Isuzu Tropper 3.0nafta zdechnul / pokračování

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Isuzu Tropper 3.0nafta zdechnul / pokračování

Příspěvek od roman1648 »

Čau,
soused má tohle monstrum, po delší cestě asi 150km to prý najednou ztratilo tah a zhasnulo, po chvíli že to nastartoval tak že nějak doskákal k baráku a tam už to nenatočil, prý je to jak bez nafty
Ještě jsem se na to nedíval, ani nevím jestli je to starý TD nebo už nějaký DTi nebo tak, objednal jsem na to paliváč kterej by měl být stejnej,začnu dodávkou nafty,pak se uvidí
díky za nějaký tip
Naposledy upravil(a) roman1648 dne 15 srp 2016, 08:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

tak jsem vyměnil paliváč protože s původním pumpa na filtru vůbec nebrala, asi už tam chvíli byl páč byl pomalovanej japonskýma písmenama :D , nacepoval, start na sprej aby se to netrápilo při odvzdušňování, chvíli se třepal a pak pohoda, další start už na ránu

motor je celej zadeklovanej že na čerpadlo ani vstřiky nejde vidět, nahoře je IC a pod ním plastovej dekl,jen jsem tak nějak nenašel vstřikovací čerpadlo (crazy) , od rozvodů je hnaný servo ( nebo to tak aspoň vypadá ),klíňáky ženou altík a klimu, ale čerpadlo jsem neviděl,nějak detailně jsem to nezkoumal protože to bylo v dědině kdesi za stodolou a už byla pomalu tma, jen mě to zajímá (noteeth)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

takže - jzdilo to jezdilo, včera ráno s tím vyjel, prý to zahulio jak dýmovnice, tak zastavil a pod ním lák oleje...tak to dotáhli, olej sere z výfuku, po sundání nasávací hadice z turba má turbo vankl jako prase, takže je po něm
to by nebylo nic moc divného, spíš mě zajímá proč tak z ničeho nic bez varováníé odešlo, předtím to nezakouřilo, IC byl čistej ( koukal jsem do něj když jsem dělal ten paliváč )
jezdí s tím hodně po lese, nevím jestli nenamáčknul vanu a nemaže to málo třeba, je tam ale dekl jak prase plechovej, tak to asi bude cajk..
turbo asi běžně nesehnatelný, venku sehnat jde asi za 7tis.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Taky mi to často vrtá hlavou,normálně se jede, vše v pohodě, motor je línéjší a najednou bác a hulidlo, že olej teče pomalu z výfuku..Nedávno jsem dělal příbuznému, jel na trénink , povídá vše dobré žádná nouze nebo cokoliv a zpátky jsem nemohl vyjet do kopce a zadní kufr přestříkaný olejem...Když jsem vyndal turbo, hřídelka měla okolo sebe místa ještě na jednu... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ji tak je to tady taky....
jeste ze hned zastavil a vypnul to,nevim jak bych resil zrovna tento motor zadrenej na klice...nic na to u nas neni
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tak jsem turbo včera vyndal, ty šrouby(matky) snad utahoval ještě starej Isuzu,dorvaný jak prase, všechno na 12ku max 14ku klíč, přístup nahovno i když je turbo na boku motoru, no nakonec se jich pár utrhalo ale turbo je venku
hřídelka vejpůl,podle té konzistence to prostě vypadá na zanedbaný výměny oleje...
vwphun
Přispěvovatel
Příspěvky: 509
Registrován: 23 led 2006, 14:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od vwphun »

To vypadá na celkově zanedbanou údržbu (viz. naftový filtr)...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jj,ten olejovej je od pohledu starej 5 let (rofl)
Objednal jsem turbo,omrknu nasavani,dva vyplachy a snad to bude fachcit
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

tak auto zprovozněný, nový turbo tu bylo z Anglie za 3 dny, nejraději bych sundal vanu, ale to je tak na vytažení motoru nebo vynfdání diferáku, na to prdím
udělal jsem tři výplachy, maže to na volnoběh pomalu 6, po zahřátí tak 4,5
protože původní olej byl všechen ve výfuku, jel jsem to projet abych to vypálil, jako už jsem viděl hodně, ale toto byl mazec, kilometr vzdálená dědina se ztratila v bílém kouři, jak když tank spustí zadýmování...hulilo to asi půl hodiny, pak to vyhořelo a snad už dobrý... (rofl)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tak po 4 měsících to tu máme znovu, turbo je znovu vejpůl...už mi dochází inspirace...a majitely asi nervy, což se mu nedivím.. (wallbash) +-+
vladoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 324
Registrován: 23 říj 2008, 14:41

Příspěvek od vladoc »

Daj toto precitat majitelovi, ak understant. Mozno ho to potesi. :) http://www.fwi.co.uk/machinery/isuzu-tr ... -globe.htm
Obrázek
KIA CARENS III 2,0 CRDI
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

tak jsem zhodil vanu, vypucoval to, dal nový turbo, u toho jsem zjistil že to má dva olejový fitry - a asi nejsem jediný co o tom nevěděl protože ten schovanej filtr tam byl léta páně...takže asi taky část problému
teď to maže hned po startu i když bylo -15 venku a stálo to celou noc
doufám že to bude z krku... (crazy)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

co trubka k turbu je ok a udělal si test kolik vyteče z turba oleje?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

slovacek.milos píše:co trubka k turbu je ok a udělal si test kolik vyteče z turba oleje?
¨romane ty jsi ten test ojebal :?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19312
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo,asi jo no
Ted bylo minus 16 a hned po startu to maze predtim rafika lezelA
Odpovědět

Zpět na „Isuzu“