Dodge Journey 2.0 CRD 103 kW problém s motorom

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
freebox
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25 kvě 2015, 10:11

Dodge Journey 2.0 CRD 103 kW problém s motorom

Příspěvek od freebox »

Zdravím , na rovinu píšem že hľadám radu , a nejako sa neviem dopátrať ako dalej , ale k popisu problému :

Mam Dodge Journey 2.0 CRD 103kW (motor 2.0 TDi VW 103 kw , pumpa díza ,s prevodovkou 6st Automat montovaný aj do VW Tiguan )

Problém je že zle štartuje (dlho), keď chytí tak do zohriatia podymuje bielym oparom , a smrdí ako stará avia , okrem toho je stále vysoká spotreba mesto okolo 11 L a kombinovaná pod 8.8 neklesne .

Ja som ho dostal s 215 000 km (trochu za horizontom , ale inak výborné auto ) od vtedy: vymené vstreky , nové rozvody , komplet náplne (aj prevodovka) kladky , pumpa skrátka všetko čo sa už dalo okrem Turba a pod... , a problém stále pretváva .

RJ nehlási žadnu chybu , pls poradte. Ďakujem
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

sundat hlavu
stav vačky/vaček ? co je to za typ motoru ?
turbo
freebox
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 25 kvě 2015, 10:11

Příspěvek od freebox »

Takze bola to hlava , a kedze nova stoji cez 700€ , tak som kupil oktaviu s rovnakym motorom a vymenil za motor s najazdom necelych 100 000. Vymena aj s materialom 1100€ , potom asi po 1000 km odislo turbo , vymena za 650€. A teraz mi prestala radit prevodovka 2.4.6 rychlostny stupen (obcas) . Som z toho auta uz tak frustrovany ze minule som ho chcel rozbyt čakanom ....

Vie niekto poradit s 6 rychlostnym automatom od vw rovnaky ako ma Tiguan okolo roku vyroby 2008 ? ECU prevodovky nehlasi ziadnu chybu a prevodovka nevie zaradit rychlost a radi iba medzi 1.3.5. Som uz na nervy z toho auta , asi ho vymenim za nejakeho benzinoveho japonca aby bol pokoj ...
Odpovědět

Zpět na „Americké vozy“