O1 ATD nestartuje / startuje dlouho

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Kubiks
Přispěvovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 25 dub 2016, 19:34
Odpovědi: 0

O1 ATD nestartuje / startuje dlouho

Příspěvek od Kubiks »

Zdravím páni,
mám trable s naší oktávkou. Startovala na drc a z ničeho nic to startovat přestalo. Musím hodně dlouho točit ( > 30s) aby to chytlo a někdy to stejně nechytne. Startér je po repasi. Myslel jsem jestli nepadá nafta, ale když to ohřáté vypnu a hned zapnu, tak by to mělo chytit na drc, ne?
V jednotce žádné chyby zapsané nejsou.
Po nastartování jede bez problému...

Neřešil někdo něco podobného? Tandem/gumky na vstřikách/podávací čerpadlo (po otočení klíčku ho sylším, normálně spíná a vypíná)??

Díky za help.
Naposledy upravil(a) Kubiks dne 25 dub 2016, 19:48, celkem upraveno 1 x.
prdlavka
Přispěvovatel
Příspěvky: 344
Registrován: 01 pro 2009, 14:55
Odpovědi: 0
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od prdlavka »

mám tady jednu a to stejný,za tepla točka 20/30sekund a pak chytne....ešte sem nepátral...možná tandem
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19378
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Odpovědi: 0
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

snímač vačky
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32
Odpovědi: 0

Příspěvek od HanZ »

Snímač by byl v závadách.

Je to tu 100x rozebrané. Zkus hledat teplý start ;) Samo není problém opravit.
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19378
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Odpovědi: 0
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

naposled jsem to dělal na OII BXE a v závadách nebylo nic..
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32916
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Odpovědi: 0
Bydliště: Strážnice

Re: O1 ATD nestartuje / startuje dlouho

Příspěvek od slovacek.milos »

Kubiks píše:Zdravím páni,
mám trable s naší oktávkou. Startovala na drc a z ničeho nic to startovat přestalo. Musím hodně dlouho točit ( > 30s) aby to chytlo a někdy to stejně nechytne. Startér je po repasi. Myslel jsem jestli nepadá nafta, ale když to ohřáté vypnu a hned zapnu, tak by to mělo chytit na drc, ne?
V jednotce žádné chyby zapsané nejsou.
Po nastartování jede bez problému...

Neřešil někdo něco podobného? Tandem/gumky na vstřikách/podávací čerpadlo (po otočení klíčku ho sylším, normálně spíná a vypíná)??

Díky za help.
takže i za telpa točíš 3O s ? vypneš a pak točíš? na drc to nechytne?
Kubiks
Přispěvovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 25 dub 2016, 19:34
Odpovědi: 0

Příspěvek od Kubiks »

Na drc nechytne ani za tepla, ani za studena. Dnes jsem to znovu zkoušel. cca 30s než to chytlo studené, nechal jsem to pořádně ohřád, vypnul a hned startoval a zas cca 30s...
Chvíli jsem to ještě potrápil, a v jednotce najednou vyskočili dvě chyby:
16989 - ridici jednotka: chyba v ROM
P0605 - 35-00 - -
16705 - cidlo otacek motoru (G28): neverohodny signal
P0321 - 35-00 - -

Startér je nově po repasi takže by měl točit dost...

Pravděpodobně tedy ten snímač.

Trochu mě děsí ta chyba 16989 - ridici jednotka: chyba v ROM ale jde smazat, tak nevím...

Zatím díky za tipy
Uživatelský avatar
HanZ
Aktivista
Příspěvky: 1861
Registrován: 23 led 2006, 14:32
Odpovědi: 0

Příspěvek od HanZ »

Hned třetí rada - snímač!

Chybná ROM smazat jde, objeví se po dalším startu, nebo při interní kontrole v jednotce...Časem ti odejde úplně a už to nenatočíš vůbec - zapneš klíč, naběhne sahara a nic víc, tím končíš.
Hele chlapi, mám auto a nejede. Můžete mi prosím někdo poradit jak to mám pokud možno zdarma opravit, aby to zase jezdilo?? :woot:
Kubiks
Přispěvovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 25 dub 2016, 19:34
Odpovědi: 0

Příspěvek od Kubiks »

Zdravím pánové, po delší odmlce se vracím se stejným problémem. Snímače otáček jsem vyměnil oba, problém zůstal stejný. Už jsem si nevěděl rady, tak jsem dal auto opravit. Prošlo rukama dvou opravářů, bohužel oba si na to m asi vylámali zuby. Zkoušeli měnit podavačku, tandem a kdoví co ještě, auto se mi vrátilo cca v září. Chytalo trošku líp, ale žádný šlágr to nebyl. Postupně se to ale zhoršovalo, až jsem minulý týden nenatočil vůbec. Na sprej to chytne hned, ale točit můžu hodinu a nic se nestane... Minulý víkend jsem měnil tandem za jiný a auto začalo chytat jak nové, stačilo aby se motor převalil a už to bručelo... Bohužel to vydrželo čtyři dny, a jsem zase v pr... Točí a nechytne. Pokud fouknu do sání čistič tak to frčí a můžu klidně na 30km výlet. Pokud to ale vypnu, už to nenatočím... Vypadá to tedy, že je opět tandem KO. Je možné, že by tam byl ještě nějaký další problém, který by popravoval ten tandem?? Protože tandem je tam už čtvrtý a začíná to být podezřelé... S novým tandemem to vždycky chvíli jede a pak je to KO... Nemáte někdo nějaký nápad, co by to mohlo způsobovat??
Díky za každou radu.
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Odpovědi: 0
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

no čo...vysekana hlava od vstrekovacov :)...uteka ti nafta nemas troška vela oleja?
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Kubiks
Přispěvovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 25 dub 2016, 19:34
Odpovědi: 0

Příspěvek od Kubiks »

octaviask píše:no čo...vysekana hlava od vstrekovacov :)...uteka ti nafta nemas troška vela oleja?
No oleje je tam na horní rysce... Možná trochu ano... Co s tím? Dá se to nějak ověřit?
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Odpovědi: 0
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

tak je to jasné....vybrat vstrekovace von, pozret v akom stave je hlava. Ak je moc vysekana...tak len druhu.

Pokial je to v norme tak pretesnit na nove gumičky, kupit nove srobky, nastavit... a vozis sa dalej
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Kubiks
Přispěvovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 25 dub 2016, 19:34
Odpovědi: 0

Příspěvek od Kubiks »

Tak všechny vstřikovače překroužkovány a žádná změna, prostě to nejde natočit :-(
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19378
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Odpovědi: 0
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Meril tam nekdo tlaky?? To vypada na nejaky elementarni problem...
Kubiks
Přispěvovatel
Příspěvky: 54
Registrován: 25 dub 2016, 19:34
Odpovědi: 0

Příspěvek od Kubiks »

tlaky jsou v poho, za studena cca 27-28... Pokud to na sprej natočím, tak pak jezdím v poho, tahá to...
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“