SVařování bez kukly

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

elkej: záleží kolik chceš investovat. Pokud hodně málo, tak radši vol klasiku se sklíčkem. Pro Tvoje oči to bude lepší, než nejlevnější samostmívačka. Stále tady platí, že oči máš jen jedny. Já na to domácí lepení pořídil toto http://www.svarshop.cz/index.php?page=s ... 1&Itemid=7 a jsem spokojený. Celý den vaření a oči o tom neví.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
elkej
Přispěvovatel
Příspěvky: 140
Registrován: 02 led 2008, 18:58
Bydliště: Trinec

Příspěvek od elkej »

Jj, chtěl bych hodně muziky za málo peněz. Klasické sklo mám rád, protože se všude vlezu a nějak za ty roky už jsem na to zvyklý. Když jsem měl možnost samostmivačky, tak silou
zvyku jsem ji stejně zvedal. Ale vše se jde naučit. Někdy si potřebuju něco přidržet a pak ta druhá ruka na masku chybí.
Úplně s ještě i dokážu vybavit, když otec svařoval a já mu jako malý kluk nahrazoval tu druhou ruku...tady to podrž, blíž, nehýbej.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mám to jako ty, mám jen sklo a stmívačka mi překáží, takže když potřebuju 2 ruce, prostě otočím hlavu do strany a bodnu si to...Je to hovadina, ale když je člověk sám....taky jsem měl hubu opálenou a otekl jsem..Je to zvláštní, můj kámoš /70.let/ vaří s autogenem zásadně bez brýlí, že jinak nic nevidí...Každý je prostě jiný, ale je fakt, že oči jsou jen jedny... :)
nepropadat panice...
ondra.p
Přispěvovatel
Příspěvky: 335
Registrován: 06 zář 2015, 10:33

Příspěvek od ondra.p »

Já nevím ale používám samostmívačku a že by mi to nějak extra vadilo :?
jako svary bez kukly musí být už na oko moooc povedené :)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Dlouhodobe kvalitni samostmivacku za malo penez nekoupis - snad na bazaru.

Co je malo penez? Zkus si zit jeden den se zavazanyma ocima a pak pochopis, ze se do toho vyplati zainvestovat (chapej pockat si a nasetrit nebo si na to pujcit).

Je to podobne jako kdyz nekdo rekne, ze mu staci obycejny nejlevnejsi kartacek nez aby si poridil kvalitni sonicky. A pak bude bud bezzubej nebo bude mit protezu... pripadne si koupi na stary kolena implantaty za ctvrt az pul mega ;)

PS: mimo tema - vzdy me urazi, kdyz nekdo mluvi o tom, ze nema penize, nebo musi koupit neco levnyho a pri te diskuzi vykouri dve a vice cigaret, mnohdy ne levne znacky a nebo doda, jak se se kde ozral apod....jsou veci zbytne a nezbytne ... a kvalitni pomucky pro svarovani povazuji v pripade, ze nekdo svaruje za nezbytnou zalezitost
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Hele , někteý radši zavařej bez kukly a pak si daj pár škopků a cigár (rofl)
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Já bych se chtěl naučit svařovat MIGem, ale vůbec to nechápu, uvažoval jsem o svářečských brýlí, kdy si jedno oko necháš čirý a druhý s tmavým sklem a při svařování akorát to jedno oko zavřeš a díváš jen tím přes to s tmavým sklíčkem. Ale uvádím jen teorii, teprve začínám studovat jak se to dělá.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

ondra.p píše:Já nevím ale používám samostmívačku a že by mi to nějak extra vadilo :?
jako svary bez kukly musí být už na oko moooc povedené :)
Ano, poslední dobou už vaří jen mosazí a to mu jde bezvadně. Já jsem nikdy pořádně vařit neuměl Cočko bylo pro mne požehnáním, ale dodnes souvisle moc dobře nevadím. S" Migem" nemá zkušenost, a třeba vařit elektrodami dobře, není legrace..Prostě vše, co je o něčem má svá tajemství a každý na to ani nemá schopnosti, proto dobrý svářeč je u mne hodný obdivu...Kámoš vařil potrubí , kde svár kontrolovali rentgenem.....A to chtělo mistry v oboru... :)
nepropadat panice...
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Co se týče těch stmívaček,tak jsem na bazoši celkem v pohodě sehnal profi speedglasku v dobrém stavu za nějakých 3500. Za další dvě kila koupil nové fólie a kukla jak lupen. Dávat 1500 za nějakou čínu, to si radši koupím jetou ale kvalitní. Co na tom že to mám na sem tam výfuk, nebo branku doma u chléva. Ono ta Čína na kilometrový svár v kuse ok, ale vyvařovat auto, milion bodanců a pokaždé blik. Nic moc...
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ono tiez ked kupis starsiu aj speedglas nevies kolko vydrzi zrovna jednu reklamujem a vsetko sa to robi v cine aj tak :)
BMW 330 ix
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

No všecko se dělá v Číně.Ale ne každá Čína je stejná Čína. Já si nemůžu stěžovat. Měl jsem taky předtím nějakou obyč a tato je rozhodně lepší.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

tiež som použival lacnu samostmievaciu ale po stmavnití sem skoro nic nevidel. investoval som do speedglasky a teraz sa robia tie pravé husenice :) No fakt si neviem predstaviť zvarovanie výfuku pod autem bez kukly niekedy to prská že stačí kusek do boty a tie tanečne kreacie (noteeth)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A cim zvarate ?
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Z vlastnej skusenosti to napisem asi takto. Automaticka samozatemnovacia kukla je celkom dobra vecicka ked si na dielni sam a heftujes nieco a nema ti to kto pridrzat. Cize si sam pridrziavas zvarence jednou rukou a tou druhou sa snazis viest horak prip. elektrodu. Ale za inych okolnosti a tiez na kontinualne zvaranie je najlepsia klasicka kartonova kukla so sklickom vhodnej tmavosti pre danu situaciu. No a na zvaranie rur a kadecoho ineho na tazko pristupnych miestach je najidealnejsi tzv. cert. Isty cas mi trvalo kym som si na neho zvykol, ale teraz uz pouzivam iba certa na vsetko. Klasicku kuklu na mojej sisatej gebuli by som si uz asi ani nevedel predstavit.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Ono je to asi všecko o zvyku a nároku svářeče. A taky o tom co svařuje a čím. Tigem jednou rukou nic nezavaříš. Tam je stmívačka nutnost. A když jsem byl kdysi v jedné svařovně prosit aby mi borec zavařil šouplou trubku od pístnice,on vlezený v takovém monstru z íček, kde se s hadicí od CO2 sotva pohl... Tam by s normální kuklou neudělal nic.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“