Dodělání klimatizace

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

davej
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2007, 10:05

Dodělání klimatizace

Příspěvek od davej »

Ahoj, nemá někdo zkušenost s doděláním klimatizace do VW GOLF IV? Zda se to vyplatí nebo je to úplná blbost? Díky
VW golf IV 1.9TDI, ALH, PP764, spojka z ATD, GT1749VB,AGR + KAT OFF, Chip Reesha
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 626
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Příspěvek od Felipe »

záleží za kolik pořídíš věci na to...
pokud je máš - tak to neni nic složitého. Ale já bych to dneska nedělal (záleží na voze do kterého to chceš páchat).
kubima
Přispěvovatel
Příspěvky: 567
Registrován: 25 bře 2014, 21:47
Bydliště: Deštné v Orlických horách

Příspěvek od kubima »

Zvažoval jsem koupi auta bez klímy a následné dodělání, takže jsem to dost zjišťoval o co by šlo. Když seženeš slušně díly a seš schopnej si vše udělat, tak věřím že se se vším všudy vejdeš do 10tis. Samozřejmě myslím manuální klímu.
davej
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2007, 10:05

Příspěvek od davej »

Je to do mého auta. Zkusil jsem ho prodat, ale to co mi za něj nabízí tak jsem řekl že si ho radši nechám. Motor je tam předělaný a jezdí to super a taky mi bylo líto ho dávat pryč za ty peníze. A ted jak začínají ty vedra tak bez tý klimatizace je to naprd!!!! Proto se ptám zda to má cenu a jestli má s tím někdo zkušenost co všechno se musí sehnat atd. Montáž bych si udělal sám... :) Díky
VW golf IV 1.9TDI, ALH, PP764, spojka z ATD, GT1749VB,AGR + KAT OFF, Chip Reesha
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 626
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Příspěvek od Felipe »

držák kompresoru, kompresor, hadice/trubky, sahara, chladič clima, dehydrátor, spínací relé, komplet topení s výparníkem ovladání a pár kabelů. Musí se to napojit i na motorovku....
Moc velký rozdíl není mezi manualem a climatronem (na pracnosti).
A z OI se toho všude povaluje.... Tak ti stačí už jen zápal a výdrž. :)
Uživatelský avatar
RudisTDic
Aktivista
Příspěvky: 3287
Registrován: 02 dub 2009, 20:13
Bydliště: Jiříkov

Příspěvek od RudisTDic »

není to tak dlouho co jsem vyhodil 2 kompltní climatroniky (noteeth)

ale spoustu věcí na dodělání bych našel..
Octavia II RS
kubima
Přispěvovatel
Příspěvky: 567
Registrován: 25 bře 2014, 21:47
Bydliště: Deštné v Orlických horách

Příspěvek od kubima »

Felipe píše:držák kompresoru, kompresor, hadice/trubky, sahara, chladič clima, dehydrátor, spínací relé, komplet topení s výparníkem ovladání a pár kabelů. Musí se to napojit i na motorovku....
Moc velký rozdíl není mezi manualem a climatronem (na pracnosti).
A z OI se toho všude povaluje.... Tak ti stačí už jen zápal a výdrž. :)
neříkám že velký rozdíl. Rozhodně bude větší pořizovačka a navíc je potřeba umístit snímač teploty k nohám a tuším i snímač slunečního svitu + umístnění do palubky. Ale v celkové časové náročnosti se to už ztratí. Pokud bych dodělával, rozhodně už climatronik.
davej
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2007, 10:05

Příspěvek od davej »

Taky jsem už myslel tam dát rovnou klimatronic když už to bude všechno venku. Tak ted už jenom sehnat díly :(
VW golf IV 1.9TDI, ALH, PP764, spojka z ATD, GT1749VB,AGR + KAT OFF, Chip Reesha
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32822
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já si to zadal na vrakecu už v zimě,

borci mi zavolali že mají koktávku s manuální klimou, všechno jsem si vymontoval, i namontoval a nikdy více bych to nedělal, ;) vypadá to jednoduše ale je to pěkný voser ;)
kubima
Přispěvovatel
Příspěvky: 567
Registrován: 25 bře 2014, 21:47
Bydliště: Deštné v Orlických horách

Příspěvek od kubima »

Jestli máš hagusy tak si namontuj tohlehttp://www.dalix.cz/photos/galerie1/f/1/1931.jpg je to skoro bez práce :D
haromax
Přispěvovatel
Příspěvky: 183
Registrován: 25 kvě 2006, 15:57
Bydliště: morava

Příspěvek od haromax »

slovacek.milos píše:já si to zadal na vrakecu už v zimě,

borci mi zavolali že mají koktávku s manuální klimou, všechno jsem si vymontoval, i namontoval a nikdy více bych to nedělal, ;) vypadá to jednoduše ale je to pěkný voser ;)
tak tak ,taky mám tuto předělávku za sebou a už nikdy více . Je rozdíl dávat nové díly a nebo z vrakáče .pak si některé věci zopakuješ .ale když to mermoci chceš tak do toho .....
Skoda Octavia 2 tdi 103kw Bkd r.v. 2010 L@K
------------------------------------------------------
minulost :Skoda Octavia Tdi 66kw r.v 2001 chip 84kw
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

vysral bych se na to.. z pořádný vejšky..
davej
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2007, 10:05

Příspěvek od davej »

Je mi to jasný, že to půjde pěkně na hovno, ale zase se to dělá jednou za život :D Proto se tu ptám zde vůbec se do toho pouštět nebo ne. Tak já se porozhlýdnu po dílech a uvidím na kolik to vyjde :o
VW golf IV 1.9TDI, ALH, PP764, spojka z ATD, GT1749VB,AGR + KAT OFF, Chip Reesha
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 626
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Příspěvek od Felipe »

před cca 8mi možná 10ti lety jsem jich xy namontoval, a pokud má člověk po čem šáhnout, tak to zas tak špatná práce není. A v té době to bylo i celkem dobře placené - dnseka bych to už pro nikoho nedělal / nikdo by to už nezaplatil. Ale nadruhou stranu komponenty se dají sehnat za babku. (nedavno jsem ten komplet viděl za 2,5t).
Uživatelský avatar
Marek3L
Přispěvovatel
Příspěvky: 124
Registrován: 22 dub 2015, 22:23
Bydliště: Rozsochatec, okr. Havl. Brod

Příspěvek od Marek3L »

Chci si dodělat klímu do lupa :-) topení jsem měl už jednou venku, práce na 1 den :-) a nervy na tejden.

Spíš by mě zajímala jiná věc - pokud budu shánět díly, tak jak poznat že jsou OK? asi jedině rozebrat celou fkční klímu žeano....
Autoelektrikář, diag VAG, Fiat/Alfa/LAncia, opravy alternátorů a startérů. Provedu veškeré opravy včetně převodovky/hydrauliky na VW Lupo 3L 1.2TDI.

AR 156 2,5 V6 (ing.Busso) fsériji
Tipo 1,4 weber
Lupo 3L

776 490 174
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“