O1 mlžení oken

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Hromy22
Přispěvovatel
Příspěvky: 520
Registrován: 02 kvě 2014, 20:31

O1 mlžení oken

Příspěvek od Hromy22 »

Zdravím, mám problém že v tomto počasí se mi hodně mlží zevnitř všechny okna, po zatopení se orosí zevnitř ale stejně se pořád hodně mlží. Nemůže to být klapka vnítřního a venkovního okruhu ? A ještě jeden problém ve dveřích mám vodu, nejspíš mi tam teče stahovačkama jak to vyřešit ? Okna se ale mlžily už dřív když ještě neteklo do dvěří, to bych pochopil jako vlhkost. To až teď poslední týden mám ve dvěřích vodu. Okna se mlžily dřív už. Nejde to odmlžit a pak se okna orosí vodou. Děkuji za radu.
Uživatelský avatar
ketys
Přispěvovatel
Příspěvky: 59
Registrován: 14 srp 2012, 13:41
Bydliště: Jeseník/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ketys »

Mně se mlžily okna když jsem měl prdlej výměník (topení)
Škoda Octavia 1.9 TDi 81kW AHF (5/2001) - EGR off a stage I: 95kW@308Nm
prka
Aktivista
Příspěvky: 1144
Registrován: 18 pro 2007, 18:16
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od prka »

To je celkem normální jev na O1. Je třeba zapnout klimatizaci, aby se vlhkost srážela na výparníku. Prosakuje-li voda z chladícího okruhu na výměníku, je to poznat podle zvláštního vlhkého, teplého a nasládlého ozónu /nemrznoucí kapalina/.
Octavia I 1.9TDI 81Kw AHF r.v.2000
Octávia I 1,9TDI ASV r.v. 2003 chip
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

asi to bude klasicky klapka vnitřního okruhu V71 - ta je KO asi na všech
Hromy22
Přispěvovatel
Příspěvky: 520
Registrován: 02 kvě 2014, 20:31

Příspěvek od Hromy22 »

Zkoušel jsem přepínat klapku při zaplým ventilátoru naplno a vůbec to nereaguje. Je KO, tak to vyměním. Nemáte někdo funkční na prodej ? A co ty stahovačky ? Nevíte co stím ?
m.a.r.e.k
Přispěvovatel
Příspěvky: 866
Registrován: 01 zář 2011, 21:45

Příspěvek od m.a.r.e.k »

tu klapku v71 by som kupil len novu. kedysi som kupil pouzitu vymenil a vydrzala tyzden a musel som to znova rozoberat .
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kabinový filtr něměníš máš ho zasraný jak jetel :)
dawo
Přispěvovatel
Příspěvky: 164
Registrován: 12 srp 2012, 08:44
Bydliště: Jeseník/Olomouc

Příspěvek od dawo »

Jak si přišel na tu vodu ve dveřích? Už šplouchá? :D Koukni zespodu dveří jak je guma tak jsou tam 3 asi 4mm otvory na odtok vody, prošťouchni je ;) Pokud ti voda teče dovnitř na těsnění dveří a dál, tak musíš shodit tapec a znovu přilepit folii.
OI 1.9 TDI AHF
trhac
Přispěvovatel
Příspěvky: 653
Registrován: 15 lis 2011, 20:43

Příspěvek od trhac »

Vici píše:asi to bude klasicky klapka vnitřního okruhu V71 - ta je KO asi na všech
Jak moc je složitý tu klapku vyměnit?Musí dolů palubka nebo je to brnkačka.Taky se mě octávka mlží a pyláč mám novej!!
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Palubka dolů nutně nemusí, ale počítej s tím že je tam na pytel přístup.
Každopádně nevím jak přesně to má řešený O1 ale u Golfu musela pryč přihrádka spolujezdce a i tak to byl celkem hlavolam. Chce to mít malý ruce a hlavně šikovný.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
m.a.r.e.k
Přispěvovatel
Příspěvky: 866
Registrován: 01 zář 2011, 21:45

Příspěvek od m.a.r.e.k »

ja som dal dolu len priehradku spolujazdca .ale uz by som to viac nechcel robit . je tam strasny pristup k tomu ,.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dawo píše:Jak si přišel na tu vodu ve dveřích? Už šplouchá? :D Koukni zespodu dveří jak je guma tak jsou tam 3 asi 4mm otvory na odtok vody, prošťouchni je ;) Pokud ti voda teče dovnitř na těsnění dveří a dál, tak musíš shodit tapec a znovu přilepit folii.
já mám třeba už druhou koktu kde jsem nenašel folii ve dveřích a s mlžením ani zatékáním nemám problém,
měl jsem problm s myší ta se chytla do pasti chcala na strop a smrděla jak kund. (LOL)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

slovacek.milos píše:já mám třeba už druhou koktu kde jsem nenašel folii ve dveřích a s mlžením ani zatékáním nemám problém,
Protože ti to myslí politicky a měníš kabinovej filtr (noteeth)
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32865
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

OI se vždycky mlžila,ve více lidech to vzadu odmlžit bez klimy nešlo ať jsem měnil filtr dvakrát ročně a dával všechny možný značky, ale dalo se tím nějak zápasit. Furt zevnitř vypucovaný okna,foukání pustěný na okna a horní výdechy (což jde nastavit jen u climatroniku),suchý koberce,atd.
Pak se to začalo mlžit i když jsem jezdil sám a byla KO klapka, vyndal jsem kabiňák, udělal do ní nahřátým šroubovákem díru, do boxu taky, stáhnul to sdrhovačkou,díru kolem sdrhovačky v průchodu boxem přeplácnul silikonem kvůli přisávání vzduchu nebo zatékání a od tý doby klid. Klapku jsem stejně máčknul za 7 let asi 3x, stejně jako jsem zkoušel otevřít střešní okno. V autě je to tak do teď a žádná starost :)
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“