Renault a olej?

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
jakub.frasunek
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2015, 19:38
Bydliště: Praha

Renault a olej?

Příspěvek od jakub.frasunek »

Ahoj, takže... mám rencka safrane 2.2 dt... vzpomněl jsem si, že kdysi v Ostravě jsem s oplem, feldou a golfem jezdil na trafáč nebo i hydraulický olej... čistý, bez úprav motoru atd... jo sice jsem měnil častěji filtry atd ale to nevadí :) chci se jen zeptat... o safranu je na netu už tak málo informací a natož zjistit ještě něco o oleji... řeknu to upřímně, je to vrak a nehodlám ho upravovat za 5000 a podobně, to se nevyplatí... takže... nějaké rady co a jak a jestli vůbec to renckovi nebude vadit? Díky :)

edit: ... nestačí prostě jen předehřev? :-D
Renault Safrane 2.2 dt
pepe276
Aktivista
Příspěvky: 1094
Registrován: 23 led 2010, 10:25
Bydliště: Praha a okolí

Re: Renault a olej?

Příspěvek od pepe276 »

jakub.frasunek píše:Ahoj, takže... mám rencka safrane 2.2 dt... vzpomněl jsem si, že kdysi v Ostravě jsem s oplem, feldou a golfem jezdil na trafáč nebo i hydraulický olej... čistý, bez úprav motoru atd... jo sice jsem měnil častěji filtry atd ale to nevadí :) chci se jen zeptat... o safranu je na netu už tak málo informací a natož zjistit ještě něco o oleji... řeknu to upřímně, je to vrak a nehodlám ho upravovat za 5000 a podobně, to se nevyplatí... takže... nějaké rady co a jak a jestli vůbec to renckovi nebude vadit? Díky :)

edit: ... nestačí prostě jen předehřev? :-D
Moje první auto kdysi na friťák (hlavně soja) byl Renault 9 1.6D a ani jsem neohříval, jen jsem jezdil. Na něm jsem se učil co a jak. Auto to bralo úplně v poho.
Pokud máš komůrkáč a Bosche, tak bych udělal jen nějaký ohřev a nebál bych se toho. Maximálně budeš častěji měnit filtry a možná i škrábat špičky trysek. Tohle ale musíš odzkoušet, každé auto je jiné.
Peugeot Boxer 2.5TDi THX 79kW 1998
Peugeot 106 1.0 CDZ 37kW 1998
Citroen Jumpy 1.9TD 68 kW 1997
Citroen Berlingo 1.9D 51 kW 2000
madmax1200
Sběrač informací
Příspěvky: 49
Registrován: 15 kvě 2012, 17:49

Příspěvek od madmax1200 »

za sebe můžu říct,že jezdím jen na hydro..... nakonec jsem uplně náhodou narazil na trafica,co má 2,5 D ..... neskutečný auto....na hydro nekouří a pěkně ho papá.... což třeba transit 2,5 Di(přímý vstřik) papal taky,ale hulil jak stará kamna... co 400 km vstřiky ven a čistit špičky.Mercedes w 124 taky na to jede ale trochu kouří....takže jak píše kolega výše,je to o náhodě ;-)
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“