.
Dr.Spiegel píše: Co hrozí když budu dlouhodobě vařit bez kukly (odrovnám si oči)?
* ulrafialové světlo = zánět spojivek, šedý zákal, zhoršní barvicotosti, šerozrakost.
Dr.Spiegel píše: Zatím asi jenom hodinku a oči v pohodě.
* počkej dneska v noci jak si lehneš a zavřeš oči, doporučuji ti nakap si do očí nějaké zklidňující kapky, jako visine, recugel, i tak ti bude někdo chrstat písek do očí celou noc.
Dr.Spiegel píše: protože jsem pořádně neviděl na spoje tak jsem ji vzteky kopnul do pr-..a vařím bez ní.
* hrdinů jsou plný hřbitovy
Dr.Spiegel píše:Doteďka jsem vařil s kuklou na hlavě
* doteď jsi to dělal správně

Dr.Spiegel píše: Mám takový malý COčko se kterym svařuju věci na autě
* i malá elektroda dokáže pěkně zkurvit oči.
tuner
Aktivista
Příspěvky: 2767
Registrován: 24 led 2006, 11:32
Bydliště: Carlow (IRL), nebo skoro Brno

Příspěvek od tuner »

neboj to prijde, oci zacnou palit az kolem pulnoci, vim co rikam 10 et svarec z povolani, a mliko mi nikdy nepomahalo. Poradne neni videt prez nekvalitni samostmivaci kuklu, vetsinou cina, prez kvalitni bez problemu.
G2,r88,mTDI,4x4,přev.ASD,ABS/EDS,Digifiz,klima, moped Honda VTR
A4,r99, 2,5TDI, AFB, 670t.km
Dr.Spiegel
Přispěvovatel
Příspěvky: 871
Registrován: 23 pro 2013, 07:41
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr.Spiegel »

Ta kukla je značky MAG, to snad žádný shit není.
Berlingo 1.9D DJZ Bosch
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

je úplně stejný šit jako Čína. Za mne jedině speedglass. A nebo klasiku s 11 sklem.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
nogis
Aktivista
Příspěvky: 3535
Registrován: 29 led 2008, 19:32
Bydliště:

Příspěvek od nogis »

jj, na tomhle nemá smysl šetřit. roky mám americkou Jackson a maximální spokojenost. ale je to všechno o penězích.
VW Passat B8 variant R-line, CUAA 218kW/591Nm
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

v práci máme speedku a pohoda.Doma mám nějakou co jsem dostal k cočku a nic moc. Na domácí prsk prsk dobrý ale na větší svařování žádná sláva.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
conti
Aktivista
Příspěvky: 1154
Registrován: 20 dub 2007, 22:17
Bydliště: Tam na západě za Plzní
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od conti »

Taky jsem měl problém s kuklou. Pořád jsem si na ni stěžoval, že ty levný samostmívačky stojí za prd, Nic jsem neviděl.
Pak náhodou přišel kamarád, kterej svařuje v práci denně a povídá:
,,Víš, jestli to spíš nebude očima. Možná bys měl navštívit očního doktora."

A hle, Už mám brejle. :D
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“