passat 2001, 74kw netopí

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
lacatej
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 15 zář 2015, 15:43

passat 2001, 74kw netopí

Příspěvek od lacatej »

Čau mám Passata 2001,74kw. Mám problém s topením, auto nefouká teplý vzduch, netopí. Klimatizace normálně chladí, když je auto zahřáté na 90 stupňů tak jsou všechny hadice teplé ale když otevřu nádobku na vodu, tak je voda v nádobce studená! Mám tam nový chladič, termostat i vodní pumpu. Na diagnostice mi to píše 2 závady: 00603: servomotor klapky prostoru u podlahy, 01274: ovládací motor tlakové klapky. Pojistky vypadají v pohodě, sahara v pohodě, fridex nemizí.

Za každou radu děkuji.
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

když není při 90stupních teplá voda v nádobce, nemáš ucpanou tu malou odvzdušňovací hadičku do nádobky? Jsou teplý hadice do topného članku? Pokud ano může být problém v klapkách
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

1. odvzdušnit dle DP!
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: passat 2001, 74kw netopí

Příspěvek od Jarda S. »

vytáhnu mrtvolu

Setkal se někdo s tim že by climatronic vypisoval chybu všech klapek ? Už přes měsíc bojuju s tim že nechce topit, nejdív vypisoval jen V68 tu jsem zhruba před tím měsícem vyměnil za novou borsehung (nevěřim že by odešla) proběhlo základní nastavení a chyby žádný. Tak jsem podezíral radiátor který jsem propláchnul- je normálně bez odporu průchozí a pro jistotu dal nový termostat (cca 14 dní zpátky) předtím i ted se ohřeje na 90 a pořád ani náznak topení.
Napadá mě už jen vadný panel climatronicu, setkal se s tím někdo ?
Screenshot_58.jpg
Screenshot_58.jpg (118.53 KiB) Zobrazeno 502 x
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: passat 2001, 74kw netopí

Příspěvek od TomasHav »

Ahoj,
je to presne co ti pise VAG , michaci klapka se ti zasekla u superbu = passatu je pod klimatronikem a pekne na h.... se k ni dostanes. Mas kliku, ze ti to chladi, horsi by bylo kdyby ti to v lete topilo :-D, Musis rozebrat tunel.

Ta V68 - je za pylovym filtrem , u spolujezdce , ale to neni ten problem. Muzes zkusit jednu vec, nez budes rozebirat auto.
Smaz chyby na Vagu a dej zakladni nastaveni, jestli se to opravi, nekdy se stane ze se ti neco primota do tahel, ale vetsinou to je potenciometr na klapce. Bud vycistit nebo vymenit.
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: passat 2001, 74kw netopí

Příspěvek od Jarda S. »

v létě to topilo když jsem dal climatronic do OFF (LOL) (LOL)

zrovna tu první klapku za pylovým filtrem V71 to nepíše....
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: passat 2001, 74kw netopí

Příspěvek od TomasHav »

Hmm nevim, proc jsem byl presvedcen ze klapka za pylovym filtrem je V68, kazdopadne nic to nemeni na tom co jsem napsal https://forum.skodahome.cz/uploads/mont ... f98387.jpg

Pozice michacich klapek je stejna oproti audi (4B), ktera je ma na boku https://www.passatworld.com/attachments ... pg.100864/ a tedy zabava s tunelem.

(LOL) No ja kdyz dam climatronik na off, tak mi to topi do vody a vohriva se rychleji motor, tak mas asi nejaky prestizni auto, kdyz dokazes topit i s vypnutym climtronikem, btw: to bych nedelal mlzi se pak okna ;)

Jeste jedna vec:
vypisoval jen V68 tu jsem zhruba před tím měsícem vyměnil za novou borsehung (nevěřim že by odešla) proběhlo základní
Tak tomu ver, ja ji mam doted v krabicce (takova pekna zelena uplne ECO :-) ) po dvou dnech zacala hazet stejnou chybu, pak jsem koupil cinu a do ted bez problemu. Dostavala epilepticky zachvaty, take jsem si myslel kdyz koupim neco lepsiho predejdu problemum, hmm ale ne.
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Re: passat 2001, 74kw netopí

Příspěvek od Jarda S. »

potenciometry nabízí čínan tak je asi nakoupim, klapky už jsem venku měl tak vim co je to za sraní (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
TomasHav
Přispěvovatel
Příspěvky: 434
Registrován: 04 čer 2008, 16:54
Bydliště: Blansko

Re: passat 2001, 74kw netopí

Příspěvek od TomasHav »

Jarda S. píše: 03 lis 2023, 15:46 potenciometry nabízí čínan tak je asi nakoupim, klapky už jsem venku měl tak vim co je to za sraní (noteeth)
Jj to mi povidej, kdyz koupis klapku po spousty otcenacich to tam das a chyba stejna. JJ ja tam ted mam taky cinana a dobry. Co se, ale od cinana kazi hodne jsou mikrospinace ve dverich zamku na snimani otevrenych dveri. Dej pak vedet jak jsi dopadl, jestli to pomohhlo vymenit ty potaky.

Tomas
A6 4B 110kW AKN
Q7 4M 200kW CRTC
Clovek se porad uci :baby:
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“