Soustruh

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

U toho jsou ještě nějaký "pravítka" nebo jak krokáč pozná pozici ?
Uživatelský avatar
origoš
Aktivista
Příspěvky: 4148
Registrován: 23 led 2006, 14:21
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od origoš »

Nepozná, prostě udělá patřičný počet kroků. Když nějaký ztratí, tak je zle. Dávají se s rezrvou momentu, aby suport utáhly a ke ztrátám kroků nedošlo. Prostě zpětná vazba tady není.
Benzín patří do letlampy a taky do resistinu

www.mosaznevyrobky.cz
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

..to by se určitě nechalo ještě pokřížit ale jestli to maká tak proč .
tohle ale asi vyžaduje nevyčochtaný stroj aby to nelétalo furt.
..Mě by stačila klasa .
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Klasika teda konvencny sustruh by ti mozno stacil, ale na aky ucel?
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

..furt něco..
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

No lenze to je siroky pojem. Robim auta a tak ako pises furt mi treba vysustruzit nejaky pripravok, stahovak, upichnut kusok zo srubi, stiahnut trochu z hriadele, opravit zakasane hrany, upravit piestnicu, osustruzit bubny alebo kotuce, vysustruzit puzdro, osku, narezat zavit a barzco ine. Mam TOS SUI 50/1500 a furt mi je maly teda aspon prechod vretenom tych 56mm a tocna dlzka mi nedostacuje. Chcelo by to aspon tu verziu co ma zvacseny prechod vretenom na 71mm a tocnu dlzku 2000mm, to by mi bolo tak akurat. Zapamataj si ze prechodu vretenom, tocneho priemeru, obezneho priemeru nad suportom a tocnej dlzky nikdy nieje dost (noteeth)
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

No tak ta točná délka 500mm by mi fakt stačila , zase na tom nebudu dělat pro škodu ,...
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

TDI tech píše:No lenze to je siroky pojem. Robim auta a tak ako pises furt mi treba vysustruzit nejaky pripravok, stahovak, upichnut kusok zo srubi, stiahnut trochu z hriadele, opravit zakasane hrany, upravit piestnicu, osustruzit bubny alebo kotuce, vysustruzit puzdro, osku, narezat zavit a barzco ine. Mam TOS SUI 50/1500 a furt mi je maly teda aspon prechod vretenom tych 56mm a tocna dlzka mi nedostacuje. Chcelo by to aspon tu verziu co ma zvacseny prechod vretenom na 71mm a tocnu dlzku 2000mm, to by mi bolo tak akurat. Zapamataj si ze prechodu vretenom, tocneho priemeru, obezneho priemeru nad suportom a tocnej dlzky nikdy nieje dost (noteeth)

Tak to uz mas poradny stroj, vetsinou mivaji lidi doma max SV 18 R/A , to urcite nemas problem pretocit bezny kotouce 312 :)
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

..to asi ne .. na tom sjedeš i sedumnáctku elektron..
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

cin píše:
TDI tech píše:No lenze to je siroky pojem. Robim auta a tak ako pises furt mi treba vysustruzit nejaky pripravok, stahovak, upichnut kusok zo srubi, stiahnut trochu z hriadele, opravit zakasane hrany, upravit piestnicu, osustruzit bubny alebo kotuce, vysustruzit puzdro, osku, narezat zavit a barzco ine. Mam TOS SUI 50/1500 a furt mi je maly teda aspon prechod vretenom tych 56mm a tocna dlzka mi nedostacuje. Chcelo by to aspon tu verziu co ma zvacseny prechod vretenom na 71mm a tocnu dlzku 2000mm, to by mi bolo tak akurat. Zapamataj si ze prechodu vretenom, tocneho priemeru, obezneho priemeru nad suportom a tocnej dlzky nikdy nieje dost (noteeth)

Tak to uz mas poradny stroj, vetsinou mivaji lidi doma max SV 18 R/A , to urcite nemas problem pretocit bezny kotouce 312 :)
Nie nemam problem, obezny priemer nad suportom mam 320mm :D
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

To verim :D , vim moc dobre jak vypada SUI , a co to dokaze pobrat . Zase mozna bych rekl , ze nejaky malinky pispuntale, nebo neco hodne citovyho je lepsi ta SV 18 , ale to uz jsou extremy . Jen jsem chtel rict , ze ty 312 na SV 18 bez tak zvany fajfky neudelas :( a na CNC to stoji za hovno, zkousel jsem to , ale chybi tomu proste ten lidsky cit .

Jen pro zajimavost , stroj na kterym pracuju zase ja - https://www.mazakeu.com/machines/integrex-200-iv-st/ , delam na tom ty nejslozitejsi detaily do letadel (Boeing, Airbus , Gripen, L 139, L 410 a podobne)
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

jj, Mazak poznam z youtube https://www.youtube.com/watch?v=nP1RaZBjxhk lenze o tom mozem len snivat a ajtak by mi bol k nicomu kedze neviem programovat CNC stroje. Tak sa musim trapit na konvencnych.
Inac ta SV18 je dobry sustruh, je to presny nastrojarsky sustruh ku ktoremu je siroky sortiment prislusenstva. Je to da sa povedat najoblubenejsi sustruh v SR a CR. Je ich spustu, drzia si cenu a ND su na nich bezproblemov k zohnaniu. Nevyhodou vsak je ze je to konstrukcne zastaraly stroj a nieje moc na hrubovacie roboty a pre mna mal nedostacujuce parametre. Ked som sa rozhodol pre upgrade sustruhu, tak SV18 som nechcel, ale zhanal som uz konstrukcne moderne typy SN, alebo SUI s tym ze SUI som uprednostnoval. Nakoniec som kupil novsiu SUI50tku rozjebanu jak ciganske hracky a pomaly si ju davam dokopy tak aby bola tip top. ALe stoji to po blud penazi a casu (wallbash)
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

..ale drž se prosim už tematu , ikdyž tvoje schopnosti i su ocenujeme..
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

ved sa drzim tematu
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

A6TDI píše:No tak ta točná délka 500mm by mi fakt stačila , zase na tom nebudu dělat pro škodu ,...
taky kolovratok je k nicomu
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“