O1 mlžení oken

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Je to od Bosche takový ten tmavě šedivý asi s tím uhlíkem:-) Určitě to zkusím ....ale minulou zimu tam byl origo a námraza brutál uvnitř....tak si myslím, že letos mě bude čekat to samé, tak bych proto rád něco udělal....:-( I když mě nic nenapadá,ale děkuji Ti za další nápad ;-)
Naposledy upravil(a) Pajda077 dne 26 říj 2019, 19:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Pokud píšeš, že je vše ok, tak mě nenapadá proč, asi to tím nebude, ale vyzkoušel bych to jako variantu.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Píši OK proto, že co jsem pročítal na forech tak to jsem vyloučil.Proto už jsem z toho na palici. Nejde tak ani o mě ale o mojí drahou polovičku s dětma. Nechci je nechat jezdit v takových podmínkách.

Když zapnu climatronic jen na sklo.... může valit lehký vzduch z výdechů na řidiče a spolujezdce? Nebo to má být natvrdo uzavřené a není cítit ani lehký vánek?
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Obrázek

Předpokládám ještě, že sání vzduchu probíhá určitě zvenku, nikoli nějaký gulaš ohledně omezovací klapky a klapky čerstvého / recirkulovaného vzduchu.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Tím obrázkem jsem ale bohužel nepochopil co mi chceš říci :-(
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

No jestli náhodou není pořád sání vzduchu z kabiny vozu.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

No to není když je klapka otevřená pod tím pylákem....to jsem přece psal příteli
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Ano to jsem četl, ale to je omezovací klapka, nicméně pro jistotu bych zkontroloval i tu recirkulační, byť jsou na stejném táhlu tak pro jistotu, z kabiny bude pro vzduch menší odpor než přes pylák.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Tak tu klapku vůbec neznám...a ta se má chovat jak? Taky musí být otevřena? Na tu se dostanu přes kastlík spolujezdce? Ty myslíš V71(servo)? Nenapsalo by to chybu ve vagu kdyby byla v háji?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jestli to chápu neodmlžíš i když zapneš klimu, nemáš nahodou tak zasraný výparník, že ti neodtéká kondezovaná voda pod auto?
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

To jsem ještě nezjištoval ale v létě byla pod autem docela slušná loužička....ten výparník odkapává uprostřed motorového prostoru v té hliníkové chrániččce? Musí odkapávat i v zimě?mám klimu poprvé tak promiňte.

Dnes se to nemlžilo vůbec ....napojil jsem vaga a našlo to chybu V71
takže motorek bude muset asi ven...Ta V71 naklápí klapku hned pod pilákem nebo je tam ještě jedna níže?

Chybu jsem smazal a udělal základní nastavení....a chyba se opět ukazala...Ta V71 ale nemá vliv na to, že ve velkých mrazech mám na čelním skle silnou námrazu ne?

Dokážu V71 vymontovat a jezdit bez ní a klimu používat než koupím novou?Obrázek
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

No a jsme doma, takže vzhledem k mlžení, větrání pojede na vnitřní okruh ;)
Když se podíváš na schéma tak V71 ovládá klapky dvě, proto jsem psal provést vizuální kontrolu - pro jistotu.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

teoreticky se Teda ale ta horní klapka hýbat může, protoze ten v71 jednou jde a jednou ne. Takže ho mám vyndat a mohu ho nechat venku a používat klimu dále?

Nebo jaky postup dále navrhujes?
No mel jsi pravdu. Já myslel ze budou v pořádku ty klapky když po spuštění vnitřního okruhu se razantne změnil průtok vzduchu.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Možná pravdu nemám, ale chce to vidět vizuálně, bez toho se nikdo nehne, pak se může spekulovat jak problém opravit.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

mam to odkrytovano. Jsou tam dvě klapky. Ta pod pilakem je mala a nezakryva celou diru. Pod nimi je větší co to zavře uplne. Ale když dam v autě vnitřní okruh tak se to nehýbe a když vypnu také ne!

Když dam základní nastavení tak se klapky hýbou a dovre ta spodní uplne....když to zopakuji tak nedovre a je slyšet přeskakování asi toho snekoveho převodu. Takže jsem jezdil s lehce nedovrenou spodní klapkou....čili vnitřním okruhem. Muzu tedy v71 demontovat nebo koupit novou a pak jen presroubit?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“